Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Brnistra u kontinentalnom kraju
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Brnistra u kontinentalnom kraju

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
digitalna View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 62
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje digitalna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Brnistra u kontinentalnom kraju
    Objavljeno: 21 Travanj 2012 u 15:27
Draga ekipo,
prvo..ako tema postoji molim admina da me upozori ili da premjesti post ili štogod se radi u takvim situacijamaBig%20smile....
Danas sam kupila na samoborskom placu slatko drvce...prodavač je rekao da se njegova snaha trudila i napravila drvce a da biljka raste kao grm...slike slijede u neko doba ..nisam baš vješta sa slikama...
Uglavnom...susjeda veli da se radi o brnistri i da je njoj smrzla, a prodavač mi je tvrdio da je ima u vrtu...malo sam čitala i fakat ima primjera da lijepo prezimi u kontinentalnom kraju makar je tipična mediteranska biljka....trebalo  bi je zaštititi vjerojatno i ko sve ostale osjetljive biljke...toliko sam pohvatala...
Ukoliko imate bilo kakva iskustva ili savjete molim vas da ih podijelite samnom...unaprijed zahvaljujem,,,,,Embarrassed

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2012 u 10:34
Mozda se radi o cytisusu koji slici brnistri
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
digitalna View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 62
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje digitalna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2012 u 11:31
slikat ću pa ćemo vidjeti...susjeda je dosad pogodila svaku biljku kojoj nisam znala niti slova...al ne mogu se zakleti da nema greške :).

Na vrh
digitalna View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 62
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje digitalna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2012 u 18:56
  evo i sličice...bez obzira jel to brnistra il nije ja bi je ostavila u tegli jer je pred cvatom pa da je ne šokiram...pa u jesen eventualno u zemlju...

Na vrh
vijolica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 1265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vijolica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2012 u 00:16
Po mom skromnom mišljenju ovo ti je brnistra.Što se tiče preživljavanja na kontintinentu nemam nikakvog iskustva jer kod mene to raste u prirodi bez ikakve njege.
Na vrh
digitalna View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 62
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje digitalna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2012 u 08:32
dok je još ovako mala može prezimiti u hodniku.....a kad naraste probat ću u vrt ali sa zaštitom preko zime...
Na vrh
mandevila View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mandevila Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2012 u 13:34
Ne treba zaštita preko zime jer dobro podnosi hladnoće,imala ja žutu ali sam je bacila radi pomanjkanja prostora-na etiketi je pisalo BROOM-(metla)
Na vrh
digitalna View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 62
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje digitalna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2012 u 13:44
super! baš se veselim novoj biljčici...sviđa mi se kaj su ovu moju formirali u malo drvce pa zauzima manje prostora....kad raste kao grm treba joj puno više....
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2012 u 18:25
Na nekim drugim forumima sam čitao iskustva ljudi koji uzgajaju brnistru duboko na kontinentu,brnistre im cvjetaju i plodonose,znači mogla bi i kod tebe  u zemlju.Brnistra razvija veliki korjen koji ide duboko u zemlju-kamen za vodom,u biti je to prlilično žedna biljka i mislim da joj neće biti dobro u posudi od 10 l.Možeš je i u zemlji uzgajati u manjoj formi.Malo oštriji rez,ili se ostave novi izboji koji izlaze iz osnove a staro se posjeće.Meni jedan od najdražih grmova,nema ništa ljepše od šetnje kroz rascvjetalo grmlje brnistre.
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2012 u 21:46
Originalno poslano od člana mandevila mandevila napisao:

Ne treba zaštita preko zime jer dobro podnosi hladnoće,imala ja žutu ali sam je bacila radi pomanjkanja prostora-na etiketi je pisalo BROOM-(metla)


Brnistra postoji samo u zutoj boji (Spartium junceum) ako si imala druge boje vjerojatno se radi o cytisusima.

Za brnistru u vazi vazno je da je visoka a ne siroka. Korijen brnistre raste u dubinu a ne u sirinu. Glavni korijen brnistre busi sve zivo, pa ce lako probusit i dno vaze da bi usao u zemlju (kad moze kamen razbijati, plastika nije nikakav problem)
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
digitalna View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 62
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje digitalna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2012 u 08:32
ma ja ću je definitivno presaditi u zemlju...samo se dvoumim da to napravim sad pred cvatnju ili da pričekam da ocvate??
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2012 u 08:58
možeš odmah samo iskopaj dovoljno veliku rupu pa ju komplet sa svom zemljom posadi u nju , dobro zalij i ona neće ni osjetiti presađivanje a ti ćeš uživati u cvatnji 
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
digitalna View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 62
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje digitalna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2012 u 09:29
super! čekala sam da mi to netko jasno i glasno veli :)...znam da je off topic al...kupila sam i hortenziju u punom cvatu..jel važi i za nju to isto? :)
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2012 u 10:22
ma za sve što može preko zime ostati vani a u lončanici je sa zemljom samo ubaciš u rupu i nema frke 
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
digitalna View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 62
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje digitalna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2012 u 11:06
ma...samo me muči ovo vrijeme vani..temperature su malo iznad nule..pa valjda neće više biti mraza :(..čisto da ne povene ovo cvatuće..jer hortenzija je u punom cvatu..samo još ima dva cvijeta koja se moraju rascvasti...znam da će korijen ostati...al ono...da je bar mogu malo gledati ovak lijepu...
presadim je pa kaj bude..bude :)
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2012 u 11:12
Originalno poslano od člana digitalna digitalna napisao:

super! čekala sam da mi to netko jasno i glasno veli :)...znam da je off topic al...kupila sam i hortenziju u punom cvatu..jel važi i za nju to isto? :)


ima tema o hortenzijama di smo sve lijepo objasnili :)
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
digitalna View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 62
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje digitalna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2012 u 11:22
skužila sam..jesam tu dugo...al baš se i ne snalazim :)

Na vrh
nepta View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 31 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nepta Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2012 u 22:23
imam u vukomeričkim goricama brnistru 
kupila sam ju na floraartu visine oko 15 cm i posadila u zemlju
a zemlja na tom dijelu je ilovača, teška, nikad prekopana
nikad je nisam ni zalijevala ni okapala,
na sunčanom mjestu uživa ko pajcek u blatu
sad je već 1,5 m visoka, prekrasna sva u cvijetu
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2012 u 22:43
kod mene u polju
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2012 u 22:45
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.