Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Zmajevo krilo - Dragon Wing
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zmajevo krilo - Dragon Wing

 Odgovori Odgovori Stranica  123 11>
Korisnik
Poruka
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Zmajevo krilo - Dragon Wing
    Objavljeno: 19 Svibanj 2012 u 20:19
Crynova sam na forumu pa pozdrav svima. Volim cvijeće pa vas molim da mi pomognete, maime ove godine sam željela nešto novo, zapravo vidjela sam lani krasne žaldinjere prepune crvenih cvijetova na jednoj terasi. Po listu sam zaključila da su to begonije.Ove godine sam na tržnici vidjela taj isti list i saznala sam da je to begonija zvana zmajevo krilo. kako ima malo informacija na internetu molom vas da mi kažete malo o održavanju, sunce, ili sjena , prehrana . hvala 
 
 
moon odgovara:
 

biljku treba posaditi u humusnu dobro dreniranu zemlju. Ako se stavi u veću posudu naraste i do 40-50 cm. Može se saditi i u vrt. Voli sunčanu ili umjereno sunčanu poziciju što znači kad su jake vrućine da ju je dobro skloniti s podnevnog sunca.

Voli zalijevanje, no tlo mora biti drenirano tako da ne dođe do truleži. Ako lišće žuti ili dođe do truleži znači da smo pretjerali u zalijevanju ili da nije dobra drenaža.
Prihranjivanje svaka dva tjedna ljeti, a zimi jednom mjesečno.
Ima je u crvenoj, rozoj i bijeloj boji.
Može cvjetati cijelu godinu pod uvjetom da se prije većeg zahlađenja unese u zatvoren prostor u kojem i mi boravimo s temperaturama 0d 18 do 24°C.
Prije no što se unese, oreže se i postavi na dobro osvijetljeno mjesto koje mora abiti i prozračno da biljka ne bi obolila (neke gljivične bolesti, pepelnica).
Ne smije biti uz izvor topline ili ventilacije, a vlažnost joj možemo osigurati na način da ju postavimo na kamenčiće koji se nalaze u vodi, naravno posuda s cvijetom mora biti iznad vode, a ne uronjena u nju.
Možemo očekivati rast i daljnje cvjetanje. Kad zatopli cvijet iznosimo van. orežu se drvenasti dijelovi, a novo izrasle grančice ne orezujemo. Ponono se presadi u novu humusnu zemlju kooju ponovno dobro dreniramo i može broj do dva veća posuda.
Razmnožava se reznicama i sjemenom.
To sam pronašla. Možda netko isproba. 
 
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2012 u 20:27
Dobro nam došlaClap
 
Što se tiče zmajevog krila,prekrasna je to biljka,traži sunce,redovito zaljevanje i dohranu-svakih 15 dana.
Moram ti i to reći da je meni ovu zimu nestala.....
 
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2012 u 20:32
hvala, ne snalazim se još baš najbolje ali nadam se da ću brzo pohvatat konce,što se tiče sunca da li joj smeta podnevno
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2012 u 22:41
još nešto na ovu temu da li se može razmnožavati reznicama u vodi, tko ima iskustva , hvala
Na vrh
gentian(a) View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gentian(a) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2012 u 13:28
Ne smeta joj ni cjelodnevno sunce! Jako je izdržljiva što se toga tiče, samo redovito zalijevajte (ne previše) i povremeno prihranjivanje (ni tu nije zahtjevna)!

Nemojte se ni trudit razmnožavat jer iz reznice ne raste u lijep grm nego dobijete jedan štap!
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2012 u 13:39
Hvala Gentiana, ipak sam stavila jednu u vodu pa što bude, ali pokušat ću ih sačuvati na zimu jer u Zadru su jako skupe, a i teško se pronađu.
Na vrh
gentian(a) View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gentian(a) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2012 u 15:25
Sad ne znam koliko koštaju kod vas, ali na kontinentu su 10-12 kuna kom., a to i nije baš preskupo s obzirom da ih nema smisla razmnožavat! 
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2012 u 15:52

Kod nas su bile 30 kuna po komadu i kad u zaldinjeru stavim dvije a treba mi bar 6 žaldinjera za balkon e onda to nije baš malo, uz sve ostalo, pelalgonije,sulfinije, vodenice, vinke.....

Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2012 u 18:59
uskoro ću staviti zmajića n aslici, napreduju odlično.
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2012 u 16:45
evo moje ljepotice
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2012 u 16:48
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2012 u 16:52
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2012 u 16:54
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2012 u 16:56
 
U neke zaldinjere sam stavila begonije pendule valjda će se dobro slagati
Na vrh
gentian(a) View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gentian(a) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2012 u 09:00
Lijepe su ti, ali pendula nije za jako sunce dok D. Wing je pa bi tu moglo bit problema! Probaj postić neki kompromis da nisu na previše sunca zbog viseće, a da nije ni jaki hlad jer onda D.Wing ima tendenciju da prerasta i manje cvijeta!
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2012 u 10:08
Znam Gentain da pendule dobro ne podnose sunce ali ću teglu okrenuti tako da pendula veći sio dana bude u hladu, a lišće D. Winga će to omogućiti. Vrijedi pokušati jer bi na takav način djelomično sakrila i teglu što mi je zapravo krajnji cilj.
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2012 u 10:26

evo ih rastu i lijepo cvjetaju. Molim iskustvo drugih jer ih jo nisam počela prehranjivati

Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2012 u 10:31
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2012 u 10:34
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2012 u 10:36
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 11>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,273 sekundi.