Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Sajmovi i izložbe
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Floraart 2012 - Zagreb-Bundek
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Floraart 2012 - Zagreb-Bundek

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
Cvijetomanijak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
*moderator - povrća

Pridružen: 31 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 496
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvijetomanijak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Floraart 2012 - Zagreb-Bundek
    Objavljeno: 01 Lipanj 2012 u 12:09
Eto malo slikica sa sajma...

Sto se tice izlozbe ,vidi se da svake godine ima sve manje i manje ,ali za porsetat i uzivat u cvijecu na jednom mjestu je odlicno .

Inace sam sramezljivo,zivcan fotograf ...pa su slike iz dalekog slikane.

Velika gorica
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2012 u 12:26
meni su slike baš super smile187, hvala što si nama koji nećemo biti tamo priuštila da bar vidimo kako je ove godine
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2012 u 20:01
slike su prekrasne, mi koji smo kod kuce malo uzivamo gledajuci sarenilo cvijeca, potočić mi je super i kućica za ptice
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2012 u 09:26
Bas nisam impresioniran...
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2012 u 11:47
Nemoj biti tako strog dadoSmile...Bog svijeti da nam u današnjim teškim vremenima nisu ukinuli Floru i besplatan ulaz, kao što su nam ukinuli Božićni sajam.
Mi forumaši postali smo jako zahtjevni i razmaženi, uvijek u potrazi za nečim novim i drugačijim, svatko od nas želi imati nešto posebno u vrtu, a Flora i njena ponuda je mjesto za onu većinu, "obične" građane i cvjetoljupce koji žele ukrasiti svoje balkone i vrtove.
I ja osobno nisam impresionirana ponudom s obzirom na moj ukus i potrebe, mnogo od izloženih biljaka već imam, ali još uvijek bih mogla potrošiti nekoliko stotina kuna, naravno, da si mogu priuštitiWink.
 
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2012 u 22:03
Meni osobno je Bundek, za takvu manifestaciju, prevelik prostor. Otpadnu ti noge, dok proseces s jednog kraja na drugi. Lepoga cveca ima i po našim zagrebackim parkovima, a kaj se tice kupnje mislim da se jeftinije prode na nekim drugim mjestima.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2012 u 22:48
Originalno poslano od člana Carol Carol napisao:

Meni osobno je Bundek, za takvu manifestaciju, prevelik prostor. Otpadnu ti noge, dok proseces s jednog kraja na drugi.


lokacija bi bila odlicna kad bi se radilo o nekom VELIKOM internacionalnom sajmu i izlozbi. Mozda budu dosli strani izlagaci kada se ukinu granice - pa bi onda flora zablistala.

Saro, sto ces, obicne biljke (jednogodisnje)  niti ne primjecujem vise :) a i ti si na dobrom putu :D
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2012 u 23:36
Hvala vam na divnim slikama šarenila sa FloraArta.
Barem da ovako pogledamo, kada ne možemo biti tamo.
   
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2012 u 06:53
Ja bih se složila S Retriver Sarom, a i Dadom, ni ja nisam bila impresionirana, možda sam očekivala više. Cijene su bile bezobrazno napuhane za neke biljke, a ponuda osrednja žalost, ništa konkretno.
ako ništa drugo barem se moja kćer dobro u lunaparku zabavila.
belica,zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2012 u 09:25
Meni osobno se sviđa Flora na Bundeku upravo zbog velikog prostora,  prekrasnih jezera i prirodnog zelenila koji daju dodatni šarm manifestaciji kao što je prodajna izložba cvijećaSmile...za umorne noge, koljena i kukove poput mojih i Carolinih postoje mnoge klupice za odmor, a i popularni vlakić koji svakih pola sata kruži oko jezeraLOL.
                Zapravo mislim da je taj divan prostor  nedovoljno reklamiran i poznat u svijetu florista, a za to su pak odgovorni oni koji se nalaze na čelu organizacije te manifestacije...općenito mislim da ti ljudi nisu baš nešto sposobniAngry.
                Svih prošlih godina nrp. Hrvatske šume imale su tako divne i poučne instalacije koje ne mogu zamisliti u manjem  i zatvorenom prostoru kao što je npr.Boćarski Dom...
                 Naravno da se recesija primjećuje  i na izložbenom dijelu Flore, najvjerojatnije se stranim i domaćim floristima ne isplati sudjelovanje na izložbiConfused.
A što se prodaje tiče, o ukusima i osobnim potrebama nema potrebe raspravljati, nađe se za svakoga ponešto, a za nas probirljivije još uvijek postoje BB, Vrtalrija Kalići, DecoraWink...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2012 u 19:11
 
 
 
 
najljepša fuksija na Flori:
 
 
predivni polemonium, 50kn:
 
 
 
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2012 u 19:21
 
 
 
 
Bešlićevci:
 
 
 
 
 
"neki sedum" odgovorila je mlada prodavačica, baš je krasan, barem meni:
 
 
 
 
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2012 u 19:34
kako krasan primjerak:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2012 u 19:48
 
alstromerije, čak 100 kn:
 
 
 
 
moj omiljeni štand i gazda Zagorec, uvijek ima krasnog cvijeća, ali...pri hiži samo on dela...no, kada sam zatražila bijeli Delphinium, morao je pozvati suprugu:
 
 
 
 
 
 
 
 
margarete su prepreskupe, od 25-60kn:
 
 
 
 
 
 
 
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2012 u 19:55
 
 
 
 
 
dio Šnajderovovih trava i orhideja:
 
 
 
 
 
 
 
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2012 u 20:04
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2012 u 22:07
Svatko od nas ima svoje estetske i ine kriterije po kojima mu se nešto sviđa manje ili više - ili mu se uopće ne sviđa. Tako je i sa Sajmom cvijeća u Zagrebu - sada zvanom Floraart koji se ove godine po 47. put događa u Zagrebu.
Prvi puta sam posjetila sajam cvijeća 1968. godine (još je bio na gornjem gradu) i od tada sam redovit posjetitelj te manifestacije uz (opravdan) izostanak par puta.

Kroz ta desetljeća se mijenjalo dosta toga, bilo je boljih ili gorih godina, ali jedno je uvijek ostalo isto: tko voli cvijeće i prirodu, ne propušta posjetu toj manifestaciji - i rijetko tko neće kupiti bar neki mali cvijetak.

Dodat ću nekoliko fotki da dopunim predodžbu o ovogodišnjem sajmu i pokažem još par detalja.
Kao prvo, sam Bundek, popularno zagrebačko kupalište prije četrdesetak godina, bio je desetljećima zapuštena šikara i ruglo. Sada je to prekrasno uređen dio grada u kome se čovjek u laganoj šetnji može ugodno opustiti. Evo par slikica kako sada izgleda. Na ostalim slikama su neki od cvjetnih aranžmana i dio rukotvorina sa cvjetnim motivima.

















































Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2012 u 23:38
Da se i ja uključim u diskusiju o Floraartu, nekadašnjem Sajmu cvijeća sa svojim viđenjem.
Još dok se ta manifestacija održavala na Gornjem gradu u organizaciji Gradske skupštine bila sam redoviti posjetilac. Bilo je tu stranih izlagača, sudjelovali su učenici srednjih i osnovnih škola pa i vrtića. Osim toga, sudjelovali su i svi uzgajivači cvijeća, sva društva koja su se na bilo koji način bavila cvijećem ... I sama sam kao članica jednog društva izlagala u to vrijeme cvjetne aranžmane. Izlagački prostor smo dobile besplatno ili uz simboličnu naknadu, tako da smo imali samo trošak cvijeća. Kad je sajam preuzeo Zrinjevac i preselio u Boćarski dom, samo smo prvi puta sudjelovali kao društvo. Prvi i posljednji. Prostor je bio skup i k tome neosiguran, tako da se moglo šetati između postamenata s vazama, a vaze se lako sruše i razbiju. Broj izlagača je drastično opao tako da se cijela manifestacija pretvorila u izložbu Zrinjevca. Oni su u prvom planu. Sada na Bundeku ima prostora za mnoge izlagače, ali ih treba privuči dobrim uvjetima. Pitam se ima li uopće volje da se to napravi. Bundek je u to vrijeme lijepo uređen, to je nepobitna činjenica, ali ako ste primjetili, nema više cvjetnih aranžmana. Što se prodajnog dijela tiče, skučili su ga u onaj čošak tak da se jedva prolazi kakva je gužva, a ima toliko praznog prostora u okviru Bundeka.
I tak, lani prvi puta nisam bila na Sajmu od njegovog početka. Nisam bila ni ove godine i po slikama vidim da baš i nisam nekaj propustila, osim druženja s vama. Za to mi je žao, ali imala sam neke druge neizostavne obaveze.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2012 u 05:30
hvala na slikama smile74
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2012 u 07:59
Cimi, svaka ti čast, prekrasne fotkeClap...baš mi je drago da si obuhvatila izložbeni prostor s divnim aranžmanima jer se meni od silnog fotkanja ispraznila baterija, a i tvoj je fotić puno bolji, a samim tim  i fotke prekrasnije...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.