Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - monsterin  eko povrtnjak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


monsterin eko povrtnjak

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1617181920 138>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2012 u 11:07
Neće ni kod mene izgleda biti nikakvih mahuna,imam one niske ,no već su ko gumene,uopće niti lijepo ne izgledaju,a ne da bi valjale za jesti........
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2012 u 08:10
Mrkvina muha je problem i kod nas. Vež par godina se dosta dobro borim s njom. Isprobala sam "recept" jedne bake koja me je savjetovala da mrkvu i luk pospem pepelom kad dobiju 2-4 lista. Iz nekog razloga pepeo smeta muhama da "zapljuju" biljke. Vjerujte, šteta od muha mije od tada svedena na minimum. Najviše 10% povrća mi dobije crva. Ove godine sam posula i paškanat, za sada sam zadovoljna.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2012 u 23:12
zaboravih jos reci i mahunarke one na motke su se jadnice izvuke ova kis aim je bila posljednji spas pocele su se susiti pravo.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2012 u 23:54
Negdje sam pročitala da je mrkvu dobro posijati u 5mj. jer tada su mrkvine i lukove muhe manje aktivne ili ih gotovo i nema,pa eto iduću sezonu pokušaj tako posijati mrkvu. I ja mislim da ću je tako probati posijati...
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2012 u 21:11
Ja već jesam.... Paprika odbacila pupove... Paradaz ne zameće plod, mrkva vene u zemlji...
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2012 u 11:08
Grah isto tek što je razvio mahune,žuti i opada lišće,ostat će gole stabljike bez ičega....
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2012 u 11:33
Eeeeehhh da Dadinice,pepeo je svakako koristan,no ja ga nemam toliko jer i vrt posipam s njime,tu bi onda trebao kamion pepela ili bar velike količine kad ga svugdje treba...
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2012 u 23:06
baš bi trebalo malo
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2012 u 23:42
I kod mene je suša ali mi je vrt uz kuću pa ga zalijevam tak da su za sada paradajzi prilično rodni ali još nisu zreli. Jedva čekam da pocrvene pa da vidim kakvi su, Wizardica mi je poslala sjeme od puno različitih vrsta. Mahune i grah se isto dobro drže ko i tikvice, a paprike i patlidžani još cvatu. Ali, ove mi godine zelje nije nikakvo. Za mrkvu neću niti pričati, mislim da ću konačno odustati od sijanja. Uvijek mi je pojede mrkvina muha makar sam već svašta probala. Sijanje uz luk, ograđivanje flisom i prekrivanje. Niš nije pomoglo.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2012 u 11:54
Ja si obavezno pospremim kantu pepela samo za posipanje po povrću...
Nekako mislim da mi je bolje to nego špricati otrovom.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2012 u 21:16
Ni kod mene neće biti bolje za dan, dva....
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2012 u 11:10
Što se tu može Zribal,nije ovo prvi puta da mi je većina povrća kiksnula,jedne godine mi opet sve poplava potopila i eto kako god da čovjek proba nikako ne valja. Ako ima previše vode ne valja,ako je suša,ne valja,kad nikako nema nekog normalnog vremena.... ...........sve se poremetilo...   
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
ljiljus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2012 u 11:43
Ja pepeo obavezno stavljam na bijeli luk, odnosno na zemlju gdje je bijeli luk posađen.
Lipik
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2012 u 20:56
I kod mene je zemlja strašno suha i zapečena.....ako je tako Dadinice,ovo što kažeš za kišu......mogu se onda pozdraviti s povrćem...
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2012 u 11:08
Monstera draga, tako mi žao tvog uloženog truda, šteta, zaista šteta.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2012 u 11:30
Ljiljus i ja sam takva, jer mislim da je bolje sve posijati kad je vrijeme za to,kasnije kakve nastanu velike vrućine i očito da onda od sjetve nema ništa!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2012 u 23:11
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

Jooooooj Pustolov,pošalji nama malo kiše! [IMG]smileys/smiley19.gif" align="middle" /> [IMG]smileys/smiley19.gif" align="middle" /> [IMG]smileys/smiley19.gif" align="middle" />

    Kod nas ako za dan,dva ne padne,ode sve,sve će se posušiti i izgorjeti......    [IMG]smileys/emot101.gif" align="middle" />

rado bih da mogu kod nas zapljusnulo pravo ja poslije isla da donamirim paprike neke mi se osusile ko skoro ih sadila na gredici gdje je spinat bio kad samo po vrhu mokro u zemlji sve suho barem je zahladnilo da sam mogla pitu od petrovki jabuka da napravim inace se nista puno nije dalo ni kuhati od vreline.
kod nas je sve izgorelo kao sto sma apisala vec sem paradajza i kukuruza,ostalo sve se slijepilo sa zemljom.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2012 u 23:52
Ano moja draga, drago mi je čuti da bar negdje nešto valja. Meni su tikvice dosta urodile i dobro se drže unatoč ovoj vrućini...Za mrkvu nemam pojma hoće li uoće išta biti od nje....Ali reći ću ti nešto što sam i ja saznala ,pa za narednu sezonu probaj tako posijati. OStalo povrće mi je koma,grah također,kuha se i baca lišće,ostat će samo gole stabljike i neće biti ništa od njega.....jo bi se stiglo sve izvući da padne kiša,no nema ni K od kiše..
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2012 u 11:05
Da malo Dmirce,trebalo bi sad puno
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
ljiljus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2012 u 07:19
Da Monstera i ja sam to čula, navodo da od 5 mj. muhe prestanu polagati jajašca - što su položile - položile. Wink samo meni se uvijek "žuri" s vrtom, pa posijem ranije smile42
Lipik
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1617181920 138>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,594 sekundi.