Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Zmajevo krilo - Dragon Wing
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zmajevo krilo - Dragon Wing

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 11>
Korisnik
Poruka
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2012 u 14:50
je bas im pasu te kockaste posude . mislim da bi lijepo izgledale i u posudama od terakote, nekako se slaze s cvjetovima.



evo mojih, malo za usporedbu kako rastu s obzirom na velicinu posude.
prvo velika, sa desne je boca od cockte za mjeru, ako se sta vidi:


pa mala i velika skupa. u isto su vrijeme kupljene i jednako velike bile, ali je ova lijeva u manjoj posudi, vidi se da joj nije bas divno.


velika odozgo, da se vidi koji je to grm zapravo cak se i moj slatki mali pomocnik uspije sakriti ispod nje
velika gorica
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2012 u 19:55
Hvala cure! Danas sam se malo raspitivala. Rekli su mi da su to dvije podvrste iste biljke, izgled im ovisi o roditeljskim genima jer su nastale ukrštanjem dvije vrste begonija. E sad, istina je i to da meni mogu pričati što god hoće, na kilometar se vidi da o njima pojma nemam.
I vidjela sam one bijele kod čovjeka od kojega sam kupila ove moje. Moram ih nabaviti nagodinu. On ih je posadio u vrtu, ljudi moji do su grmovi!
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2012 u 13:56
Dadinice vjerojem da mogu uspjevati u vrtu jer kad sam bila u Monacu na jednoj slici su i one. To onda nisam primjetila jer tu je bilo svega za diviti se pa tek kad sam stavljla slike primjetila sam da su posađene uz šetnicu.
 Ostatak te divote je u cvijeće foto- moj grad u slikama
 
Wolfsbane definitivno trebaju duboke posude, to me je upozorila i prodavačica na pijaci (tržnici)
 
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2012 u 09:48

Moje iskustvo.......

Lani sam se prvi puta srela s tom biljkom i kupila jednu za 10,00kn pa čisto ajde da vidim kako će se ponašati kod mene na skodu u polusjeni. Kako ništa nisam znala o njoj već u startu sam fulala i posadila ju u premalu vazu. Preko ljeta narasla mi je ogromna bez obzira na vazu a to sam joj nadoknađivala stalnim zaljevanjem i povremenim gnojenjem. Cvala je cvala i cvala sve do kasne jeseni ( to je za mene novembar kad spremam biljke u garažu) kad ju je naglo uhvatila pepelnica. Zaražene gornje djelove biljke sam porezala i spremila ju u garažu sa ostalim biljkama da prezimi.  Moje sve "jednogodišnje biljke" ili ljetnice koje spremam prezimljavaju po principu ko živ-ko mrtav. Ako riknu nabavim drugo proljeće nove i stvar rješena. Tako sam se "maćešinski" ponašala i sa zmajevim krilom pogotovo što sam mislila da je to biljka samo za jednu sezonu. U međuvremenu (preko zime) nadzemni dio je i istrulio tako da sam ju doslovno rukama polomila skroz do zemlje, virila su samo 3 mala batrljka. Početkom proljeća iz tih batrljaka počele su nicati nove grančice i listovi. Sa drugim biljkama izbacila sam ju van i presadila u veliku vazu.

Danas je već prava raskošna ljepotica, malo manja nego lani i cvate li ga cvate. Od proljeća do danas dobila je samo jednom gnojiva od koprive i to je to.
Važni podatak, u garaži gdje je prezimljavala s ostalim biljkama temperatura je uvijek niska ali nikad ne ide ispod nule.
 
 
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2012 u 16:37
Korijenko....baš ti hvala na tim informacijama, evo gledam ju tu kod nas u centru grada u tri pitara, cjelodnevna žega, o zmajić predivan, cvjetan
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Kolovoz 2012 u 17:44
Korjenko ma bravo to sam čekla od forumaša, podjeljeno iskustvo, H V A L A
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2012 u 17:22
Imam ga i ja - kupila na placu, a imam i reznice s kavice koje se ukorjenjuju
 
Na slici je bilka posađena još uvijek kako je kupljena - viseća košarica, samo sam ju stavila u ovu posudu, mislim da bi joj ta veličina odgovarala da se može lijepo razviti
 
 
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2012 u 18:58
Prelepa Thumbs%20Up
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2012 u 21:01
Moon dobar izbor i za cvijet i za posudu. E baš mi je drago da se je ova tema radi koje sam se uključila na forum ovoliko zahuktala i da ima dosta zainteresiranih
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2012 u 21:08
Hvala vam
 
ne znam da li da ju sad presadim u taj cvijetnjak ili da ostavim kako sam kupila
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2012 u 21:55
PO mom skromnom mišljenju, ne bi ga trebala dirati. Ja bih se bojala da ne klone, ipak je presađivanje šok za biljku. Uostalom, izgleda da mu je sasvim dobro ovako kako je. A baš ti je krasan!
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2012 u 13:18
I ja mislim kao dadinica, mada nisam strucnjak za ovu vrstu.
I keramicka posuda je krasna Thumbs%20Up
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2012 u 14:57
Evo nekih lepih fotografija sa interneta:

 
 



Begonia x hybrida 'Dragon Wing'
:

 
Ovo je neka posebna boja, tamnije crvena Begonia 'Dragon Wing - Red' (pored nje je trava Deschampsia flexuosa 'Tatra Gold', ispred je Hosta 'June'):


Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2012 u 15:08
Summer and Autumn interest border, with exotic flowers and foliage including Cordyline 'Torbay Dazzler' in an oil jar, Cannas, Begonia x hybrida 'Dragon Wing', yellow Bidens, Coleus, Calceolaria 'Kentish Hero', Alocasia x amazonica, Heuchera, Carex elata 'Aurea' and Chamaerops humilis:
 

Begonia x hybrida 'Dragon Wing', Cordyline 'Torbay Dazzler', Mixed Cannas, Chamaerops humilis, Carex elata 'Aurea', Calceolaria 'Kentish Hero', Coleus -Solenostemon and Pelargonium 'Crystal Palace Gem':
 

Cordyline 'Torbay Dazzler' raised up in a terracotta jar to create a focal point amongst tropical style planting. Heuchera 'Can-Can', Alocasia x amazonica, Coleus, Begonia 'Dragon Wing Red' and Carex elata 'Aurea':


Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2012 u 16:37
Evo nekih begonija koje nisu Dragon Wing, ali su slicne i preeeelepe: smile64

Begonia Carol Series:


Begonia 'Aurora':


Begonia odorata:


Begonia odorata mix:

Begonia odorata mix in wicker container:


Begonia 'odorata mix' in hanging basket:



Begonia boliviensis
:


Begonia boliviensis 'Firecracker':


 
Begonia 'Firecracker' in terracotta pot:


Begonia 'Million Kisses':


Semi-trailing Begonia 'Million Kisses':


Begonia 'Amour'
- Million Kisses Series:






Begonia 'Million Kisses Devotion':



Begonia 'Million Kisses Romance':



Begonia 'Million Kisses Passion':




Begonia 'Orange Waterfall' - Million Kisses series:

Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2012 u 17:26
Lavandablue.....slike su lijepe, no postoji tema "Ideje za vrt", evo link: www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=219 gdje postavljamo slike s interneta, neovisno o vrsti biljaka
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2012 u 17:41
ok moon, hvala, mada sam ja htela ove slike bas ovde jer se radi o begonijama slicnim 'Dragon Wing' begoniji.

Ako moderatori smatraju da treba da se prebace zadnje slike koje nisu 'Dragon Wing', neka ih prebace tamo Thumbs%20Up.

Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2012 u 15:16
Lavandablue...ma da, kužija ja tebe, no kako već ima tema s begonijama, šteta je baš specificiranu temu koristiti i za ostale vrste begonija, jer to jednom kad krene - onda ne staje. Možda da je jedna opća tema o begonijama?
 
No da se vratimo na našu temu. Ovaj moj cvijetak gore poslikan lijepo se razvija i već za par dana primijetila sam da mu stvarno godi sunce. Kako mi stoji na terasi, uvijek je jedna strana s manje sunca i to se vidi u rastu i razvoju. Ova strana koja je bila baš na direktnom suncu je narasla i kradno izgleda, pa sam sad begoniju zarotirala da se i druga strana tako lijepo razvije. Evo kako to izgleda na slici
 
Prije no što sam si slučajno kupila već tako veliku biljku, dobila sam od drage BelineHeart reznice (jednu veću koja već ima i korjenčić i dvije manje koje tek puštaju korjenčić. Crvene su) posadila sam ih i evo slikice:
 
 
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2012 u 18:42
moon,
sto bih ja ove tvoje saksije volela da imam Cry
a za zmajceka nemam reci.
prelepa begonija i jos joj godi sunce.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2012 u 18:14
Lavandablue...ne znam da li kod vas ima Bauhaus, tamo sam ih kupilaWink.
Pogledavam ovu mladicu, stalno se pribojavam da je na prevelikom suncu, pogotovo one maleke grančice koje još niti korjena nemaju....no za sada nema naznaka da im ne paše na ful suncu
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 11>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.