Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Zmajevo krilo - Dragon Wing
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zmajevo krilo - Dragon Wing

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 11>
Korisnik
Poruka
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2012 u 21:59
mislim da bi mogle izdržati tako do sljedeće godine, ali ne bi bile tako lijepe kao sobne biljke. Vjerojatno bi se "ofucale" ali kada bi stiglo proljeće i lijepo vrijeme lagano ih pokratiti da se obnovei da krenu dalje opet rasti.
Svakako savjetujem da isprobate, pa ništa vas ne košta, a siguran sam da će uspijeti
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2012 u 22:52

Malo sam goglala i pronašla da se biljka treba posaditi u humusnu dobro dreniranu zemlju. Ako se stavi u veću posudu naraste i do 40-50 cm. Može se saditi i u vrt. Voli sunčanu ili umjereno sunčanu poziciju što znači kad su jake vrućine da ju je dobro skloniti s podnevnog sunca.

Voli zalijevanje, no tlo mora biti drenirano tako da ne dođe do truleži. Ako lišće žuti ili dođe do truleži znači da smo pretjerali u zalijevanju ili da nije dobra drenaža.
 Prihranjivanje svaka dva tjedna ljeti, a zimi jednom mjesečno. 
Ima je u crvenoj, rozoj i bijeloj boji.
Može cvjetati cijelu godinu pod uvjetom da se prije većeg zahlađenja unese u zatvoren prostor u kojem i mi boravimo s temperaturama 0d 18 do 24°C.
Prije no što se unese, oreže se i postavi na dobro osvijetljeno mjesto koje mora abiti i prozračno da biljka ne bi obolila (neke gljivične bolesti, pepelnica).
Ne smije biti uz izvor topline ili ventilacije, a vlažnost joj možemo osigurati na način da ju postavimo na kamenčiće koji se nalaze u vodi, naravno posuda s cvijetom mora biti iznad vode, a ne uronjena u nju.
Možemo očekivati rast i daljnje cvjetanje. Kad zatopli cvijet iznosimo van. orežu se drvenasti dijelovi, a novo izrasle grančice ne orezujemo. Ponono se presadi u novu humusnu zemlju kooju ponovno dobro dreniramo i može broj do dva veća posuda.
Razmnožava se reznicama i sjemenom.
To sam pronašla. Možda netko isproba.
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2012 u 10:56
Hvala moon na iscrpnom opisu. Ovo mi je prva godina da ga imam pa neznam što znače drvenasti djelovi je koliko sam primjetila ima vodenastu (zeljastu) stabljiku kao i sve begonije.
 
 
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2012 u 11:29
 
 Ove dvije žaldinjere zauzimaju dobar di terase
 
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2012 u 11:32
Aralija, tvoj je divan!! Moj je neki čudan. Jako je narastao u vis, preko 50 cm je, listovi veliki kao dlan i ni izbliza nije tako gust. Moram ga poslikati da ga vidiš. A baš je u velikoj posudi, po preporuci čike od kojega sam ga kupila. Ovaj tvoj grmasti mi se puno više sviđa.
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2012 u 16:40
Neznam jer i moje je iskustvo slabo. Možda si mu trebala ako je imao samo jednu stapku prilikom kupnje zakinuti vrh. Moj je imao više izboja i neprestalno se je granao. Stvarno neznam.
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2012 u 20:56
Aralija...ja ga uopće nemam, samo sam proguglala i pronašla o njegovom uzgoju. Naravno nama će ovdje biti važnije iskusvo s našeg podneblja, no rekoh, možda se odlučiš ti ili netko drugi pokušati sačuvati biljku i tijekom zimskih mjeseci. Ti drvenasti dijelovi , kako je bilo navedeno, pretpostavljam da su nešto što nastane tijekom zimskog perioda. Ja se nadam da ću nagodinu naći zmajevo krilo i vidjeti kako će uspijevati kod mene.
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2012 u 08:16
Sigurno ću i ja nakon zime biti pametnija jer ću ga svakako pokušati sačuvati jer imam mjesta za tako velike tegle, a mjesto je i dosta svjetlo.
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2012 u 21:25
aralja...baš odlično da će tvoj zmajić ići i na zimovanje....vjerujem da ćeš nas izvješćivati.
Danas u mbm-u pitala sam da li ga imaju, nudili su mi jednu begoniju tuberosa pod zmajevo krilo.
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2012 u 22:22
Naravno da ću prenjeti sve
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2012 u 15:44
ja bum isto probala prezimiti biljcicu, al ova jedna mi je preeeogromna. jedva ju mogu zalijevati koliko joj je gusto lisce, nemam pojma kakva joj je stabljika :D

ako se tak lako zapelca onda bum ju dijelila okolo. inace prihranjivala sam ih svako zalijevanje bez problema, sam manjom koncentracijom gnojiva, i kad sam ih presadjivala dobila je svaka par zlica organskog gnojiva u zemlju. istina je da ne vole prejako sunce, jedna mi je malo prigorila jer je bila preko podne na suncu.
bilo bi bas lijepo imati neke ogromne tegle i onda ih poslagati hrpu na terasi, napravile bi zivi zid sa brdom crvenih cvjetica
velika gorica
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2012 u 08:08
Baš mi je drago što se ova tema na forumu rasplamsala. Idemo dalje s iskustvima
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2012 u 21:29
Evo obećanih slika mojih "zmajeva"

By dpodor12 at 2012-07-27
By dpodor12 at 2012-07-27
By dpodor12 at 2012-07-27

List im je zaista veličine dlana. A primjetila sam i da im stabljika pri zemlji više nije zelena i zeljasta, nego dobija smeđu boju i tvrda je. Da li je moguće da postaje drvenasta?
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2012 u 21:33
Nije mi uspjelo slikati je uz nogu, da se vidi da mi je do koljena. Moje biljke su čudovišta, ili je to zmajevo krilo nekih ogromnih zmajeva iz kineske mitologije.
Nemojte me pogrešno shvatiti, volim ih svejedno, ali da mogu birati, radije bih da su grmasti i gusti kao vaši.
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2012 u 22:03
Pa i ovako su lijepi, možda se trebaju zakidati ako imaju samo jednu grančicu , stvarno neznam. Netko je ovdje napisao da su takvi kad se zakorjene u vodi, ja sam zakorjenila i dala kolegici kod nje se granaju jer već u vodi su u pazuhu lista izašle nove grančice.
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2012 u 22:23
I ovi moji imaju grančice u pazusima listova. Samo razmak između listova je velik, pa su i grančice rijetko raspoređene. Čula sam se sa čikom od kojega sam ih kupila. Kaže da si i njegovi takvi, a sa bijelim cvijetom su još puno višlji. Mora da je to takva podvrsta. Sjeme je nabavio sa ebay-a iz Kine. Iz "panja" im ide po 4-5 grana, baš me interesuje nastavak rasta. I cvijet je, čini mi se, krupniji nego kod tvog. Ovaj je gotovo veličine oraha.
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2012 u 22:38
S cim si ih prihranjivala? Mozda su se zbog toga izduzile. A lako moguce i da su takve genetike, kako je tip rekao. Bilo bi dobro da se uguste malo pa da vise cvatu.

Kopajuci po svojoj danas uspjela sam vidjet da ima zapravo vise stabljika unutra, ali sve su jos zelene. Zanimljivo jer kad sam ju kupila nije ih imala toliko, valjda ih je pustila iz korijena.
velika gorica
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2012 u 22:44
Ja sve prihranjujem sa Plantelinim organskim tekućim gnojivom. li one su meni i bile tanke i visoke kad sam ih kupila. Ja mislila da tako treba, dok nisam vidjela vaše. Odmah sam ih onda stavila na moju temu...
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Srpanj 2012 u 22:50

By dpodor12 at 2012-06-18

Kad su kupljene i sad


By dpodor12 at 2012-07-27
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2012 u 14:23
dadinica,
prelepe su sada Thumbs%20Up
i jako im pasu te kockaste saksije, nekako dolaze do izrazaja, kao da su iz japanske botanicke baste.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 11>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.