Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - monsterin  eko povrtnjak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


monsterin eko povrtnjak

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3435363738 138>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2012 u 23:34
monstera jel samo to korijenja persuna ili ima jos ? lijep izgled te vrste korijenja,kod mene onaj dugi tanji
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2012 u 00:14
Ima ga još, samo nisam sve slikala...    To ti je taj Berlinski poludugi peršin,ja uvjek kupujem sjeme toga,nekako sam baš navikla na tu vrstu peršina, a i MM ga voli u juhicama..    
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Vlatkich View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Svibanj 2012
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 262
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vlatkich Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2012 u 17:09
Draga moja Monstero smile58!!!!
 
Zalutala sam na ovu temu kad sam tražila info o papigicama, google me odmah poslal k tebi i nisam se uspjela odlijepiti dok nisam sve pogledala i pročitala. Ne znam kaj da ti drugo kažem nego SVAKA TI ČAST!!!! Ja, dijete aditiva i konzervansa, odraslo na čokoliniju i sl. kemijama sam dobila želju pojest nekaj zeleno Big%20smile. Meni tvoj povrtnjak izgleda OGROMNO i ne mogu zamisliti da funkcionira uz minimalnu mehanizaciju i bez kemije.
 
Cijela ova tema mi je super: nasmijala sam se, i malo plakala(kad sam čitala onaj dio o krađama), nešto sam i naučila (baš si par dana razbijam glavu kak smanjit kiselost tla - sad mi se čini da bumo često pekli roštilj do snijega Wink ) i definitivno sam uživala u predivnim sličicama. Još mi je samo ostalo da nabavim tikve i isprobam recept za puding, ali mislim da će to čekat slj.godinu i mlade tikve :(
Think green, dream in colours!





Varaždin
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2012 u 17:55
Eeeeej draga! Prije svega Hvala na tako lijepim riječima! Drago mi je da si malo virnula u ovu moju temu i nadam se da ćeš mi još koji puta doći.. Kao što vidiš moj je vrt jedan od onih, mogu reći nije da se baš strogo držim svih pravila eko uzgoja, nego nastojim čim manje ili apsolutno nikako ne koristiti nikakve otrove,niti jedno moje povrće nije " napumpano" nikakvim hormonima rasta, niti bilo kakvim drugim preparatima koji ubrzavaju zriobu recimo što je slučaj s paradajzima ili jagodama. Ljudi koji se bave i imalo razumiju u poljoprivredu, znaju o čemu pišem. Kao što vidiš, da istina je, sve funkcionira uz minimalnu mehanizaciju i gotovo bez ikakve kemije, kod mene nema kemije do motike, dobro uhranjene i odmorene zemlje, tu leži sva mudrost i nema tu nikakvih tajni. Važna je samo dobra volja, puno truda i ljubavi i uspjeh je zagarantiran,osim kad su u pitanju vremenske prilike ili bolje rečeno neprilike ( suše ili poplave). U zadnje vrijeme sam čak počela izbacivati kemiju i iz svoji zimnica. Nastojim čim manje koristiti konzervans za svoje slatke ili kisele zimnice. Iako to nekad predstavlja rizik zbog brze kvarljivosti zimnice,nastojim to usavršiti do kraja, stalno učim na vlastitim greškama i popravljam tamo gdje sam pogriješila.

Da eto vidiš u mojoj temi ima svašta i smjeha i suza, sve je to za ljude, svakakvih smješnih i tužnih situacija. Drago mi je što je sve tako različito i bar nije monotono, jedno te isto i dosadno. Baš kao što je i svaki da poseban za sebe, sve ovisi kako smo kad raspoloženi i kako ćemo si taj dan skrojiti, hoćemo li biti tužni ili sretni taj dan.
Ovo što se tiče pepela, to je super ideja i tko god je to smislio ( ja nisam, ja sam samo to pokupila, poslušala savjet i sprovela ga u djelo) dobro je smislio. Meni osobno se ovo jako sviđa, a koliko sam primjetila i jako dobro djeluje na tlo.
    Smješno mi je ovo što kažeš za tikve! Puding je uistinu fin,bar meni,ne znam kakvog je tko ukusa, netko nešto voli, nešto ne voli, nismo svi istih osobina. Sad da nastavim s ovim čemu se smijem....Kažeš mlade tikve....    Baš naprotiv draga moja ,za puding ti trebaju totalno zrele tikve turkinje i ako ih misliš negdje zasaditi,moraš imati puno prostora za njih. Ako te zanima nešto vezano za njih, sjetva, berba, spremanje, tipkaj sve ću ti objasniti, također za sjeme ako ih nemaš znaš gdje ih možeš naći...
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2012 u 18:16

Evo nešto malo korisnih informacija o bundevi:

http://www.coolinarika.com/namirnica/bundeva/
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Vlatkich View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Svibanj 2012
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 262
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vlatkich Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2012 u 20:51
Pa jela sam prije par godina pekmez od bundeve i ostal mi je u lijepom sjećanju, ove godine smo isprobali krem juhu i bila je fina slatkasta. Ali štrukli i ja nejdemo skupa. Još štrukli od sira i tikve na žalost nikak...
 
Puding zvuči slatko, pa onda Thumbs%20Up
 
Ali mjesta za tikvu bojim se da fakat nemam. Ili možda da velim ''nemam mjesta za sad'' LOL. Sve više razmišljam o nekakvom vertikalnom vrtu na balkonu, ali bojim se da su tikve ipak prevelike i preteške za takav početnički eksperiment.
 
Sve u svoje vrijeme, kaj ne? Imala bum i ja jednog dana kad bum velika veliki zeleno/šareni vrt Wink
Think green, dream in colours!





Varaždin
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2012 u 20:58
Probala sam slatke štrukle i moram reći,nažalost ni meni ne idu ....ali zato mi je puding dobar,a i krem juha nije loša... Tikve i vertikalni uzgoj nikako ne bi išlo zajedno,zamisli da slučajno hodaš uz njih gdje su posađene i padne ti teška tikva na glavu.....     Odmah dobiješ kacigu!         Šalim se! Nemoj mi uzeti za zlo! Ne bi one uopće uspjele uspentrati se nekamo gore i ostati tu,jer su preteške, da!              
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2012 u 21:19
Ili ako bi i uspjele, morale bi stajati na nečemu da ne padnu od težine dolje...
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2012 u 22:00
Pregledao sam vašu temu od 1-36,i uistinu vam se   divim na   vašem vrtu,i vrlo sam   sretan da ima još netko poput   mene(mslm da se   bavi potpuno "eko uzgojom" ! Nadam se   da ćemo razmijeniti iskustva!!
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2012 u 22:11
   Dobrodošao Fiki u moju temu!    Veselim se da ćemo moći razmijeniti iskustva. Volim čuti različita mišljenja ljudi, dati ili pokupiti dobar i koristan savjet. Imam već puno iskustva općenito što se tiče uzgoja povrća, ali i dalje učim..
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2012 u 22:13
I bolje vas   našao! haha   
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2012 u 22:29
Molim te bez ovoga " vas", ovdje smo svi na "ti". Inače ni u privatnom životu ne volim da mi netko kaže "vi", osjećam se jako staro iako to nisam...
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2012 u 22:33
Naravno da   može,ja se tako obraćam ljudima   radi kulture,A to sam   počeo u većoj mjeri činiti,jer sam čuo od jednog člana   foruma,da nemam kulture,pa   sam je   poboljšao    ,hahaha   nemojte mi zamjeriti!
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2012 u 22:37
Ne zamjeram! Nije me briga tko je taj član,ali Molim te da uvažiš ovo što sam tražila od tebe. Ja ti kažem da imaš kulture i Molim te da poštuješ i uvažavaš ono što se traži od tebe....     ..ili ćeš me u protivnom naljutiti...
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2012 u 22:43
ahahah   OK!     
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2012 u 22:47
Tako je već bolje!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2012 u 22:50
,zauzet ću ti ja cijelu stranicu !
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2012 u 22:53
Ma nema veze! Samo ipak bi se trebali više pridržavati teme...da ne bi opet bilo da zachatavamo..
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2012 u 22:54
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

Ma nema veze! Samo ipak bi se trebali više pridržavati teme...da ne bi opet bilo da zachatavamo.. [IMG]smileys/smiley9.gif" align="middle" />

Naravno!    ,
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2012 u 23:33
nemaš više povrča mrkvica pobjegla,a ostalo si smile50
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3435363738 138>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,422 sekundi.