Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - monsterin  eko povrtnjak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


monsterin eko povrtnjak

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4849505152 138>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2013 u 17:34
Draga Smail Dobrodošla u moj povrtnjak! Bit će mi drago vidjeti te češće ovdje, volim ljude, volim podijeliti svoje znanje onoliko koliko je to u mojoj moći i koliko sam naučila o povrću u ovih 12g. kako se bavim biljkama općenito...Zapravo povrće je samo jedno od meni ipak malo važnijih biljaka, ali uz njega jednako dragi su mi još i začini, cvijeće, ukrasni grmovi, drveće..ma apsolutno sve što uopće daje sjeme, što se može posijati i pratiti kako raste...
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2013 u 17:46
A za plastenik, zasad mi isključivo služi za uzgoj presadnica, no moram priznati, on gotovo cijele godine i nije baš potpuno prazan...Tako s početkom jeseni posijem unutra zimsku salatu, dosad sam imala i onaj celer korijenaš, no budući da mi nije niknuo, ove zime je bio posijan celer lišćar i rebraš, uz njega i nešto kovrčavog peršina... S druge strane je posijana rasad povrća, paradajza, paprike, zelja, kelj, brokula,poriluk, karfiol i plavo zelje ili crveno kako mu još negdje kažu...Kad to sve bude riješeno van, što posađeno, što podijeljeno, vidjet ću što ću kasnije staviti unutra..pred lani su mi bili paradajzi, lani nisam unutra ništa ostavila jer se kadkad i zemlja treba odmoriti.....Ove godine ne znam da li ću što saditi unutra ili ću isto ostaviti zemlju na odmor do jeseni..Nekako mi je ipak draže povrće koje je šibano vjetrom, okupano suncem, kišom i rosom....U plasteniku uspije dozrijeti, ali to su mi ipak nekako umjetni uvjeti za biljke iako ja ne špricam s ničime , ne prihranjujem kojekakvim hormonima rasta, niti špricam umjetnim bojilima od kojih će paradajzi za dan ili dva dobiti crvenu boju, a zapravo su unutra još uvjek zeleni.. Zaboravila sam reći, u mojem plasteniku čak je i stazica gdje se prolazi krcata raznim klijalištima i nemam mjesta ni za okrenuti se iako je plastenik nekih dobrih 6m dužine i 3m širine....
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2013 u 20:27
Imam i ja plastenik, prošle jeseni sam u njega nakrcala luka: srebrenac, onaj ljubičasti i nešto žutog. Posijala sam i zimski luk negdje u 9. mjesecu koji je tek sada počeo rasti. Salatu zimsku nansen i posavku zimsku, još uvijek berem , čini mi se da će za koji dan početi cvijetati. U svojoj temi ću podrobno pisati što u plasteniku uspijeva, nadam se da ćemo moći jedna drugoj biti od pomoći da plastenik dobro iskoristimo.Smile
 
 
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2013 u 21:18
Ja sam uvjek za to da pomognemo jedni drugima, razmjena iskustava uvjek dobro dođe, jer to nas samo obogaćuje, proširujemo vidike i saznajemo možda neka nova iskustva i saznanja koja sami nemamo ili za koja možda ne znamo....Ja uvjek kažem , svi ljudi sve znaju, uvjek se nađe netko tko zna nešto više od mene i obratno...Bit će mi drago da ćemo jedna drugoj moći biti od pomoći i koristi, a također tu ne izostavljam ni sve naše ostale članove, što stare, što nove, uvjek ću pomagati onoliko koliko to bude u mojoj moći...
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
lela.h View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Studeni 2010
Lokacija: Sl. Brod
Status: Offline
Bodovi: 604
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lela.h Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2013 u 21:24
Moram se ubaciti,,, hehe. sto se tice plastenika... ja na otvorenom nemam par paprika za ubrati,, a u plasteniku krcato!! S time da ovdje imamo jako tesku zemlju, na kraju svega spasava me plastenik za paprike,,, i opet svake godine radim isto, jedan dio povrca van, jedan u plastenik, duze berem od svega po malo...
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2013 u 21:34
Draga lela slažem se s tobom za papriku, iz iskustva u plasteniku je puno bolja nego na vanjskim gredicama, ali zato paradajz niti neću pokušavati saditi u plasteniku, probala sam dvije godine ali vani je puno bolji, jedino plastenik koristim da mi flanci paradajza budu jači, posadim ih u tegle po jedan pa kada budu dovoljno jaki stavim ih van.
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2013 u 21:55
Eto curke kako je lijepo čuti i vaša iskustva! Ja dok sam imala paradajz u plasteniku , došao mi je nešto malo prije od ovoga vani, imala sam ga dulje za brati, ali postao je toliko težak da je trgao sve špage i veže na kojima je bio povezan....paprika mi je bila narasla sigurno do struka, ali ploda uopće unutra nisam imala...
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
lela.h View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Studeni 2010
Lokacija: Sl. Brod
Status: Offline
Bodovi: 604
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lela.h Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2013 u 22:03
Ajmo malo draga, pocisti PP
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2013 u 22:05
Počistila!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
lela.h View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Studeni 2010
Lokacija: Sl. Brod
Status: Offline
Bodovi: 604
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lela.h Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2013 u 22:07
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2013 u 22:17
Lela, Pustolovko ne mogu vam odgovoriti u pp, prešla sam limit...
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
lela.h View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Studeni 2010
Lokacija: Sl. Brod
Status: Offline
Bodovi: 604
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lela.h Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2013 u 22:25
cujemo se!
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2013 u 22:30
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2013 u 22:30
ovdje pisite curke ovdje nema limita
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2013 u 22:32
No, no Pustilka! Znaš da ne smijemo ovdje blablati ....dobit ćemo
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2013 u 21:34
Originalno poslano od člana Smail Smail napisao:

..... Posijala sam i zimski luk negdje u 9. mjesecu koji je tek sada počeo rasti.


Molim te reci mi kakav je to zimski luk, jel to kozjak, ljutika ili kako ga već gdje zovu?
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2013 u 10:07
Kod nas je navodno ovaj luk još dosta nepoznat, dolazi iz Japana, sličan je mladom luku, i takav ostaje, dvogodišnja je biljka i nakon druge godine dobiva na vrhu glavicu koja procvate. Ja ga osobno nisam još probala, koristi se kao i poriluk za kuhanje.
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2013 u 11:03
Mislim da imam nešto slično napisano u mojoj velikoj enciklopediji VRT, ako se ne varam taj luk se valjda zove Aršlama, nisam 100% sigurna, ali rekla bi da je to to....
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2013 u 22:57
Kako je lijep ljupcac,ljepsi mi je od persuna,jedva cekam da probam kakav je ukusom i mirisom.
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2013 u 23:00
Znaš li da se njime naviše začinja grah, ja probala, prefin je...samo pazi, jako je intezivnog mirisa, pa ti je dovoljan samo listić, dva u nekoj juhi..
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4849505152 138>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,533 sekundi.