Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Koje je ovo drvo?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Koje je ovo drvo?

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 6>
Korisnik
Poruka
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2008 u 09:04
Originalno poslano od člana tropi tropi napisao:

Mogla bi biti  Fagus sylvatica 'Purpurea Pendula',evropska crvenolisna bukva 
možda si najbliže odgovoru
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Zara View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2008 u 14:11
Kao prvo hvala svima na trudu... i cini mi se da je tropi najbliže odgovoru... barem po slikama što sam ih našla na googlu.... grab mi se ćini da ima drugačije lišće. Hvala vam krećem u daljnju potragu za sadnicom i informacijama da li bi uspjela tu kod mene u Zd.
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2008 u 15:17
Pogledaj da li pravi sjeme  pa nam skupi da i mi imamosmile57 tako lijepo drvo.
Na vrh
Željko33 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željko33 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2008 u 12:51
Pozdrav!
Zna li netko koje je ovo drvo?
Već neko vrijeme prolazim kraj njega i konačno sam ga i slikao. Znam samo da je drvo listopadno, ima povijene grane i okruglaste listove. Unaprijed jako zahvalan, pozdravljam u nadi da će mi netko odgovoriti kako bih ga mogao pronaći i zasaditi u vrtu.
Drvo
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2008 u 13:00
uh sto je lijepo drvo, bas je dobro oblikovano.
Na vrh
Željko33 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željko33 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2008 u 16:07
Da prekrasno je, ali ja još nemam odgovora na pitanje. Nadam se da će ga netko prepoznati.
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2008 u 23:07
Meni izgleda malo smiješno.....kao da je netko bacio kaput na drvo
Na vrh
Željko33 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željko33 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2008 u 09:30
Ajde, drago mi je da je na nekog ostavilo i smiješan dojam... Sestrična me pokušava odgovoriti od njega, tvrdi da u dvorištu ne smijem imati ništa žalosno.
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2008 u 11:20
Originalno poslano od člana Željko33 Željko33 napisao:

Pozdrav!
Zna li netko koje je ovo drvo?
Već neko vrijeme prolazim kraj njega i konačno sam ga i slikao. Znam samo da je drvo listopadno, ima povijene grane i okruglaste listove. Unaprijed jako zahvalan, pozdravljam u nadi da će mi netko odgovoriti kako bih ga mogao pronaći i zasaditi u vrtu.
Drvo


A da ti stisneš zube, skupiš hrabrost i priupitaš vlasnike. Ne boj se bit će sretni i ponosni da ti se stablo sviđa neće se ljutiti. Najgore što može biti je da dobiješ previše savjeta za uzgoj.

Ako nije u privatnom vrtu, pitaj u najbližem rasadniku. I oni prolaze kraj njega pa će znati što je.
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2008 u 15:25
Znam di je to drvo. svaki dan sam kraj njega prolazila kad sam išla na posel i s posla i uvijek sam u prolazu pomišljala kak moram stati i pitati ljude koje je to drvo. Prekrasno je, a kad snjeg na njega padne! ali i dalje neznam koje je drvo!
Na vrh
žarko_đ View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 24 Ožujak 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje žarko_đ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2008 u 06:06
A da se nije ljudska ruka umešala i presekla po pola neku ukrasnu jabuku?
Na vrh
Željko33 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željko33 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2008 u 14:48
Izgledada ću morati stisnuti zube i pitati vlasnike... Možda ovih dana pođem u jedan rasadnik pa prije pokažem sliku i njima, vjeerujem da će netko znati, ako ne zubeki moji grizite :). Šeflera, ako saznam o čemu je riječ, svakako ću napisati jer očito znaš o čemu se radi, vidim da te drvo zanima kao i mene. Što se sječe jabuke tiče, meni se čini da se ovdje umiješala majka priroda, ali pravu istinu zna samo vlasnik, hehe
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2008 u 11:22
Baš me zanima! Više onuda ne prolazim, ali me fascinira drvce! Ispod njega ili pokraj je bila i pseća kućica. To kad ideš iz Gorice ujutro, dok čekaš u gužvi nemreš ne vidjeti!
Na vrh
Branka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Branka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2008 u 21:30
kaj ne pitate baku beu , mortik ona to zna  
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2008 u 08:57
Deca, pa ja mogu samo gledati u bijeli grah i pogađati o kojem se drvetu radi. Molim malo više krupnog plana, kakav je list? Najjednostavnije je pitati vlasnike, bit će sretni.
Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2008 u 19:49
Ak je to drvo kod Buzina rekao bih da je Sophora japonica pendula,listova sličnim bagremu.....
izbalansiranu dijetu čini po jedan kolač u svakoj ruci!
Na vrh
Željko33 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željko33 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2008 u 18:39
Hvala tropi. je to je drvo kod Buzina. Prošvrljat ću malo netom da usporedim, a nadam se i pronaći sadnicu, ako je to to...
Na vrh
zdravka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 36
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zdravka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Listopad 2009 u 23:29
Zna li iko kako se zove ovo drvo


Na vrh
Zrinka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zrinka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2009 u 07:24
Clerodendrum trichotomum Wink
Na vrh
zdravka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 36
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zdravka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2009 u 17:12
Hvala Zrinka. Ovih dana ponovo cveta i cvet mu je tamno crven sa plavom bobicom u sredini, kad se ubere moze dugo da ulepsava kutak.Embarrassed
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 6>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.