Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - monsterin  eko povrtnjak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


monsterin eko povrtnjak

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1516171819 138>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2012 u 23:08
Originalno poslano od člana PUSTOLOV PUSTOLOV napisao:

mstera nisam bas dobro razumila do mene je.da li se pera od luka odrezu i sade da bi na vrhu se formirale te glavice?


Ne draga,te perušine ti uopće ne trebaju,jer taj luk dok se sadi mora biti zreo i da je jako debeo. Ako me možeš razumjeti,odrežeš to gdje je bilo lukovo perje,odrežeš više,otprilike odrežeš kao " poklopac" sa jednim dijelom lukove glavice,ili bolje ćeš shvatiti ako ti kažem da prerežeš luk vodoravno,neka ovaj dio sa korijenjem bude veći od ovog dijela gdje je bilo perje. Sad sadiš ovu polovicu koja ima korijenje,sadiš isto kao što se sadi luk i čisto malo nek je pokriven zemljom taj odrezani bijeli dio,iz toga ti krenu po tri,četiri stapke koje trebaju dati cvijet i na kraju sjeme..
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2012 u 09:52
Nema na čemu draga,rado ću objasniti sve što nekome nije jasno ili ako nešto ne zna..
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2012 u 23:29
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

Originalno poslano od člana PUSTOLOV PUSTOLOV napisao:

pogledat cu po trgovinama.da li vi kiselite salate da ih samo poslite i pritisnete?to mi radimo,ali brzo i prekisne,moze se ispirati ta voda pa ponoov soliti.


Znam za takav način kišeljenja,pa zar se ne radi turšija tako? [IMG]smileys/smiley36.gif" align="middle" /> [IMG]smileys/smiley36.gif" align="middle" /> Kod nas se tako kiseli i kupus! [IMG]smileys/smiley1.gif" align="middle" /> [IMG]smileys/smiley1.gif" align="middle" />

DA i kupus se kiseli ovako pa ima onaj raso onu vodu slanu uh kako je fina
shvatila sam sad to sa lukom hvala prvi put za to cujem.znaci ovo se moze i sa ovim kupovnim lukovima samo tako prrerezati i sadiit onaj donji dio sa korijenom.
da li se moze i bijeli luk nekkao usjemeniti ?
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2012 u 16:05
Pa tako nešto slično,ali čini mi se da bi plodovi trebali biti na gušće........
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2012 u 23:11
Originalno poslano od člana PUSTOLOV PUSTOLOV napisao:

pogledat cu po trgovinama.da li vi kiselite salate da ih samo poslite i pritisnete?to mi radimo,ali brzo i prekisne,moze se ispirati ta voda pa ponoov soliti.


Znam za takav način kišeljenja,pa zar se ne radi turšija tako? Kod nas se tako kiseli i kupus!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
ljiljus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2012 u 15:57
jel ovo traziz



Uploaded with ImageShack.us
Lipik
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2012 u 23:04
pogledat cu po trgovinama.da li vi kiselite salate da ih samo poslite i pritisnete?to mi radimo,ali brzo i prekisne,moze se ispirati ta voda pa ponoov soliti.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2012 u 07:28
hvala monstera na objasnjenju.
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2012 u 19:30
A kišu ne najavljuju za narednih 7 dana, barem ne tu kod nas. A po vrtovima strava.... zemlja suha i zapečena, ne može se motikom zasjeći, čak i korov opustio krila, a povrće skuhano...
Ni ne pokušavam kopati, samo da ne otvaram zemlju i ne puštam vrelinu dublje.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2012 u 22:48
Vjerujem ti draga Zribal,drugo je ako čovjek nema dovoljno prostora ili mu to zdravlje ne dozvoljava da čovjek toliko radi. Nisam ni ja baš prezdrava,ali nekako guram ,još ide,dok je čovjek mlađi,još se nekako i može nositi sa svim tim sitnim klasičnim boleštinama. Dok ne budem mogla raditi,jednom kad godine donesu svoje,bit će mi jako žao jer neću moći raditi ovo što sad radim.....
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2012 u 23:44
Za bijeli luk ili češnjak,naravno da se može dobiti sjeme,ali ako ga imaš dovoljno u glavicama,nije ti potrebno sjeme. Svaki češanj posadiš i dobiješ gomilu novih glavica bijelog luka. Ili ako baš želiš sjeme,evo ovako: Posadiš bijeli luk ili češnjak u jesen ( 9 mjesec) da bi uopće došao na vrijeme i bio spreman za konzumaciju i potrošnju,treba mu oko 11mj.da se razvije u zemlji.Znači ako ga posadimo kao jesenski, u 7mj. naredne godine ga vadimo iz zemlje. No idemo na postupak dobivanja sjemena... Znači posadimo jesenski češnjak,iduće godine,on će početi iz stabljike tjerati pupove,ako želimo sjeme,ostavit ćemo te cvjetne pupove ,kasnije isto glavice sa mladim biljčicama na vrhu stabljike,sve do berbe. Ako želimo veće glavice češnjaka u zemlji,redovito ćemo kidati te cvjetne i pupove i glavice. No idemo dalje s ovim mladim sjemenskim budućim bijelim lukom. Znači cvjetne glave se beru isto kad se vadi češnjak iz zemlje.Lijepo ih se raskida po jedna mala biljka,veličine je zrna kokičara ili ih ima i koje su veće,sad se te biljkice odmah posade,jer mislim da ne mogu dugo čekati i istina prvih su godina dosta sitne i zato nisu baš isplative,no ako ne daj Bože pa neka bolest napadne naš češnjak ili ga zarazi,s ovim sjemenkama možemo dobiti jako kvalitetan i zdrav češnjak...
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2012 u 16:12
Ljiljus,znaš li možda ime ovih svojih paradajzića?
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2012 u 23:32
Za kupovni luk ti ne znam ,nisam ga nikad takvog sadila,ali vrijedi probati,kupiš par debelih glavica luka i probaš,ne moraš puno,tek za probu,pa ćeš vidjeti hoće li ostati ili ne. Bojim se da je taj svime i svačime tretiran i vjerojatno bi prije strunuo,nego istjerao..
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2012 u 16:07



Ovako nešto,Koktel rajčica Grapolo.....no nema veze,naći ću je negdje,ako ne kod nas,onda vani...
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2012 u 22:53
mstera nisam bas dobro razumila do mene je.da li se pera od luka odrezu i sade da bi na vrhu se formirale te glavice?
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2012 u 23:50
Ovakav češnjak iz sjemena već treću godinu bi trebao dati neću reći krupnu glavicu,nego ajmo reći solidnu glavicu češnjaka..
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2012 u 18:35
ljiljus fini ti paradajzi i kod mene su poceli sa mnogim ometima njima godi ova vrucina jedino,ostalo se sve predalo.i bila nam kisa kako mi drago hvala Bogu
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2012 u 23:01
Originalno poslano od člana PUSTOLOV PUSTOLOV napisao:

objasni mi kako pravis taj zaljev za kiseljenje krastavaca molim te?


Prije sam imala svoj recept,koliko šećera,soli,octa,sad mi je jednostavnije,a i jako malo se kvari. Kupujem gotovu mješavinu za kišeljenje ( Pikant fix) za kiselu zimnicu. Ovako, to ide na 1,75l vode,0,3dcl octa i 150g šećera,to se sve kuha. Kad zakuha,takvom vrelom kvasinom zalijem krastavce ili ciklu ili bilo koju kiselu zimnicu,dugo traje i ne kvari se baš. Dobro zatvorim i ostavim da se samo ohladi i spremim. Ne znam ima li te mješavime kod vas,ali mislim da bi je moralo biti već svugdje.. To su ti u biti više začini,a konzervansa ima puno manje,nego dok se kupuje klasični,čisti konzervans...
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2012 u 23:57
Originalno poslano od člana PUSTOLOV PUSTOLOV napisao:

Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

Originalno poslano od člana PUSTOLOV PUSTOLOV napisao:

pogledat cu po trgovinama.da li vi kiselite salate da ih samo poslite i pritisnete?to mi radimo,ali brzo i prekisne,moze se ispirati ta voda pa ponoov soliti.


Znam za takav način kišeljenja,pa zar se ne radi turšija tako? [IMG]smileys/smiley36.gif" align="middle" /> [IMG]smileys/smiley36.gif" align="middle" /> Kod nas se tako kiseli i kupus! [IMG]smileys/smiley1.gif" align="middle" /> [IMG]smileys/smiley1.gif" align="middle" />

DA i kupus se kiseli ovako pa ima onaj raso onu vodu slanu uh kako je fina


Inače taj rasol od kiselog kupusa osim što je jako fin,jako je i zdrav!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2012 u 18:57
Jooooooj Pustolov,pošalji nama malo kiše!

    Kod nas ako za dan,dva ne padne,ode sve,sve će se posušiti i izgorjeti......    
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1516171819 138>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.