Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Goruća ljubav - Lychnis chalcedonica
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Goruća ljubav - Lychnis chalcedonica

 Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
Poruka
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Goruća ljubav - Lychnis chalcedonica
    Objavljeno: 31 Ožujak 2012 u 17:25
Evo pošto nisam uspjela naći temu o ovom krasnom cvijetiću, a voljela bih saznati više o njemu,... pokrećem ju.

By belicasmelica at 2012-03-31

By belicasmelica at 2012-03-31

istražujući po netu evo što sam otkrila

Raste 35-100 cm u visinu,
 cvat varira od jako narančaste do tamno crvene, 5-6 mj.
Puno sunce- polusjena
Tlo hranjivo, vlažno ali nevoli zadržavanje vode
razmnožavanje iz sjemena ili dijeljenjem u proljeće


e sad ja ju nemam još u vrtu, sijala sam ju prvi put ove godine i niknulo mi je par biljčica ( u tegli ), zasad su još sitne tako da ću ih još u njoj držati.
da li netko ima iskustva s njima pa da mi pomogne kojim savjetom.
prvenstveno me zanima kada da ju premjestim u vrt? kako se ponaša zimi na kontinentu i sl.
belica,zagreb
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2012 u 17:38
ja ju imam godinama,zahvalna biljka koja stalno cvijeta,posadena mi je u vrt i podnosi zimu na kontinentu.Cvijet kad ocvjeta pun je sjemenja i cesto ga vjetar raznese,tako ako ces skupljat sjeme moras paziti kad je zrelo. cvijet kad ocvijeta odrezem do pola stapke i onda potjeraju drugi cvijet manji ali cvijeta
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2012 u 17:44
Super Stefica hvala ti, ali jesi li ga sama sijala ili si kupila sadnicu ?
Kad da ja svoje prebacim u vrt?
belica,zagreb
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2012 u 18:32
kupila davnih godina sjeme,nisam ni znala sto je,sijala pa kad je bilo kao i ostala rasada sa nekoliko listova,posadila,vremenom u korjenu izrastu nove pa ih mozes razdjeliti,brze je i lakse,ove godine podnela -26 eno je buja kad je zatoplilo
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2012 u 18:37
hvala tak sam i mislila još malo pričekati , pa onda ravno u vrt.
belica,zagreb
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2012 u 19:04

By belicasmelica at 2012-03-28
ovako su izgledali klijanci neki dan, maleni skroz. Iz cijele vrećice sjemena niklo ih je tek par, a gledajući slike s neta divne su mi i planiram ih iskombinirati s stolisnikom ( žutim ) ... nestrpljivo ih gledam, kaj da kažem
belica,zagreb
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2012 u 20:11
ako ti neuspiju sijanci posaljem ti ja sa korjenom,tako da ces moci kombinirati jer ja nisam skupljala sjeme
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2012 u 20:38
Ma to bi bilo divno, javiti cu se ako ne uspiju, a naravno i odužiti  ako imam nešto što bi tebe zanimalo.smile84
belica,zagreb
Na vrh
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2012 u 11:21
 Moji sijanci lychnisa spremni za sadnju u vrt,


Uploaded with ImageShack.us
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2012 u 11:31
aaa? tikviću kaj si im radio? moji su i dalje nekak sitni i nikakvi, definitivno nisu kao tvoji.
belica,zagreb
Na vrh
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2012 u 21:33
 Belice da li su  im izrasli drugi listovi? Ako jesu, prepikiraj ih u male teglice. Ja inače tako radim sa svim sijancima. Čim izbace druge (prave) listiće, odmah prepikiram, držim dva, tri dana u hladu, a zatim stavim pod najlon .
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2012 u 11:05
Tikvić, ostavi jedan u teglici, da ga ne moraš vaditi za mjesec dana !!!Wink


A  gazanije pored su ti ogromne, uživaju kao da su pravomrasadniku nekog velikog vrtnog centra!!  Mojih je isto izniklo more, ali još su malecke !!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2012 u 12:25
 Frtee nisu to gazanije, već grčki oleandar.
Na vrh
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2012 u 12:28
Zaboravih reći da je jedn svskako tvoj!!!!!!!!!!
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2012 u 15:29
hvala tikviću na odgovoru, tak i ja radim, već su prepikirani ali definitivno nisu tako veliki kao tvoji. Ko zna možda je do sjemena, ljubavi, zraka... tebe više vole.
belica,zagreb
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2012 u 17:36
Belice,evo pocelo je cvjetati

Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2012 u 20:38
ja sam tek nedavno kupila ovu biljku i za sada me oduševljava, nadam se da će s njom biti sve u redu i vovo ljeto (pa zimu)
prekrasni su mi njeni cvjetići, ovo je zelenih listova i narančastih cvjetova


a uzela sam i jednu sa tamnim - skoro bordo listovima, ona ima crveni cvijet


mada se i ne vidi neka velika razlika u boji
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2012 u 21:24
mmmm...kako krasni lychnisi, divne bojeSmile
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2012 u 00:26
Bas je zgodna ova biljkica, mozda se varam, ali me cvat podsjeca malo na verbenu.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2012 u 06:13
da ima sličan cvaT, moje su u vrtu , prepikirala sam ih prije jedno 2 tj, i mogu primjetiti samo da jako sporo rastu. Carol ostavila sam i vama biljčice- to je ono u čašici.
belica,zagreb
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.