Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Lukovice u posudi
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Lukovice u posudi

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678>
Korisnik
Poruka
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2011 u 17:35
Samo nek su nam one žive i zdrave i priredi ih za slikanje.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2011 u 00:22
Obećajem Wink
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Cikas View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 20 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 499
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cikas Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2012 u 14:53
E ja nisam mogla odolit a da ove šafrane ne posadim u pitar i uživam u njihovoj cvatnji dok traje. A poslje sele u vrt, gore ih ne vidim svaki dan a ja želim uživat u njima.



Baška Voda
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2012 u 14:36
Cikas krasni suClapLjepo izgledaju u toj tegli.Super si ih smjestilasmile99
Imam jedno pitanjce u vezi držanja biljaka u teglama.Ima li netko kakav prijedlog kako zaštititi teglu od prekomjernog pregrijavanja?Sad dok još nije jako zatoplilo je u redu ali po ljeti se tegle jako zagrijavaju i skoro pa da kuhaju zemlju i korjen.Ja sam pomišljala da ih stavim u velike vrećce ali ne čini mi se kao neko rješenje.Ima li neko od vas kakvu ideju?
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2012 u 17:15
Tegle možeš ako su veće s unutarnje strane obložiti stiroporom pa onda nasuti zemlju.
Lošinj

Ne bojim se juga, ne bojim se bure, ne bojim se neba, dubine ni dna
Podivljali valovi me uzalud jure, na krilima vjetra poletjet ću ja...
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2012 u 16:40
Otok,hvala na odgovoruWinkNažalost,već sam stavila zemlju i posadila lukovice.Budem smislila nešto drugo..
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2012 u 05:48
Tea postoje tzv. ukrasne posude svih mogućih oblika, veličina i boja izrađene od terakote, obojane keramike, imitacija drveta ili pletenih košara i sl. ovisi o tome što ti se sviđa, pa ih možeš bojom uskladiti s bojom cvijeta. Nemaju otvor za odvodnju pa osim što pridonose lijepom izgledu, služe i da se ne ošteti namještaj, a svakako će spriječiti zagrijavanje tegli naročito crnih. Da ne bi biljka stajala u vodi na dno se obično postavi malo krupnog šljunka i ne zalijeva često i obilno. Manje nisu skupe, velike jesu, ali je investicija za dugo godina. Prije zime ih treba oprati spremiti na mjesto gdje se ne smrzava.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2012 u 20:18
Baka Bea,hvala Wink
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2012 u 20:39
ove mini narcise sam jesenas presadila iz posude u vrt


Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2012 u 14:24
Mari,krasne suClap
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2012 u 00:24
Originalno poslano od člana Tea Tea napisao:

Mari,krasne suClap

hvalaBig%20smile moja kći kupuje lukovice u posudama (za svoj balkon) kad im je sezona i kad ih ima u trgovini.. a kad ocvatu da ih meni za vrt.. to smo počele prošle jeseni i tako ćemo i dalje činiti
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2012 u 09:41
I obje ste zadovoljneClapdobar štosThumbs%20Up
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2012 u 14:44
 
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2012 u 14:55
Ide tebi toClapThumbs%20Up
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2012 u 15:17
Originalno poslano od člana Tea Tea napisao:

Ide tebi toClapThumbs%20Up
Oš kupit?smile156
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2012 u 16:10
Čuj sad nju smile96   Na meni bi zaradilaLOLBumo se đorale kad dobijemo duplićeLOL
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2012 u 21:02

jučer sam posadila nove lukovice,doduše u vrt ne u posudu i već su oko njih nekakve rupe tako da sam danas polovicu njih stavila u košaricu. do sada još nisam vidjela takav cvijet evo slika sa neta.ima li je tko i kako s njom

 
 
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2012 u 21:58
ajama sad ih drži na tamnom i toplom mjestu..uz lagano vlaženje zemlje..a kad potjeraju cvjetne pupove onda ih stavi na svjetlije mjesto npr. na prozor ali ne da budu na previše toplom
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2012 u 00:24
Prije dva tjedna završila sam sadnju lukovica u vrtu. Kako smo strastveni ljubitelji svih, a osobito tulipana, natrpali smo toliko lukovica da ni jednu više nemam gdje ugurati, ali suprug danas dođe s posla i nosi vrećicu tamno crvenih tulipana i kaže nije mogao odoljeti. Medjutim, zaista nemam kud s njima pa razmišljam o posudi. Nedavno sam negdje, ali ne znam gdje, vidjela sliku na kojoj je prikazana sadnja tulipana i šafrana, u istu posudu, naravno na različitim dubinama. Posuda je bila od terakote oblika zdjele za juhu. Prema opisu, a i po logici stvari, prvo cvjetaju šafrani, a kada oni odu, otvaraju se tulipani. Ne radi se o forsiranim lukovicama koje će cvjetati u prosincu, nego o klasičnom uzgoju, ali u posudi, tako biljke ne prekidaju svoj fiziološki proces. E, sad, ništa nije pisalo kako se one njeguju i gdje se čuvaju preko zime. Pada mi na pamet nekoliko opcija, nakon sadnje:
- ostaviti vani (smrzavanje?)
- zaštititi stiroporom i ostaviti vani,
- cijelu posudu s biljkama posaditi u vrt, a kada počnu izrastati iskopati i unijeti u željeni prostor.

Sve ostalo, kao što je čuvanje u podrumu i iznošenje na toplo u prosincu, mene podsjeća na forsiranje lukovica. Ja samo želim imati tulipane u posudi, nije mi bitno u koje doba. Ljepši su mi za Uskrs, nego za Božić, valjda iz navike da svaki cvijet za mene ima obilježja svaga doba cvjetanja.

Isto ovo pitanje odnosi se i na sadnju gladiola i to ne običnih nego zimskih. Upravo u mom vrtu trebaju početi cvjetati pupoljci zimskih gladiola i ja jako strepim od mraza koji bi ih mogao uništiti i propade moje isčekivanje. Da sam ih proljetos posadila u posudu sad bi ih mogla unijeti u kuću, još bi bile ljepše jer bi se cvijet više otvorio.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2012 u 14:36
posadila sam zumbule u posude i držim ih na terasi kada su suhi malo zaljem i to je sve nemislim ih unašati u kuču na toplo neka čekaju proljeće vani.Da tegla nebi bila potpuno prazna usadila sam maćuhice,kada niknu zumbuli biti će lijepo društvo


Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.