Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Lukovice u posudi
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Lukovice u posudi

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 8>
Korisnik
Poruka
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2011 u 13:35
tea nadam se da češ ih nači kod nas ih ima u prodaji,ali su dosta skupi za primjer jedan lončić plastični košta oko 8-10kuna dok isti takav glineni oko 30-tak.To je vjerojatno što su postali rijetki.O dekoraciji da i ne govorimo jer ih je stvarno ljepše vidjeti u glinenim,ali šta da se radi prilike su takve da ih moramo saditi u plastične no bitno je da nam biljke napreduju,a valjda su se i one privikle na modernizaciju.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2011 u 14:19
E pa ja cu ove jeseniokrenut novu stranicu sto se toga tice.Odlucila sam svojim biljkama pruzit bolje stvari,ako je moguce i najbolje.Nemam doma 100 biljaka pa da si toliko lonaca ne mogu priustit.Definitivno cu to promjenit ove godine pogotovo sad kad znam koji cu uzet.A i procitala sam negdje da se ne treba stedit ni na zemlji i treba bit oprezniji s odabirom.
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2011 u 16:45
Kolko bi se cesto lukovice uopce trebale zaljevat s obzirom da se u glinenim posudama supstrat vise isusuje?
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2011 u 16:48
Naravno da treba biljkama dati što im treba nadam se da češ nači lončiče za svoje biljke,a ako ne u trgovini onda možda   negdje gdje prodaju starine jer ja sam ih tu viđao.Jel ti to nama pripremaš neke nove lukovice?
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2011 u 18:33
Pa definitivno se pripremam za posjet MBMu jer tamo navodno imaju veliki izbor glinenih posuda i planiram uzeti jos par lukovica ljiljana i amarilisa,sve zavisi o ponudi.Planiran uzeti i ciklame a ovo drugo sto vise privuce.Nadam se da sam dobro shvatila pitanje,da nisam nekaj krivo pokopcala :-(
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2011 u 19:15
Ne nisi znam da ih ima kod nas za kupiti i da su skupi,a nadam se da će biti razlike u razvoju biljaka iako se danas sve bazira na plastici,ali ako nemaš puno onda možeš priuštiti glinena.Sve je OK samo ti sadi,a mi čekamo rezultate.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2011 u 20:48
Izgleda da smo se mozda malo izgubili u razgovoru :-) bar mi se tak cini...
Ja sam odgovorila na Tvoje pitanje dali pripremam neke nove lukovice al mozda nisam razumjela pitanje
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2011 u 22:32
Ja sam pitao tebe kad nabaviš lonce od gline dali češ saditi neke nove lukovice i da čekamo rezultate,a ja ću kako sam i obečao sebi nabaviti ljiljane i amarilise da vidim kako će mi napredovati.Kad to bude bit će i slika.Vidim da si pitala koliko puta treba zaljevati cvjeće kad je u glinenim loncima pa jednostavno zalij kad je suh supstrat to ti i ja tako radim.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2011 u 23:20


Od novih lukovica planiram za sada jedino saditi ljiljane,amarilise i ciklame a za druge ne znam,sto mi se svidi.Javit cu kad nabavim
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2011 u 22:02
Bili kod nas u trgovini amarilisi jako jeftini procvjetali,ali nisam htio kupiti:Hoču da kupim lukovicu pa da sam uzgojim.
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2011 u 21:10
Tea zar nije ljepo u ove posude posaditi lukovice ma bilo koje vrste zamisli samo svoje ljiljane u ovim posudama.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2011 u 12:45
Ovo ti je super,fenomenalno.To si kupio ili odnekud izvuko?
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Listopad 2011 u 20:37
Neke sam izvukao iz podruma,a neki su kupljeni prije nekoliko godina to su ovi manji,a imam i još nekih oblika.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2011 u 12:11
Ja sam i ove godine prekršila vlastito obećanje da ću lukovice ove jeseni posadit u keramičke tegleAngryljuta sam sama na sebe al jednostavno je tako ispalo.Puno sam vremena uopće izgubila na kupnju zemlje da ih posadim i nisam više mogla čekati još i da kupim te teglice.Ko zna do kad bi to potrajaloConfusedMislim da je bolje i ovako nego da su čekali još mjesec dana.
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2011 u 21:41
Ma Tea nema veze nikad ti nije kasno nabaviti glinene lončiće ja ih imam još nešto i u podrumu,a one jako stare držim na regalu kao ukras.Jednom ću i njh prikazati.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2011 u 12:03
Za ovu sezonu prošla baba s kolačima,već sam ih posadila u plastične a ne bum mjenjala,bar ne dok ne završi sljedeće sezona.Do sad je bilo u redu,pa još ovu godinu nek izdrže ovako.Nije ima tako loše,jer da je već bi to pokazali.
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2011 u 18:22
Ma dobro će njima i tu biti samo nek imaju tvoju ljubav i sve je ok
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2011 u 19:28
Originalno poslano od člana dmirce12 dmirce12 napisao:

Ma dobro će njima i tu biti samo nek imaju tvoju ljubav i sve je ok

Hvala puno na takvim riječimaBig%20smile
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2011 u 21:48
Ma tako mi cvjetoljubci želimo sreču jedni drugima da uspiju.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2011 u 22:11
Istina,pametno zborišLOL
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 8>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,375 sekundi.