Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Lukovice u posudi
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Lukovice u posudi

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5678>
Korisnik
Poruka
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2012 u 13:54
kod mene tulipani u posudi niknuli oko 3cm i dalje ni mrc..
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
zokica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zokica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2012 u 11:37
Ja imam puno tulipana zasađenih u vrtu, ali sam ove godine odlučila višak lukovica staviti u posudu. Posadila sam ih u posudu na jesen i ostavila vani. Sad me zanima radi smrzavanja lukovica je li bolje da ih stavim ispod nadkrivene terase i povremeno zalijevam ili da ih ostavim skroz vani na južnoj strani? Isto se odnosi i na zasađene ljiljane u tegli. Hvala unaprijed na pomoći
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2012 u 12:13
zokica,dobro nam došla smile73   Bit će bolje ako ih staviš pod nadkrivenu terasu. Lukovice u teglama ipak imaju veću mogućnost smrzavanja nego one posađene u vrtu. Što se zaljevanja tiče, treba ih puno slabije zaljevati nego kada rastu ali malo ipak treba. Najbolje ih je malo politi vodom kad se zemlja isuši.
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
zokica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 23 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zokica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2012 u 18:59
Tea, hvala puno
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2012 u 19:23
Originalno poslano od člana zokica zokica napisao:

Tea, hvala puno

Nema na čemu,drago mi je da sam pomoglaWink
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2013 u 19:07
prije par dana sam presađivala amarilise u posudama, danas sam krenula promjeniti  zemlju hymenocallis festalisu i zephirantesu  (ni jedni ni drugi mi nisu cvjetali lani Unhappy, a nabavljeni su proljetos)

i zbunila me jedna stvar - i amarilisi u posudama i kišni ljiljan i hymenocallis imaju debelo, zdravo korjenje
posude su jesenas sklonjene na negrijano stubište i nisu zalivane, ni kapi, a suhe su i unešene

otresla sam staru zemlju i lukovice sa tim korjenjem vratila u teglu pa zatrpala friškom zemljom

jesam li im trebala ukloniti to korjenje?
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2013 u 15:35
I ja se "borim" sa amarilisima, dobila sam jednog kome je lukovica bila potpuno u zemlji. Nedavno sam ga presadila da lukovica viri iz zemlje, zajedno sa svim zdravim, debelim korjenčićima. Sada primjećujem da mu lišće žuti. Nadam se da to neće naštetiti lukovici iako mislim da će biti teško uhvatiti njegov prirodni ritam. Ako netko ima savjet, dobrodošao je!
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2013 u 15:55
desert rose dobro nam dosla!

nadam se da ce ti netko strucniji dati odgovor jer se i sama borim s amarilisima....
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2013 u 17:48
 
Monna, hvala na dobrodošlici!  Wink
 
Možda je moje pitanje o amarilisima na pogrešnoj temi no nije bitno, ionako će biti kako priroda bude htjela.
 
S obzirom da jedva čekam proljeće a okućnica mi još nije uređena, u vazu sam posadila šafrane. Izgleda da su lukovice bile dobro uskladištene jer me jako brzo razveselio prekrasan cvjetić. A ostali stižu! Clap
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2013 u 15:53
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:



otresla sam staru zemlju i lukovice sa tim korjenjem vratila u teglu pa zatrpala friškom zemljom

jesam li im trebala ukloniti to korjenje?

Ne,dobro si napravila. Miče se jedino korjenje koje je suho i koje samo otpadne kad im mjenjaš zemlju. Ostalo korjenje se samo raširi po tegli i pokrije. Vjerojatno samo nije bio spreman na cvatnju. Više sreće drugi putaThumbs%20Up
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2013 u 15:58
Originalno poslano od člana desert rose desert rose napisao:

I ja se "borim" sa amarilisima, dobila sam jednog kome je lukovica bila potpuno u zemlji. Nedavno sam ga presadila da lukovica viri iz zemlje, zajedno sa svim zdravim, debelim korjenčićima. Sada primjećujem da mu lišće žuti. Nadam se da to neće naštetiti lukovici iako mislim da će biti teško uhvatiti njegov prirodni ritam. Ako netko ima savjet, dobrodošao je!

Dobro nam došla smile73
Njima obično lišće žuti onda kada se spremaju na mirovanje mada je to za ovo vrijeme neobično. Provjeri dali ga držiš na svijetlom mjestu. Ako nije ni to u pitanju pusti ga takvog kakav je. Listove koji potpuno požute i na kraju omlohave makni iz lukovice. Lagano ih povuci van, oni će se sami otpustiti. SretnoThumbs%20Up
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2013 u 19:23
Tea hvala na dobrodošlici! Sretna sam da me netko primjetio! Embarrassed
Situacija kod presađenog amarilisa daje neku nadu iako je od tri lista opstao samo jedan. Držim ga na prozoru, u ne previše toploj prostoriji, na poslijepodnevnom suncu (nije da sunca ima puno u ovo vrijeme). Što se tiće druge dvije vaze sa amarilisima koje sam dobila i nisam ih dirala, čini se da im odgovara mjesto, temperatura i vlaga.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2013 u 19:43
Originalno poslano od člana desert rose desert rose napisao:

Tea hvala na dobrodošlici! Sretna sam da me netko primjetio! Embarrassed
Situacija kod presađenog amarilisa daje neku nadu iako je od tri lista opstao samo jedan. Držim ga na prozoru, u ne previše toploj prostoriji, na poslijepodnevnom suncu (nije da sunca ima puno u ovo vrijeme). Što se tiće druge dvije vaze sa amarilisima koje sam dobila i nisam ih dirala, čini se da im odgovara mjesto, temperatura i vlaga.

Znam da to veseliBig%20smileBez brige,što više budeš s nama,to ćeš više ljudi upoznati i više ćete se družitiWinkTo dođe samo od sebe...
Ne sekiraj sa čak ni ako svi listovi požute i omlohave.Bitno da je lukovica čvrsta i zdrava.Pustit će ona već nove listoveThumbs%20UpSamo je bitno da su na sunčanom mjestu,kako si i sama napisala koliko je to god moguće.Ali doći će ljepše vrijeme i sunce.Stoga samo uživaj.
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2013 u 20:07
 
dok ja skužim kako postaviti sliku, šafrani su već i odcvjetali, no ipak evo i vama djelić proljeća...
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2013 u 20:14
lijepo je imati tako divne cvjetice dok vani snijeg padaThumbs%20Up
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2013 u 20:41
Potpisujem MonnuThumbs%20Up
desert rose,krasni su.Ljepo da si to podijelila s namaWink
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2013 u 12:38
Hvala na podršci, puno znači jer to je ipak moja prva fotka...
Ako se čudo dogodi pa amarilisi i frezije procvjetaju, e onda ću se hvaliti!  Wink
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2013 u 16:47
Originalno poslano od člana desert rose desert rose napisao:

Hvala na podršci, puno znači jer to je ipak moja prva fotka...
Ako se čudo dogodi pa amarilisi i frezije procvjetaju, e onda ću se hvaliti!  Wink

Onda moram dodatno pohvaliti prvu fotkuClap
Čak i ako ti ne procvjetaju,nije ništa strašno.Sljedeći put će zasjat u punom sjajuWink
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2013 u 19:21
Procvjetali su svi, čak i dva cvjeta iz jedne lukovice, kao da se podjelila. Šteta što su trajali jako kratko i što ih nisam slikala, nisu svi cvjetali odjednom. Sada kada su odcvjetali ne znam što ću s njima. Voljela bih ih izvaditi iz zemlje ali kada? Lukovice su bijele, nemaju onu smeđu opnu skroz oko sebe. Da li da zalijevam? Znam da lukovica mora pohraniti energiju za sljedeće proljeće, voljela bih da se sačuvaju... možda je to malo teže u vazi ali vrijedi pokušati...
Na vrh
Aidazg View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2013
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aidazg Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2013 u 08:51
i ja imam slično pitanje, tulipani i irisi su mi ocvali, lišće požutilo, što dalje s njima, ostaviti u posudi ili vaditi van i osušiti?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5678>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.