Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Koje je ovo drvo?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Koje je ovo drvo?

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456>
Korisnik
Poruka
klingonac View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje klingonac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2011 u 09:25
Originalno poslano od člana Kreos Kreos napisao:

Liquidambar styraciflua


velika, velika hvala!

Tomislav.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
medomann View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medomann Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2011 u 21:26
Evo još jedno drvo za identifikaciju. Čak se i na slici se vidi da ima izuzetno jako i plitko korijenje, žile su malo tanje od ovih grana koje idu odmah od debla i dižu obližnji asfalt ko beba zvečku!
 
GROW!
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2011 u 22:03
Jesu  li cvjetovi kao kod mahunarki ili?
Na vrh
medomann View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medomann Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2011 u 18:08
Ne znam ništa jer sam to kad je slikano ujedno i prvi puta vidio, i mene zanima i nadam se da pčele imaju što za skupljt na cvjetovima. Evo još jedne makro slike ploda
 
GROW!
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2011 u 21:43
To bi morala biti neka pterocarya,ti vidi koja,fraxinifolia,rhoifolia?Na izlazu iz Karlovca prema Jastrebarskom ima jedno veliko stablo,mislim da je to isto to drvo.
Na vrh
medomann View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medomann Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2011 u 17:31
Pogledah i zaključih da je to Pterocarya fraxinifolia. Čini mi se i da je cvjet medonosan, trebao bi davati barem pelud po izgledu. Nema druge nego čekat sjeme i razmnožit. Trava svaka čast, legenda si!
GROW!
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2011 u 22:34
Ma svaka čast Čedomilu Šiliću i guglu.
Na vrh
Oblak123 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Oblak123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2012 u 18:34


Jeli znate možda koji je ovo cvijet?? Treba mojoj baki, pa vas molim da odgovorite.
Hvala unaprijed :)
Na vrh
Marpa View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 08 Ožujak 2008
Lokacija: Slovenia
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marpa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2012 u 18:48
Originalno poslano od člana Oblak123 Oblak123 napisao:



Jeli znate možda koji je ovo cvijet?? Treba mojoj baki, pa vas molim da odgovorite.
Hvala unaprijed :)
 
Fotke su ti slabe, a možda je jasmin
 
Na vrh
NaturefreakOMG View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 19 Travanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NaturefreakOMG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2012 u 15:55
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2012 u 21:57
Originalno poslano od člana Marpa Marpa napisao:

Originalno poslano od člana Oblak123 Oblak123 napisao:



Jeli znate možda koji je ovo cvijet?? Treba mojoj baki, pa vas molim da odgovorite.
Hvala unaprijed :)
 
Fotke su ti slabe, a možda je jasmin
 
 
Neki to zovu jasmin, ali po slici mi se cini da je to Philadelphus ili pajasmin.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
Cikas View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 20 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 499
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cikas Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2012 u 10:33
Može li mi netko odgovorit o kojem se drvu redi! Visina mu je caa 2,5 m.

Pored njega je magnolija ali ju je ovo zasjenilo i u cvitu i u visini.
Baška Voda
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2012 u 10:46
Photinia x fraseri
Na vrh
Cikas View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 20 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 499
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cikas Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2012 u 12:34
Hvala Baka Bea na expres odgovoru!
Već je par godina stara, ispred kuće jednog profesora iz Zagreba koji u mojoj ulici ima kuću, ali nikad kao ove godine nije pljenila pažnju. Jeli razlog puno kiše i vlage neznam uglavnom je krasna! Vlasnika nema preko zime a valjda se ove godine dragi Bog pobrinuo da joj da sve što teba!
Baška Voda
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2012 u 16:14
Prekrasna je, očito joj odgovara mediteranska klima. Kod nas ne cvate tako raskošno, no lijepo je i njeno kožasto zelenocrveno lišće...
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2012 u 21:47
I ja sam se iznenadila, kad sam je vidla ovakvu, u oblaku od cvijetova. Nisam znala da ovak cvate. Vec sam se poveselila da bu i  moja jednog dana bila ovakva, onda me BB razocarala - samo Mediteran, u Zagorju sigurno nebu takva. Cry Inace je volim samo zbog lisca.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
Medvjed34 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1640
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Medvjed34 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2013 u 08:19
Dobio sam sjemenke ovog drvceta, ali ne znam kako se zove. Ovo je slika donositelja iz Rrijeke



ovo su sjemenke



Hvala unaprijed
Živi svaki dan kao da ti je prvi
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2013 u 21:52
Ligustrum japonicum
Na vrh
Medvjed34 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1640
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Medvjed34 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2013 u 18:50
Hvala trava :)
Živi svaki dan kao da ti je prvi
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2013 u 19:27
Pardon,biće ipak da je Ligustrun vulgare,zbunili su me ti listovi,malo su poveći.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,265 sekundi.