Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - monsterin  eko povrtnjak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


monsterin eko povrtnjak

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 138>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2012 u 20:09
Da i ja ostavim trag u tvome vrtu...
Kada ga gledam s nostalgijom se sjetim svoga djetinjstva i bakinog i maminog vrta...

Imaš zaista krasan vrt: i po dimenzijama i po povrću koje u njemu uzgajaš. Vidi se da si daš truda i da sa srcem uzgajaš svoje povrće. Blago tebi i tvojima jer imate mogućnost jesti zdravo i svježe povrće iz vlastitog vrta! 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2012 u 20:11
Za ovu divlju znam da je zaštičena,ali je ja nisam nikad u prirodi vidio,a zašto ti nedaju?Ovu pitomu se moglo nači kod nas u prodaji i to često kad se prodaju likovice tulipana,narcisa itd.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2012 u 20:29
Originalno poslano od člana Cimicifuga Cimicifuga napisao:

Da i ja ostavim trag u tvome vrtu... Kada ga gledam s nostalgijom se sjetim svoga djetinjstva i bakinog i maminog vrta...Imaš zaista krasan vrt: i po dimenzijama i po povrću koje u njemu uzgajaš. Vidi se da si daš truda i da sa srcem uzgajaš svoje povrće. Blago tebi i tvojima jer imate mogućnost jesti zdravo i svježe povrće iz vlastitog vrta! 





Hvala ti draga Cimi i bit će mi drago da mi češće svratiš,lijepo te je vidjeti i ovdje malo!
   

A što se tiče samog uzgoja,čovjek to jednostavno mora zavoliti,inače ne ide. Moram reći da je to kod mene isprva išlo dosta teško,najprije se trudiš ,oprosti što ću biti slobodna i reći ko magare da ti nešto uspije,onda ti nešto od toga i uspije ,ali teškom mukom,onda stišćeš zube i gunđaš sama sebi u bradu,Ma što se ja tu zezam,neću više,dosta mi je svega! [IMG]smileys/smiley7.gif" align="middle" /> [IMG]smileys/smiley7.gif" align="middle" />   Pokušavaš odustati i onda shvatiš da ne možeš,jer si otišla s time već toliko daleko da ti se to uvuklo duboko pod kožu,a onda te još nešto potakne da uzgajaš svoje povrće....Dok odeš u neki veći trgovački centar i vidiš,češnjak iz Kine,grah iz Mianmara,rajčica iz Španjolske itd. I onda sam sebi kažeš ,Ma što je iduće i otkud,iz koje strane zemlje?      E dosta mi je! Uzgojit ću svoje povrće,mogu imati bolji domaći češnjak,mogu imati bolji domaći grah i rajčicu,što će mi sve to stransko smeće tko zna čime sve tretirano,kad ja mogu imati bolje......ničim tretirano!       
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2012 u 20:40
Dmirce kad si vidio da škrci nekome nešto daju,a da im pri tome ne drhti ruka,ne volim takve ljude i ne želim ništa od njih!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2012 u 23:50
monstera,pregledala sam ti cijeli povrtnjak i stvarno je vrijedan divljenja.Moram priznati da sam iznenađena veličinom vrta koji obrađuješ jer samo mogu pretpostaviti koliko ti je vremena potrebno za to.To veliko imanje moraš obilaziti ne na biciklu već na motoru.Želim ti uspjeh i da ti urod bude dobar.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2012 u 00:05
Draga Camellia Dobro mi došla na ovu temu i Hvala ti!
     
A što se tiče samog imanja i nije nešto veliko,više je sve usko,ali je zato dosta dugačko. Ovo za motor ti je dobro,baš sam se nasmijala! A za vrijeme,istina ima tu jako puno posla,no ja nikamo ne žurim,stignem sve na vrijeme. Istina dobar dio vremena provodim u vrtu,a osim vrta tu su i moje životinjice,imam zečeve ,nešto kokica,patke,jednu bijelu macu i dva psa japanski Chowovi,no koliko god da tu treba uložiti truda,ja sam se pomirila s time jer me to opušta i smanjuje stres. Najljepše mi je dok nešto čeprkam na vrtu...       
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
ljiljus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2012 u 08:41
Slažem se Monstera, koliko god je ponekad teško za ekstremitete i leđa, vrt je odličan "filter" za glavu LOL
Lipik
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2012 u 10:46
Dobro kažeš Ljiljus,tu si čovjek stvarno odmori živce,misli samo na ono što radi i na ništa drugo!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2012 u 13:17
Originalno poslano od člana ljiljus ljiljus napisao:

Slažem se Monstera, koliko god je ponekad teško za ekstremitete i leđa, vrt je odličan "filter" za glavu LOL

Ljiljus,potpisujem teWink
Draga monstera,za tebe imam samo riječi pohvaleClapKolko god da nisi zadovoljna sa nekim povrćem meni sve izgleda super i slasnoThumbs%20UpŽelim ti što bolji urod i da uživaš u njemu smile79
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2012 u 14:14
Originalno poslano od člana Tea Tea napisao:


Originalno poslano od člana ljiljus ljiljus napisao:

Slažem se Monstera, koliko god je ponekad teško za ekstremitete i leđa, vrt je odličan "filter" za glavu [IMG]http://www.svijetbiljaka.com/forum/smileys/smiley36.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="LOL" />
Ljiljus,potpisujem te[IMG]smileys/smiley2.gif" align="absmiddle" alt="Wink" />Draga monstera,za tebe imam samo riječi pohvale[IMG]smileys/smiley32.gif" align="absmiddle" alt="Clap" />Kolko god da nisi zadovoljna sa nekim povrćem meni sve izgleda super i slasno[IMG]smileys/smiley20.gif" align="absmiddle" alt="Thumbs%20Up" />Želim ti što bolji urod i da uživaš u njemu [IMG]smileys/emot134.gif" align="absmiddle" alt="smile79" />


Pridružujem se pohvalama i željama.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2012 u 16:08
Teica,Maris,curke Hvala vam! No ponekad je čovjek nemoćan boriti se s vremenskim prilikama ili bolje da rečem neprilikama,još kad tu dodamo i razne nametnike,štetočine i bolesti,čovjeku sve skupa dosadi,no svejedno koliko god me to ljutilo,na kraju ipak bude nešto od tog mog vrta!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2012 u 17:40
Ne brini,draga,čovjeku se trud uvijek isplati,samo da nije pohlepan.Ti to nisi i naravno da ćeš uživati u plodovima svoje zemlje Thumbs%20UpThumbs%20UpThumbs%20Up
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2012 u 21:28
Teice kako bi i mogla biti pohlepna kad sav višak povrća podjelim naokolo susjedima,a nešto posadim i za moje doma ( mamu i tatu) kad ona više ne može tako puno raditi,često je bolesna. Ali svejedno i ona si još uvjek nešto posadi toliko da ima,ona ne može biti da ništa ne sadi jer je ista kao i ja.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
svesa View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje svesa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2012 u 23:26
monstera,opet samo pohvale smile227smile78
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2012 u 00:44
Hvala draga!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2012 u 17:04
Navratila sam opet da vidim kak napreduje tvoje povrće i da uživam u pogledu na rahlu i plodnu zemlju. Povrće ti je izvrsno, a za tikvice ne brini. Vjerojatno i sama znaš da u početku kilave, a kad krenu, rasprostru se nadaleko od baze, a tikvica za izvoz. Ali, zavidim ti na trešnjama. Ja imam dvije Stelle stare već 8 godina, a plodova ima za šaku i to jadnih. A zelje, jel varaždinsko ono za kiseljenje?
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2012 u 20:25
Eeeeeej Aneeee moja,drago mi je da si opet malo svratila,zelje je baš to da varaždinsko kasno za kiseljenje. A s trešnjom uopće ove godine nisam zadovoljna jer to nije ništa kakve su lani bile na ovoj staroj. Za mladu mi nije ništa za čuditi što nema puno plodova,ali na staroj nema ništa ,kako je to bilo lani. Jedva da smo jeli trešnje u svega dva ili tri navrata. Lani je susjed nabrao onu pletenu košaru rukunicu,a ove godine su nešto slabo rodne. Imali smo još jednu staru no pokosila ju bolest pa smo ju morali srušiti. A ta je bila još bolja od ove stare koju još imamo. Vjerojatno se zarazila monilijom od susjedine trešnje. No njezina je još živa ,ali čini mi se da ni ta neće dugo,suši se svake godine sve više. Eto,a da ju je žena dala srušiti,ne bi i moja trešnja stradala,njezina je i tako neki sitni divljak.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2012 u 00:40
Naravno da su ove godine lošije trešnje kad je takvo kišno vrijeme. Imala sam i ja trešnju svjelih plodova, jako finih, ali isto je obolila i osušila se. Posadili smo dvije nove Stelle još 2004. ali nikako ne rastu, a niti ne rode. Ne znam kaj im smeta. Lani sam kupila na placu hrušt cijepljen na divlju trešnju. Poslije sam pročitala da takva trešnja rodi tek nakon 8 godina.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2012 u 13:19
Jooooj draga ,ja bih ti preporučila da ne kupuješ nikakve sadnice sa placa,tamo ti ljudi uvjek nešto uvale ,da na kraju niti sami ne znaju što zapravo prodaju. Možeš li zamisliti kad niti ovi u poljoapotekama ne znaju čovjeku objasniti kad želiš nešto kupiti,pitaš ih kakva je to voćka i sorta,rana,srednje rana ili kasna,oni sliježu ramenima i nemaju niti jednu blagu riječ kako uopće opisati o kojoj se vrsti trešnje ,jabuke ,šljive,marelice ili neke druge voćke radi. Ja sam htjela ovog proljeća uzeti neke stare sorte jabuka,lijepo sam pitala čovjeka koji je tamo bio zadužen za prodaju ( Graminea) kakva je ovo ili ono vrsta navedene jabuke,možete li mi opisati,jesu li to rane,srednje rane ili kasne jabuke,jesu li kisele,slatke,sočne ili suhe? On je samo znao kako se zovu,opisati boju i oblik i ništa više. Mene boja i oblik uopće nisu zanimali,već sama kvaliteta jabuka. Ako nešto kupujem želim znati da li ću imati kiselu ili slatku jabuku,sočnu ili suhu. Pošto on nije ništa od toga znao,a trebao bi znati,uzeli smo neke novije sorte,poput Green smitha i još neke kojima je Green smith oprašivač. Isto ima i trešanja koje su većinom samooplodne ,a ima i onih koje moraju imati stranooprašivače u blizini inače ništa od njih.

Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2012 u 11:07
Monstera, povrtnjak lijepo napreduje, milina ga je pogledati. Z atikvice se ne sekiraj, poslije nećeš znati kuda s njima. Kod mene ih već ima, a bolje bi bilo da nema. Posijala sam one bijele krunaste ( izgledaju kao cvijet) a nikle bijele, okrugle kao lopta sa tankim mesom. Pa ti znaj...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 7891011 138>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.