Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kornjaća u vrtu
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kornjaća u vrtu

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Cikas View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 20 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 499
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cikas Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Kornjaća u vrtu
    Objavljeno: 06 Lipanj 2012 u 14:53
Ako bilo ko ima kakvih iskustava molila bi da mi pomogne!
Naime, unuci su donjeli kornjaću u vrt a MM ko pravi did donio još jednu da bi ova imala društvo. Polomile su mi par stvari, izvrnile pitare a ja sam van sebe! Imala sam na zakorjenjivanju par aloja u sjeni u malim pitarićima i danas kad sam vidila da su i njih isprivrčale i polomilo se par grančica, došlo mi je da ih izbacim. Šta da radim?
Ima li šanse da im stanem u kraj, ovako će me izludit?
Baška Voda
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2012 u 08:39
da li imate jezero-ce u vrtu. jer kornjace vole vodu.
ako nemate mislim da to ipak nije prigodan doma za kornjacice.
 
ako zelite zadrzati kornjace na jednom dijelu svoga vrta(onog u blizini vode) moj savjet je postavljanje malene niske ogradice koju kornjaca nece prijeci.
 
a moj savjet je da ukoliko nemate odgovarajuce uvijete za zivot kornjace u vrt da je bolje vrtatite na mjesto gdje ste kornjacu pronasli.
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2012 u 13:09
Možda se samo kornjače još nisu snašle...uskoro kad osjete da im je to novi dom, umirit će se...moji prvi susjedi (u VŽ) isto imaju kornjače već godinama...ponekad ih ni nemogu pronaći, premirne su...ne "luduju"... opuštene vode svoj život...zimi se ukopaju, same, i u proljeće sve po starom...i da, nemaju nikakvo jezerce, ni bilo kakvu drugu vodenu površinu!
Još malo strpljenja, pa ćeš vidjeti...
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
Cikas View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 20 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 499
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cikas Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2012 u 22:19
Admine, Lovro - hvala vam na odgovorima.
Danas sam sa mojima pokušala pronać neko rješenje, mislim da će moji muški izdvojit jedan dio vrta, napravit nekakvu barikadu da one ne mogu vršljat po cilom vrtu. Ako to uspijemo ostaju, ako ne, sele kako su i došle!
Baška Voda
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2012 u 23:34
odvoji ih ... posadi kod njih neko grmoliko cviće koje će im načinit hlada malo da se sklone...inače im zbog oklopa(vitamin B) triba sunca ... ja san stavila kadulju i još neke biljčice....svaki dan to zalijem pa one piju... jedu svaki dan skoro svo povrče...vole zelenu salatu ,pomedore,...voče.....listove vinove loze.......
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,187 sekundi.