Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - monsterin  eko povrtnjak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


monsterin eko povrtnjak

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 138>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2012 u 22:43
Pratim te sa zanimanjem .
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2012 u 22:45
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2012 u 22:46

A sad malo priče o korisnom čistom drvenom pepelu....
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2012 u 22:54
i ja provirujem i pratim
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2012 u 23:02
Čisti drveni pepeo....

Od velike koristi može biti svakom povrtnjaku,evo i što sam ja zaključila. Pišem svoje iskustvo.
Dosad,unazad par godina sam počela ujesen dok se pokupi urod s njive bacati drveni pepeo po vrtu. Ako malo bolje razmislimo,povrće baš ne voli kisela tla,pa tako pepeo stvara, donekle uravnotežuje kiselost tla i dovodi je u normalu.Počevši s ovom primjenom pepela,već na samom početku sam imala vidljive rezultate ljepšeg povrća,ali isto tako manje štetnika na povrću. Osim što je pepeo koristan za tlo,koristan je i kao sredstvo da otjera neke štetnike i nametnike iz vrta,jer ih vjerojatno nagriza i mislim da im se zbog toga zadržavanje na takvom tlu baš i ne sviđa. Ali tu će netko reći,Pa zar onda ne nagriza i povrće. Ne povrću to doprinosi više koristi nego štete.

Sjećam se jednom jedne zgode dok sam još bila kod svojih roditelja. Mama je spaljivala granje od proljetnog orezivanja voćki i nakon nekoliko dana posadila na to mjesto bundeve (turkinje) izrasle su toliko bujne,zdrave i lijepe biljke da smo obje ostale u čudu zuriti u njih. Naravno možete i pretpostaviti da su i plodovi bili lijepi,debeli i bili su jako ukusni,suhi ( bez onog soka koji se zna naći na izrezanim komadima prilikom pečenja turkinja) i slatki.

Ja sam se kao klinka smijala mami i rekla da u tom pepelu ne bude ništa niklo......kako sam se samo prevarila!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2012 u 23:03
Hvala Moon!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2012 u 23:20
Došla sam vidjeti tvoj povrtnjak, a kad tamo, povrtnjaka nema. Ali, dala si nam puno korisnih uputa, savjeta ... Baš si to lijepo osmislila i napravila.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2012 u 23:25
Ej draga Ana Dobro mi došla na ovu temu i Hvala ti!


Nadam se da je sad sve OK...
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2012 u 00:05
I za danas je dosta,sve vas pozdravljam,sutra je novi dan i tko zna kakve će povrtne priče donijeti! Dragi moji....    ....Laku noć vam želim!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2012 u 00:10
Nisu mi se otvorile slike od prve pa sam mislila da ih nema. Sad ih vidim i ne mogu k sebi doći koje su to površine pod povrćem. Moj povrtnjak je mala beba prema ovom. Svega imaš tak puno pa i boba. Ima neki ekstra savjet za bob? Ja sam ga jedne godine posadila ali je bil tak mizeran da sam odustala. Bilo je malo mahuna po stabljikama ali u svakoj je mahuni bilo jedno zrno. Doslovce. A kod tebe ... smile227
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2012 u 00:28
Hvala Ane moja!

Već sam bila poželila Laku noć svima,ali evo vraćam se još jednom.
Što se tiče boba,totalno nezahtjevna biljka,sve što općenito mojim biljkama treba je dobro nahranjeno i odmoreno tlo.Dok stigneš malo pročitaj postove vezane uz tlo. Koliko sam primjetila bob kao i sve ostale biljke voli dosta hranjivo tlo. Ja ga još za razliku od drugih sijem dosta kasno u proljetnoj sjetvi. Negdje s početkom ili sredinom Travnja,sve ovisi koliko je toplo vrijeme. Ako je hladnije,ogađam sjetvu dok se ne ustabili i utopli. No neki ga siju i u jesenskoj sjetvi,ja ga nisam nikad tako sijala,pa ni ne znam kakve uvjete treba bob u jesenskoj sjetvi. Posijem ga na meni jednostavniji način, isto kao niski grah. Ne u kučice kao što možda mnogi od vas siju povrće ,nego jednostavno u ni plitke ni preduboke redove,prije bih rekla da sve više plitko sijem. Dok poraste okopam ga ,oplijevim od trave i zagrnem.Sad više nemam što s njim raditi skoro pa do berbe,jedino paziti da se ne pojave uši na vrhovima ili stabljici. Ako se pojave i kad se pojave ,slijedi špricanje ili posipanje ,nekad mi tu za preventivu posluži pitroid,a ovaj puta će to biti ili kopriva ili pepeo. U mahunama bude uvjek debelih zrna,bar po četiri pet. On i inače je biljka koja baš ne donosi previše roda,ali niti premalo.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2012 u 00:34
Hvala ti draga monstera što si s nama nesebično podijelila svoje iskustva, pa čak i ona iz ranog djetinjstva, koja su ti ostala duboko urezana u sjećanjuThumbs%20Up
Ostavljam ti topliHug
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2012 u 08:52
Drago vrijedno biće,
Pa kada ti to sve stigneš?smile55smile120smile78
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2012 u 09:02
Eeeeeejjj Cure moje Dobro mi došle,neopisivo mi je drago da ste mi i vas dvije došle na ovu temu,nadam se da ću vas češće vidjeti ovdje!


   
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2012 u 09:46
Belinice moja kao što sam rekla nigdje ne radim,pa sam inspiraciju našla u ovom poslu. A što se tiče vremena, istina nekad to bude malo u zaostatku,no malo pomalo stignem sve napraviti. Možda nije vezano uz ovu temu,ali znate li zašto Tibetanci dugo žive? Baš zbog toga što nigdje ne žure,nema žurbe,nema stresa. Mislim da je u tome tajna dugovječnosti. Trebali bi se svi ugledati na njih. Ja sam već počela tako živjeti,počnite i vi. Koliko god da imam posla, radim to sporo i da je bar donekle kvalitetno urađeno. Radim s čestim malim stankama za odmor,jer čovjek nije stroj i stroju treba odmor inače se pokvari, isto je i s nama. Zato ja ne brzam nigdje iako nekad bude gusto, uvjek stignem sve na vrijeme.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
svesa View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje svesa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2012 u 22:40
još ti jedn0m moram reći da si jako draga .pišeš nam rijeći stručnjaka ali i svojim jednostavnim riječima.jako si detaljna i vrijedna.hvalasmile161doči ču ti opet
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2012 u 22:48
Eeeeeej draga moja Svesa,Puno,Puno ti Hvala ! Ti si meni isto jako draga i bit će mi jako drago vidjeti te ovdje!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2012 u 15:47
Clap za korisne stranice.Puno ćemo naučiti od tebe i hvala ti na tome smile78
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2012 u 16:31
Pratim te i ja. Bravo za vrijednicu i stvarno dobru temu. Ako nemaš protiv i ja bih dodala nešto o korisnosti pepela. Kod nas se često koristi i kao preventiva i kao vrlo uspješno sredstvo protiv puževa i dokazano vrijedi. Isto tako jako pomaže kod sprečavanja lukovog crva. A i jako je dobro u našim eko vrtovima posuti pepelom mrkvu, peršin i paškanat, nakon rzčupavanja, također otjera tzv. mrkvinu mušicu od koje u korijenu tih biljaka (osobito u paškanatu) budu crvi.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2012 u 20:44
Teica,Dadinica i svi koji kadkad virnete ovdje,Hvala Vam!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 138>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,375 sekundi.