Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Lukovice u posudi
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Lukovice u posudi

 Odgovori Odgovori Stranica  123 8>
Korisnik
Poruka
Cvijetić View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 09 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 37
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvijetić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Lukovice u posudi
    Objavljeno: 10 Ožujak 2007 u 17:33
ljudi reci jel ima neko pravilo u pogledau toga kolika veličina tegle/posude ide za koju
lukovicu. ne znam u koju veličinu posude da posadim gloksiniju i begoniju
pendulu?
hvala
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2007 u 17:54

 
Velichina saksije jako zavisi od vrste lukovice i njenog kvaliteta.

Zumbul (Hiacint) se moze saditi u saksiju koja je MANJA od same lukovice (sadi se na povrshinu zemlje)!

Za biljke koje ste Vi naveli, saksija (posuda) treba da ima promjer 4 x veci nego promjer lukovice. (Npr. ako lukovica ima promjer 2,5 cm, promjer saksije treba da bude 4x2,5 = 10 cm!)  

gloksiniju i begoniju pendulu meka bude minimalno 10 ali od 12 pa nadalje je pozeljno.
Na vrh
Ivona View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 09 Ožujak 2007
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2007 u 22:09
Što veče to bolje...
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2007 u 23:35
iako i to nije uvijek najbolje riješenje.Tongue
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2007 u 10:33
Zavisi od lukovice. Koliko znam amarilis baš ne voli puno veću posudu.
Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2007 u 12:10
Ja u posudi na balkonu držim zumbule izvađene iz noninog vrta. Prije tri godine sam u puno preveliku posudu posadila 2 lukovice, a sad imam punu teglicu zumbula. Istina ne cvijetaju tako lijepo kako u noninom vrtu Ermm
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2007 u 12:27
kada su bakine stvari uvijek bolje....Embarrassed
Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2007 u 14:03
Slažem se. Njeno cvijeće je posebno lijepo i uvijek miriše Smile 
Na vrh
Cvijetić View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 09 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 37
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvijetić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2007 u 20:17
i moja baka je imala pun vrt sa zumbulima.... kako je samo ljepo kada se rascvijeta...
Na vrh
Ivona View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 09 Ožujak 2007
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2007 u 13:24
nekako ne volim zumbule, u vrtu . ostale lukovice da tipa tlipan, iris i sl. ali zumbuli mi nekako ne pašu Embarrassed
Na vrh
natali55 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natali55 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2007 u 22:11
Zumbuli predivno mirišu u mom vrtu i volim ih.Nekako me podsjećaju na mladost...Ne zahtjevaju posebnu njegu a lijepi su.
Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2007 u 12:17
Ja ih baš volim, one najobičnije plave, super mirišu i kako natali kaže podsjećaju na mladost... uvijek sam ih brala mami za 8. mart Smile
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2008 u 16:44
zumbuli su baš prekrasni, ja ih nemam jer sam ograničena na mali balkon ali ako ih nabavim zasadit ću ih u mamin vrt samo da osjetim miris...
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2008 u 11:00
eto nedavno sam zasadila nešto lukovica u posude na balkon u sebe, ali moram vam reći da nisu baš najbolje, listovi su se objesili i pojedini žute
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2008 u 16:40
Ja sam imala nekoliko zumbula zasađenih u teglama. Cvjetali su za novu godinu i divno su mirisali. Probat ću isto iduće godine. Lijepo je u zimi imati rascvjetane zumbule na prozorskoj dasci.
Šteta što ih nisam slikala! 
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2008 u 17:22
šta radite kada cvjetovi zumbula krenu propadati?
treba li ih odrezati ili ?
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2008 u 19:35
Lana, iz tvoje poruke nije jasno kakve si to lukovice posadila. Da li si posadila zumbule? I da li su oni vec u cvatu ili si posadila samo lukovice?

Alkemicar, ja sam mojima prvo samo odrezala cvet, a cvetna stapka se ubrzo posle toga osusila, pa sam je veoma lako otkinula.
Aglaja
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2008 u 06:28
Originalno poslano od člana aglaja aglaja napisao:

Lana, iz tvoje poruke nije jasno kakve si to lukovice posadila. Da li si posadila zumbule? I da li su oni vec u cvatu ili si posadila samo lukovice?Alkemicar, ja sam mojima prvo samo odrezala cvet, a cvetna stapka se ubrzo posle toga osusila, pa sam je veoma lako otkinula.

bilo je narcisa i zumbula, koji su već bili zasađeni u mame pa mi je ona iskopala cijelu biljku da presadim u sebe. rekla mi je da je bolje uzeti ove šta još nisu procvjetali. da je tako čula, al čini sde da u mene ni neće. jednu posudu sam ostavila da viddim hoće li i dalje propadati, a iz druge sam pošišala listove uz zemlju jer su bili u previše lošem stanju. ne znam šta im se dogodilo-možda šok od premještanja ili im moj balkon ne odgovara (ili ja )
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2008 u 07:05
Vidim da u teglicama baš nemate uspjeha. I ja sam posadila narcise u teglice pred 2 mjeseca, tek su sada niknuli, a kod susjede su vani već u punom cvatu - naravno njene su lukovice već  dugo godina u zemlji, a moje će kako je krenulo cvasti za 1.maj (kad bi barem)
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2008 u 08:32

Moje iskustvo s lukovicama zumbula u tegli je da sam ih posadila ujesen i tegla je cijelo vrijeme bila vani. I nisam ih godinama vadila iz nje.

Za cvatnju u kući, posadila sam ih, točnije, postavila sam ih samo na zemlju i držala u hladnoj prostoriji.
 
Lana, susjeda je ovo proljeće od mene uzela cijele već izrasle narcise i isto su joj polegle i izgledale loše tako da zaključujem da te biljčice jednostavno baš ne vole seljenje kad su već izrasle. Ali mislim da će zato druge godine prekrasno cvjetati.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 8>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.