Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Koje je ovo drvo?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Koje je ovo drvo?

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3456>
Korisnik
Poruka
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2013 u 23:37
Moja susjeda je htjela baciti 2 mladice ovog drveta ! Meni je zao baciti svaku biljcicu pa sam joj rekla da da meni i posadila sam ali bi rado znala kako se zove ! Po ljeti ima zeleno lisce koje na jesen bude crveno . Ove snimke sam napravila jucer , sto znaci , nakon ove zime ostali su samo kao neki plodovi ?!? Hvala u naprijed !



(ovo je ona zadrzala)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2013 u 23:38
Makk misli da je to ruj ali ja pod "ruj" nisam nista pronasla !
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2013 u 23:56
Originalno poslano od člana gute Fee gute Fee napisao:

Makk misli da je to ruj ali ja pod "ruj" nisam nista pronasla !


Stima , nasla sam ! Anabistrica mi je napisala da se zove Rhus typhina ;
u Wikip. sam nasla da se zove "Essigbaum" (octeno drvo) a nasla sam i pod
"Tiger Eyes" !
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2013 u 10:53
gute Fee, to je ruj....ako ikako možeš ograniči mu korjenje, jako se razmnožava iz korjena, pa ćeš ga uskoro imati više nego što želiš
U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2013 u 17:04

Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2013 u 23:40
Imam jos jedno pitanje :     kako se zove ovo drvce  ?

                   
Na vrh
tekel View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 15 Kolovoz 2013
Lokacija: Zg
Status: Offline
Bodovi: 112
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tekel Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2013 u 22:46
neki cornus,vjerojatno svibovina
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2013 u 23:50
Gute, s vremenom buš vidla jel svib ili dren jer imaju skoro iste listove. U svakom slučaju, na jesen ga preseli iz tegle u vrt, tam bu mu bolje, pogotovo preko zime.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2013 u 23:09
Prošli vikend - 31.8. bila sam na Renesanskom festivalu u Koprivnici i vidjela drvo s čudnim plodovima. Drvo je visoko, velike krošnje, a plodovi su svjetlozeleni, veličine teniskih loptica. Jel netko zna koje je to drvo?
 
 
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2013 u 23:15
Maclura pomifera-drvo mozak
Na vrh
Željac View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Travanj 2014
Lokacija: Pula
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Željac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2014 u 23:10
Naišao sam na ovo prekrasno drvce, vlasnica mi nije znala reći koje je vrste pa evo pitam , možda netko zna.
http://s57.photobucket.com/user/zeljac/media/bilje/plavodrvo6.jpg. -
http://s57.photobucket.com/user/zeljac/media/bilje/plavodrvo7.jpg. -
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2014 u 23:30
Ceanothus concha...
From the earth we come to the earth we return in between we garden
Na vrh
Željac View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Travanj 2014
Lokacija: Pula
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2014 u 00:03
Hvala, evo sad sam pronašao na netu dosta o tome. Imam pravo mjesto za to lijepo drvce i nabavit ću ga. Ma što jedno, barem dva, tri...
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2014 u 11:48
Koje je ovo drvo? Slikano  krajem 3. mjeseca
 
 
 
 
 
 
 
Rijeka

Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2014 u 11:53
Koje je ovo drvo, ovo je samo  grana.. 
 
 
Meni najviše sliči na prunus cerasifera atropurpurea.. Mislim da nije fagus sylvatica
Rijeka

Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2014 u 19:43
Ono prvo je brist,to drugo znašThumbs Up
Na vrh
Lilika View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2014 u 17:15
Poštovani,
Molim Vas ako netko zna o kojem se drvetu radi. Sjeme je ubrano u Plavoj Laguni ispred jednog od hotela gdje su ta drveća bila zasađena u nizu.
Unaprijed veeliko hvala na informaciji!Big smile
P.S. Mučim muku sa postavljanjem slika, pa molim dobru dušu Admin-a da uskoči ako može s pomoći Confused
Pozdrav od novo člana!
Ljiljana
 
http://s1353.photobucket.com/user/LilikaP/media/fotografija0113_zpsd4250c5d.jpg. -
 
http://i1353.photobucket.com/albums/q675/LilikaP/fotografija0114_zps8130d1e1.jpg - http://i1353.photobucket.com/albums/q675/LilikaP/fotografija0114_zps8130d1e1.jpg
 
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2014 u 18:15
Draga Lilika, pozdrav i dobro došla !
Po listu i crvenkastim peteljkama rekla bih da je Catalpa ovata - istočno azijska katalpa. Pošto nisam nikada vidjela mladu biljku ovog drveta, nisam baš 100 % sigurna. Nadam se da će još netko priskočit u pomoć.
Na vrh
Lilika View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2014 u 16:05
Hvala lijepo na pomoći i trudu! Inače kada sam brala sjeme bio je 10. mjesec. Drvo je ocvjetalo i cvjet je ličio kao cvijet spatifiluma ( bijeli tvrd), a sjeme je bilo crno poput papra. Dojmio me se upravo taj pretpostavljam cvijet. Sjeme je lijepo niknulo, sadnja uobičajenim putem.
Prvo sam mislila da je paulownija ali nije...
Ipak , zahvaljujem na pomoći "rajskim vrtovima"!
LilikaP
Na vrh
Thommo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Rujan 2014
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 37
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Thommo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2014 u 16:29
Pozdrav svima!
 
Ovih stabala ima u Rijeci i okolici dosta, da li je to neka vrsta cedra?
 
 
 
Dva lijepa i visoka primjerka su u centru Rijeke, kraj bivšeg "Brodoprojekta", sad je tu "H. Telekom":
 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3456>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.