Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Koje je ovo drvo?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Koje je ovo drvo?

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 6>
Korisnik
Poruka
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2009 u 17:23
Sakupi nam sjeme.smile143
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
zdravka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 36
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zdravka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Listopad 2009 u 19:32
rado bih ti sakupla i poslala ali neznam dali bi se primilo,jer mlade biljke nicu iz korenja i to u izobilju. ako si blizu Banja Luke snacicemo se Wink.
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2009 u 11:37
Nisam blizu Banja Luke nego sam kod Doboja.
Na vrh
palma_freak View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 9
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje palma_freak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2009 u 01:02
  ja sam se tek uključila na forum ali se nadam da nikad nije kasno,zara ja mislim da je tvoje drvo-gm acer palmatum ili acer rubrum.pokušaj ga naći na sličicama Smile
Na vrh
Morana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Morana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2010 u 22:54
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2010 u 07:24
to je poincijana ili caesalpinia gilesii (nadam se da sam točno napisala)
iz sjemena niče lako, inače se i sama rasijava uokolo grma ili stabalca
Na vrh
Marpa View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 08 Ožujak 2008
Lokacija: Slovenia
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marpa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2010 u 15:42
Ovo su slike drveta iz Tučepa, u parku kod hotela Jadran ( zapravo, kod onoga što je od njega ostalo ).
Ali, vidio sam to drvo i drugdje.
 
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2010 u 15:46
To bi trebao biti eukaliptus
Na vrh
Marpa View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 08 Ožujak 2008
Lokacija: Slovenia
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marpa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2010 u 16:02
Originalno poslano od člana OTOK OTOK napisao:

To bi trebao biti eukaliptus
 
Točno. Hvala ti.
Na vrh
Djibril View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 189
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Djibril Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2011 u 22:00
Da li netko zna kako se zove ovo drvo? Hvala unaprijed na odgovorima...






Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2011 u 09:11
Crveni javor?ima li koja novija slika,teško je na ovim nerazvijenim listovima vidjeti što je.
Na vrh
Djibril View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 189
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Djibril Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2011 u 18:22
Evo nekoliko slika od ovog vikenda. Nadam se da se bolje vidi...







I mene podsjeća na javor. Ali imam i crvenolisni javor, koji je ipak malo drukčiji...


Na vrh
Drug Mile View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 22 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 58
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Drug Mile Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2011 u 22:22
Molim identifikaciju ovog drveta, ili visokog grma. Ovih dana cvjeta jarko žutim cvjetovima u grozdovima nešto manjim od bagremovih, ali sam cvjetić je sličan oblikom. Veći grmovi koje sam vidio su 5 i više metara. Lišće je čisto zeleno, ovalno, po tri su na stabljici, zapravo meni izgleda kao ogroman list djeteline, svaki od ta tri je dug par cm. To je sve što sam uspio zapamtiti, nadam se da će biti dovoljno jer je drvo dosta često u mojoj okolini. Ako bude trebalo slikati ću.
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2011 u 01:06
Djibril
Acer platanoides 'Crimson King' ili neki drugi hybrid
Na vrh
Djibril View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 189
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Djibril Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2011 u 11:46
Hvala na odgovoru... :)
Na vrh
Drug Mile View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 22 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 58
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Drug Mile Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2011 u 07:25


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Koje bi ovo moglo biti stablo? Je li možda Caragana Arborescens, koju dugo tražim? Ili nešto drugo (svejedno mi je fora)?
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2011 u 10:56
To bi mogla biti zanovijet,Laburnum anagyroides.Pogledaj na stablu ili ispod njega,možda bi još mogao naći sjemenja. I zanovijet bi ti mogla poslužiti u istu svrhu kao i kargana.
Na vrh
Drug Mile View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 22 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 58
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Drug Mile Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2011 u 22:34
Stvarno bi moglo biti, hvala. Pogledat ću malo mogu li doći od sjemena (usput istražiti karakteristike biljke) jer sličnih stabalaca ima dosta oko mene, i u dvorištima ali i divlje rastu u "ničijim" šumarcima.
Na vrh
klingonac View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje klingonac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2011 u 17:18
Bok!

Trebam pomoć oko projekta za mog prvašića - moramo odabrati drvo i napisati što više podataka o njemu, uslikati slike itd. itd..... E, odabrali smo drvo, ali je problem što ne znamo kako se zove....zna li možda kakva dobra (i stručna) duša o kojem se drvetu radi...

Naravno, klinac je odmah "pao" na bodljikave plodove - "tata ovo ćemo..."

zahvaljujem!

Tomislav

proljetna slika



ovo je slika u jesen


plod


Na vrh
Kreos View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 414
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kreos Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2011 u 18:08
Liquidambar styraciflua
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 6>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,202 sekundi.