Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Zmajevo krilo - Dragon Wing
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zmajevo krilo - Dragon Wing

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 11>
Korisnik
Poruka
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2012 u 15:36
pomogle mi cure identificirati ovu biljku, pa evo tu nek bude i slika :)
kupila ju bezimenu na placu, dva komada, presadila ih jednu u malo manju teglu drugu u veliku, cini se da ce uzeti koliko god prostora im date, ova u vecoj tegli je sada ogromna, iskoristila je sav prostor :)

velika gorica
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2012 u 15:14
U svakom slučaju volila bih da još cvijetoljubaca ima ovu nezahtjevnu biljčicu, i da postavljaju sličice. Dragon Wing je stvarno prekrasan . Drago mi je Wolfsbane da si se javila
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2012 u 14:29
Evo jučerašnjih
 
 
 
 
Admin molim ako možeš dopiši na temu Dragon Wing možda cvjetoljubci ovu biljku prepoznaju pod tim imenom. Hvala
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2012 u 21:45
Jako mi se sviđaju, predivne su vam, koliko sam skuživa - višegodišnje su ili sam nešto pobrkala
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2012 u 22:10
Prekrasna je  Thumbs%20Up
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2012 u 22:17
O njima ima jako malo informacija ali kažu da se mogu sačuvati zimi,jako brzo puste korjenje u vodi tako da sam več par pelcera podjelila i kažu da im rastu dobro.Stavit ću reznice u vodu  negdje u 10 mj ili kasnije zavisi od dolaska zime i tako pokušat dobiti sadnice za proljeće a ostalo ću spremiti u kuću pa ću vidjeti. Kad sam pogledala slke iz Monaca (u cvijeću foto su) vidjela sam da su posađene uz šetnicu što moram priznati kad sam bila tamo nisam baš zapazila tako da uspjevaju i u vrtu ali vjerovatno kao sezonsko cvijeće.
 
Admin hvala na pomoći
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2012 u 22:20
Curke jel ovo onda ista takva biljka?

Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2012 u 22:21
Ja ih imam rozu,crvenu,bijelu i jednu crvenog lista i cvijeta.. Rozu imam već dugo godina,a bijelu,crvenu i crvenolisnu imam sad drugu godinu..
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2012 u 22:28
Nije ista takva, druga sorta je. Svejedno je krasna. Zapelcaš mi?
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2012 u 22:31
Može,samo što se one ukorjenjuju u vodi,tako da to nekad malo duže traje,ali tako se prima 100%,provjereno!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2012 u 22:33
Originalno poslano od člana aralija aralija napisao:

admin molim ako možeš dopiši na temu Dragon Wing možda cvjetoljubci ovu biljku prepoznaju pod tim imenom. Hvala
Originalno poslano od člana aralija aralija napisao:

Admin hvala na pomoći
 
hvala tebi što si nam pokazala ovi krasan cvijet Thumbs%20Up
 
aralija, imamo temu gdje nam možeš napisati ako nešto treba popraviti pogledaj ovdje (klik)
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2012 u 22:36
aralija hvala na odgovoru
monstera....meni se čini da to nije ta biljka, ali da je lijepa - je, meni izgleda kao pendulasta begonija
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2012 u 22:45
I ja mislim da je to neka vrsta begonije. Čak sam kupila i paketić sjemena i pokušala ju posijati,no nije mi nuknula niti jedna biljkica. Mislim da je ta biljka kod nas poznata i po nazivu decembrovka,valjda se ne varam. Često sam takve biljke vidjela u parkovima,ali naravno dok je lijepo toplo i one su lijepe,kad dođe mraz ubije ih ako se ne pospreme na vrijeme unutra. No ljudi obično griješe što misle da ne može preživjeti zimu u kući pa je valjda zato tretiraju kao jednogodišnju. A evo ove moje uspješno prežive svaku zimu unutra. Istina da nisu tako lijepe kao dok su vani,ali bitno da prežive i onda čim utopli izbacim ih van,malo klonu dok se ne priviknu,no kasnije nema nikakvih problema s njima,osim što ih se treba češće zalijevati,ali ne pretjerivati,jer onda bi opet mogle strunuti.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2012 u 22:48
No dobro, da sad ne zatrpavamo temu s ovom biljkom,jer onda očito ona ne spada ovdje.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2012 u 08:46
To nije ista biljka. Dragon Wing uspjeva na sunčanoj poziciji što više sunca više cvjeta, dok ostale vrste begonije traže sjenu. Moji su na suncu gotovo cijeli dan. Koliko ja znam nema ih u drugim bojama osim u crvenoj. Listajući literaturu našla sam skromne podatke o njoj i to da se je pojavila unarag pet šeat godina. Naziv zmajevo krilo dobila je po prekrasnim sjajnim i velikim  listovima  nalik na krilo zmaja. 
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2012 u 08:48
Hvala Pčelice 7 ubuduće ću to koristiti
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2012 u 13:16
Da Aralija,vidim da ima drukčije listove nego ova moja begonija,ta biljka ima glatke sjajne listove,što kod mojih biljki nije tako i onda je očito da su to kod mene neke vrste begonija.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2012 u 14:48
Evo još malo o mom kratkom iskustvu o toj cvjetnici. Kao što je Wolfsbane napisala voli velike tegle i u njima buja. Kad sam je lani vidjela na jednom balkonu bile su zasađene u ovakve tegle kao moje i ponukana time ja sam napravila isto. Zaljevam nakon 3-4 dana a do dada sam ih prehranila 3 puta što znači otprilike u dvadesetak dana jednom. Ne zakidam cvjetove , samo u slučaju  da na stapki više ih nema i svi su sasušeni, u pravilu sasušene odbacije sama. Nadam se da sam bar malo pomogla nekome
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
gentian(a) View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 119
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gentian(a) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2012 u 17:48
Originalno poslano od člana aralija aralija napisao:

O njima ima jako malo informacija ali kažu da se mogu sačuvati zimi,jako brzo puste korjenje u vodi tako da sam več par pelcera podjelila i kažu da im rastu dobro.Stavit ću reznice u vodu  negdje u 10 mj ili kasnije zavisi od dolaska zime i tako pokušat dobiti sadnice za proljeće a ostalo ću spremiti u kuću pa ću vidjeti. Kad sam pogledala slke iz Monaca (u cvijeću foto su) vidjela sam da su posađene uz šetnicu što moram priznati kad sam bila tamo nisam baš zapazila tako da uspjevaju i u vrtu ali vjerovatno kao sezonsko cvijeće.
 
Admin hvala na pomoći


Nije ih problem zapelcat, ali te mlade sadnice ne rastu ovako grmoliko nego se samo izdužuju! Mislim da sam ti to već spomnuo.

Čuvanje preko zime već je problem jer vole zrak i jako sunce a u suprotnom oboljevaju od truleži.....
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2012 u 21:01
Da li se ove begonije mogu cuvati zimi u stanu (kao sobna biljka)?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 11>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.