Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - monsterin  eko povrtnjak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


monsterin eko povrtnjak

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 135136137138>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2016 u 12:46





Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2016 u 12:48




 Krastavcima je gužva u cipelicama ..ako se ovo vrijeme ne stabilizira morat ću ih presađivati u veće teglice.


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2016 u 12:49




Malabarski špinat sijan pred kraj zime...Smile Heart


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2016 u 12:51


  Male biljke malabarskog špinata sijane nedavno u plasteniku, imam crvenu i zelenu verziju... ( razlika je u tome da biljke imaju crvene ili zelene vriježe). Smile Heart
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
lilibu View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 10 Lipanj 2015
Lokacija: istra
Status: Offline
Bodovi: 101
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilibu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2016 u 12:05
Ženo draga koliki rasad imaš...Clap
da li to sve posadiš ili nešto prodaš, podijeliš?, sigurno imaš veliko imanje koje obrađuješ
Kakav je taj malabarski špinat? Penjačica? 
Vidim da imaš puno iskustva sa rasadima pa bi te molila za savjet u kojim terminima je najbolje sijati zimske kupsnjače, naime već godinama ih sijem ali su mi rezultati različiti. ili je ljeto presuho i vruće, pa mi ode u cvijet, ili griješim kod sjetve? Lanjsko ljeto sam imala invaziju kupusnih stjenica i nijedna presadnica mi nije preživjela Cry bila sam baš žalosna, ali ne predajem se. Ove godine nova borba...
Ove sam godine sve osim kupusa i brokule-karfiola sijala početkom 4. mj. 
Kada ti siješ kupus i brokulu?
'Život je poput vožnje biciklom. Želiš li održati ravnotežu, moraš neprestano ići naprijed. (Albert Einstein)
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2016 u 12:51
 
 Hvala Lilibu Heart  Ovako, idemo redom.. Rasad ne prodajem osim ako - ako baš imam viškova. Imam jako veliki vrt i radije prodam viškove povrća ako i kad imam..Nisam ja neki veliki proizvođač ali vodi me moto koji je i moja fb grupa usvojila .. Misli globalno - kupuj lokalno... doduše nemam ja previše toga ali lijepo mi je i kad male viškove mogu riješiti preko fb-a. Da ne reklamiram sad stalno jer ovo nije mjesto za reklame, idemo dalje... Smile  Malabarski špinat je penjačica i za razliku od našeg može se jesti sirovi u salatama. Što se kupusnjača tiče, one ne vole baš topla i sušna razdoblja.. Lani sam imala nešto crnog lisnatog toskanskog  kelja (Nero di toscana) ranu i kasnu sortu zelja, brokulu lani nisam sijala, a karfiol mi se nije razvio do kraja..Ovaj puta imam pokusnu rasad plavog zelja i karfiola koji je sijan jesenas (9-10mj) u plastenik... Rasad je posađena već van pa ćemo vidjeti kako će se ti rani flanci ponašati... Inače svu rasad sijem oko 15. ili ako je hladnije oko 19-20 ožujka. Kad smo kod kupusnjača i ja stalno vodim bitku s leptirom kupusarom i unatoč mojim kojekakvim eko pripravcima, nekad jednostavno ni odrasle biljke ne mogu sačuvati... Ovaj puta ću raditi pripravak, insekticid  od listova rabarbare pa ćemo vidjeti kako će im se to svidjeti.. Inače kažu treba između zelja saditi rajčicu jer svojim  mirisom odbija kupusne leptire i buhače, no imala sam to lani tako, nažalost nisam vidila nekog posebnog pomaka ..Unatoč tome , bilo je i previše kupusara, buhača nešto manje.  Da ne govorim o posljedicama posjeta leptira kupusara, tj. koliko se kasnije gusjenica izleglo... ConfusedOuch




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2016 u 12:53


 Evo mojeg povrtnjaka Lilibu...EmbarrassedHeart  (fotka nije nova, nemam još ništa posebno na vrtu, čekam da se vrijeme unormali).

Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2016 u 16:39
Joj, monstera, padam u nesvijest od veličine tvog povrtnjaka. smile39 Pa, kaj sve to sama radiš? Clap
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2016 u 00:42
 
    Bugi, najviše sama da... Smile muž pomogne dok je doma ili kad dođe s posla..
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2016 u 00:44


 Moja nova vrtna igračka.. ..LOL


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2016 u 00:46


 Mora se to odmah isprobati.. smile68

Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2016 u 07:38
Zgodna ti je ova alatka. Gdje se to kupuje i koja je cijena?Jel' to na struju ili...??? Ako ne možeš ovdje napisati, molim te na pp....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2016 u 10:00

 Eej draga, ovo je nastavak, kultivator za trimer... Ima ga u Frigu, no naručuje se... Cijena je 800kn i ide samo na trimere koji su predviđeni za to. Nije na struju, motorni je (na benzin).
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2018 u 20:50
          ***  Puno toga je ovdje nedovršeno, puno toga nedorečeno,
           ostala je prazna kuća mala, a nekoć sretnom se zvala.

              Bilo je ovdje smjeha, veselja, tuge i plača, 
             svi su jednom otišli, razišli se  i rijetko tko sad  ovdje svraća.
         
                 Nekoć su ovdje živjeli ljudi, ko mala složna  obitelj,
               svatko svakom nepoznat, a opet poznata, neka draga lica. 

                      I dok  topla suza obraz kvasi,  
                 u srcu još tinja jedna iskra, i ne dam nikom da je ugasi... ***

                                       smile78smile84


               
       

Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2018 u 20:58
   smile219
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
macorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 02 Travanj 2012
Lokacija: Koprivnica
Status: Offline
Bodovi: 512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2018 u 22:04

Ali prekrasni stihovi
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Studeni 2018 u 23:09
     HugHvala macorka, eto došlo mi nešto iz dubine Heart da prenesem ovdje  dio istine koji i dalje baš boli.. Unhappy 
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2018 u 01:30
smile79smile75
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
macorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 02 Travanj 2012
Lokacija: Koprivnica
Status: Offline
Bodovi: 512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2018 u 07:58
Često navratim na cif i baš mi je žao da više nikog nema
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2018 u 00:34
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

          ***  Puno toga je ovdje nedovršeno, puno toga nedorečeno,
           ostala je prazna kuća mala, a nekoć sretnom se zvala.

              Bilo je ovdje smjeha, veselja, tuge i plača, 
             svi su jednom otišli, razišli se  i rijetko tko sad  ovdje svraća.
         
                 Nekoć su ovdje živjeli ljudi, ko mala složna  obitelj,
               svatko svakom nepoznat, a opet poznata, neka draga lica. 

                      I dok  topla suza obraz kvasi,  
                 u srcu još tinja jedna iskra, i ne dam nikom da je ugasi... ***
Poezija je pisanje, stavljanje na papir riječi koji odražavaju naše osjećaje, koji dolaze iz našeg srca i duše...  tako da pisati stihove može samo onaj tko osjeća i tko duboko u duši i srcu proživljava ono što ga u životu prati...
I ja se tako osjećam kada čitam tvoje stihove i kada kao duh šećem sama ovim stranicama...
No, zapamtit ću tvoje zadnje stihove:
 "...I dok  topla suza obraz kvasi,  
     u srcu još tinja jedna iskra, i ne dam nikom da je ugasi..."

 i pokušati održavati tu iskricu ovdje - pa ionako sam vam rekla da sam ovdje postala čuvarkuća. A čuvarkuće se svake godine jako umnožavaju pa se nadam da će tako i ovdje biti.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 135136137138>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,500 sekundi.