Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Mirisne pelargonije
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Mirisne pelargonije

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
Korisnik
Poruka
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2014 u 22:46
Vidim da si je tražila u prepoznavanju, a i ja ovu temu nisam otkrila moram priznati. Ovu pelargoniju sam dobila na jednoj kavici i o njoj nisam znala ništa i postupila sam s njom kao s ostalim običnim. Obilno sam je zaljevala ljeti i sad mi je vani, ali nemoj se mjeriti po mojoj zimi jer je ona blaga. Mislim da ona traži hladnije stanište i dosta svjetla, a pošto se tvoja tek zakorjenjuje možda bi bilo dobro da joj je temp. nešto viša ali nikako pretoplo
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2014 u 22:59
Hvala puno Aralija, svaka mi informacija zlata vrijedi.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2014 u 23:11
Temperatura neka ti bude oko 18-20*C neka ne bude niža, barem dok se biljka ukorijenjuje.
Možeš ju prekriti i prozirnom najlonskom vrećicom kako bi se smanjilo gubitka vlage u biljci.
Za nekih mjesec dana biljka ce biti spremna za presađivanje ako se do tada primi.

Neka zemlja ne bude jako vlažna, tj. natopljena vodom, ali neka bude uvijek vlažna.
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2014 u 23:37
Na temi o prepoznavanju biljaka napisala sam ti latinski naziv  - Pelargonium graveolens. U prijašnjim postovima na ovoj temi još vidim nazive P. roseum i P. radens. Očito su sve bliske rođakinje.
Moje iskustvo s ovom biljkom nije baš veliko, ali natipkat ću što znam. Dakle, rečeno mi je da ne podnosi mraz pa sam je preko zime stavila na negrijano stubište. Prošle zime je preživjela, valjda će i ove. Prve godine mi je bila u vrtu na sunčanoj, dobro pognojenoj gredici i malo je cvala. Prošle sezone bila je u polusjeni, na lagano kiselom tlu, jaaaako se raširila, zauzela je gotovo 4m kvadratna, ali ni cvjetića nije dala. Ljetna suša joj nije smetala. Pokušala sam je jesenas zakorijeniti tako da sam pelcere stavila u vodu, ali su mi strunuli. Pokušat ću ponovno u proljeće.

Sad kad si već stavila pelcer u zemlju, prekrij sve plastičnom vrećicom na kojoj si izbušila rupice za zrak i povremeno provjetravaj (makni vrećicu) da se ne bi pojavila plijesan. Zemlju održavaj lagano vlažnom. Ne znam jesi li pelcer uronila u hormon za ožiljavanje ili ne, no dobro bi bilo to učiniti. Ako ga nemaš, kažu da je med izvrsna zamjena za to.
Kad prođe opasnost od mraza, slobodno je u tegli iznesi van ili posadi u vrt.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2014 u 00:01
Imam hormon za zeljaste reznice, prah, ali nisam se usudila jer mi je od tog hormona (interesantno) propalo bar 10 listica i izdanaka africke ljubicice u razlicitim navratima. Bolje su se drzali oni bez hormona. Mozda sam stavljala debeo sloj? U svakom slucaju, javljam vam za oko mjesec dana kako se stanje odvija i da li je pelcer prezivio. Hvala na savjetima svima.
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2014 u 19:43
Dva su listica pozutila, jel to znak da se nece ukorijeniti? Inace, i dalje cvrsto stoji na grancicama, nista se nije opustilo. Zivahno izgleda, kao kad je ubrana. Kod mene je uvijek 23 stepena, mozda joj je toplo pa su pozutili listici ili jednostavno biljka u fazi ukorjenjivanja odbacuje suvisno lisce koje jos neukorijenjena ne moze opskrbljivati. Ostaje mi samo da nagadjam i da cekam. Ako nastavi sve zutiti, ode to u kantu.
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2014 u 21:27
to mi predivna biljka za lončanicu (jer kod nas na kontinentu ne može se uzgajati u vrtu), imala sem ju prije dosta godina, ali mi je propala, samo se osušila najednom..i tako u nekoliko navrata..pa sam odustala..možda bi pokušala opet (zapravo sigurno) samo da mi je doć do reznice..
kad sam vidjela kod moje kume kako je njoj procvala, nisam se mogla nadiviti..a tamo je rasla isto u loncu. ali ju je ona stavljala van na dvorište ljeti
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2014 u 20:33
Petnaest dana moj pelcer se super drzi... Izgleda da sam uspjela! Samo jos malo vrijeme da se proljepsa, ide on napolje na prozorsku dasku hvatat svjetla i zraka. Jedva cekam da se razbukta.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.