Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Uređenje i planiranje vrta
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bunar
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bunar

 Odgovori Odgovori Stranica  <123
Korisnik
Poruka
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2012 u 22:35
a zasto ti nisu stavili neki filter prije pumpe? ako ti ode pjesak unutra izgorit ce odmah
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pitagora View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pitagora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2012 u 21:33
Pozdrav svima

Hvala Kamilici na iscrpnoj foto reportaži postupka bušenja.
Pokušao bih sam izvesti nešto slično pa me zanima postupak i alat korišten pri tom postupku.

Molim lijepo ako imate da objavite još koju sliku.
Zanima me detalj bušačke krune na cijevi?
Ako sam dobro skužio bušilica pogoni još jednu pomočnu pumpu na vrhu bušačke cijevi?
I na kraju od čega je izrađena sama sonda tj. šupljikav početak cijevi kroz koju ulazi voda u alkaten cijev?

Malo sam googlao na navedenu temu i pronašao izvrsnu   Američku stranicu.
http://www.drillyourownwell.com/index.htm

Buše također tehnikom ispiranja uz korištenje vode iz vodovoda. Međutim, koriste cijevi-priključke kakvi se ne mogu naći na našem tržištu a spajaju ih ljepljenjem.
Vidim na slikama da je vaš bunarđija koristio kanalizacijske cijevi.
Mislim da se cijevi zagriju i na taj način prilično čvrsto utično spajaju. Nije mi jasno kako sprijeći da se tijekom manipulacije ne izvuku jedna iz druge? Da li je koristio kakvo ljepilo ili štiftove?

Molim lijepo sve koji imaju iskustva s navedenim postupkom, i kod nas korištenim materijalom neka objave što znaju.

Hvala lijepo.
Na vrh
HidroGB View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 05 Kolovoz 2012
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje HidroGB Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2012 u 18:01
Poštovani!
 
Za bušenje bunara postoje strojevi koji izvode te radove. Prikazani način bušenja je improvizirana imitacija.
 
Korištenje kanalizacijskih cijevi nije preporučljivo jer za to postoje orginal PVC cijevi koji se ugrađuju. One imaju navoj na sebi i jednostavno se navrnu jedna na drugu.
 
Također je potrebno ugraditi zasip što većina to ne čini.
 
Nakon toga slijedi probno crpljenje i izračun količine koja se smije crpiti.
Ni u kome slučaju nije preporučljivo crpiti više od dopuštenog.
 
Evo, malo sa aspekta struke.
 
Hvala lijepo!
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2015 u 11:41
Ovako se kod nas bušio bunar...



Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2015 u 11:42
Za dva sata potekla je voda......


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.