Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Bolesti biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - POMOZITE MI!!!! sitne bubice
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


POMOZITE MI!!!! sitne bubice

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
jadran81 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadran81 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: POMOZITE MI!!!! sitne bubice
    Objavljeno: 20 Lipanj 2012 u 11:29
neznam kako da privučem drugačije pažnju... zaista mi treba pomoć....
naime jutros idem zalijevat cvijeće na balkon ko i inače... ide mala cura 3god samnom , zalijemo , vratimo se u kuću kad ona poćne cendrat... "mama mravovi" (mravi)... 
 
 ja sam mislila zaplela se u paučinu jer ništa nisam vidjela... idem da ju očistim od te paučine kad ono njoj po rukicama puno malih sitnih bubica   jedva vidljive okom..
 
pokušam ih istresti nemogu preselile se na moje ruke...
pogledam ju bolje ona sva u tim malim bubicama... jakoo sitne jedva vidljive... svrbi kad gmižu... aaaaaa 
 
zgrabim ju i u kupaonu kad ono prešle i na mene.. obje u kadu i tuširanje i pranje kose i sve ok....
 
ljudi kaj je to... pregleddala sam sve biljke... nevidim ništa... imam drvo života , sablje . vodenike  i afričko smilje na balkonu.. to je sve...
prošla sam rukom preko svih listova jedino mi je na drvu života bilo par ostalo na rukama... pogledala sam u teglu kao da ima nekih sitnih buba .. kao letećih mušica...
 
 umrla sam od straha...  evo i sad plačem... baš me strefilo... oprala svu robu.. sve usisala...
 
pošpricala sam sve biljke sa mospilanom i cijeli balkon... i sam čekam.. e da bilo je i u jednom škafu bazge koja se sušila za čaj... unutra ih je bilo isto nekoliko ali ne toliko koliko na kćeri...
 
kaj da radim ... jel zna netko kaj bi to bilo?
uspjela sam poslikat dvije na svojoj ruci ako se bude moglo vidjet dobro...
evo
 
UŽAS... HOROR...POMOZITE KAKO DA IH RIJEŠIM...
 
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2012 u 11:43
Netreba biljke previše zaljevati,
pokušaj promjeniti svim biljkama zemlju.
mislim da češ se samo tako rješiti tih buba,
A vidjeti ćed dalje,u poljoprivrednoj apteci što će ti reći.
Sretno!
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
jadran81 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadran81 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2012 u 11:51
mislim da ja nebum njih više uopće zalijevala... idu one pa-pa.. pa umrla sam od straha... užas......
koliko god da ih volim ali ovo je bilo ružno...
prviše ih ima da ih presađujem... a i  dok ih nosim kroz kuću ajme pa bit će mi ih cijela kuća puna... nećuuuu..... mrzim bube........
 
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2012 u 12:14
da li su te bubice crvene boje.
mislim da bi ovo mogao biti crveni pauk, tako da mospilan tu nece pomoci.
ako je crveni pauk, njega se može rijesiti sa raznim sredstvima.
Na vrh
jadran81 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadran81 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2012 u 12:26
nisu crvene...tamne su... crne.. sive neznam.. crvene nisu sigurno...
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2012 u 13:26
lete ??
Na vrh
jadran81 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadran81 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2012 u 14:25
pa nemogu sa sigurnošču tvditi ali čini mi se da ne lete... barem ne one koje su bile po nama... a u tegli tog drva života di sam na listovima prošla rukom i par mi ih je ostalo , u njoj kao da lete.. jbg.. fakat neznam...
na balkon do daljnjega ne izlazimo... barem ne dok ne utvdim kaj je to točno...
a kad bolje razmislim možda i lete... na ruci mi je bila i dok sam ja htjela slikat pogledam kroz fotić nje nema... hm...
 
Na vrh
jadran81 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadran81 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2012 u 15:05
evo izvješće s balkona...
 
 definitivno ne lete.. u tegli od drva života su.. ima i letečih nekoliko ali te uglavnom bježe i malo su ipak veče..
ove minijaturne gmižu po tegli... i kad kažem minijaturne onda su stvarno minijaturne... i svrbi iiiii... aaaaaaa..
ajde pomagaj admine... na rubu sam živaca...
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2012 u 16:44
definitivno neki insekticid treba upotrijebiti.
slike su dosta sitne da se vidi o kojoj je gamadi rijec... najbolje u obližnju poljoprivrednu ljekarnu  sa uzorkom gamadi.. stavite ih u plasticnu vrecicu skupa sa jednim listicem i prodavac ce znati o cemu je rijec
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2012 u 17:44
Ovdje u Baraji te minijaturne bubuce zovemo lisna pipa. Ove godine ih je najezda, odgovarali joj klimatski uvjeti. Ja sam je se riješila uz pomoć insekticida za krompirove zlatice jer drugi ni jerdan nije pomogao. I zemlju u teglama sam poprašila neopitroidom, množe se u zemlji. Agresivno je priznajem, ali je šteta barem svedena na minimum. Mali vragovi na kraju ubiju biljku.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2012 u 20:18
treba uvijek prevagnuti sta je bolje i kolike su stete.
 
pa ako je potrebno treba upotrijebiti i agresivniju metoda
Na vrh
jadran81 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadran81 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2012 u 21:11
a ljudi moji ja neznam ... bila sam u poljoprivrednom dućanu... htjela mi je dati običan neopitroid... a ja već i s njim poprašila... pa mi je dala bio kil.. tak nekak se zove... sad sam i s tim pošpricala pa bum vidla kaj bu sutra..
hvala vam na savjetima... samo da ih se riješim a onda i biljke idu pa-pa.. nebum se ja s tim maltretirala...
 
valjda je već 10 god i više to drvo života kod mene ali više nebu.....
ljuta sam ko ris..
 
dadinica jel mi možete reći kak se zove to sredstvo za krumpirove zlatice za slučaj da ovo ne pomogne...
hvala vam još jednom.... budem javila kak sam ih se riješila ak ih se riješim...
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2012 u 21:38
Pa pomoći će bilo koji insekticid,samo ne može isti tren rezultata biti vidljiv.Ja koristim actaru,za sve vrste gmizavaca po biljkama i super sam zadovoljna..
Imaš malo djete i budi oprezna sa sredstvima,i pazi da nema kontakte sa špricanim biljkama neko vrijeme..
Admine crveni pauk se ne vidi,tako da i jeste on, rijetko se primjeti. Primjeti se tek kad bude kasno tj.kad biljka bude gotova.I ne pomaže puno preparata u borbi protiv crvenog pauka.On je jako podmukla "živinka" koja ubije biljke doslovno preko noći a skoro da ga i ne primjetimo,sem njegove bijle  mreže..Ovo je neka druga napast u pitanju.
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
jadran81 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadran81 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2012 u 10:59
jesam... riješila sam ih...
 
mogu odahnuti... sad se još samo riješim biljaka i sve 5...
hvala vam na svim savjetima...  vjerojatno ja nebi tak burno reagirala da sam ih samo na biljkama vidla ali kad su mi plazile po kćeri i meni e to me dotuklo...
bitno da ih nema više... 
živio bio kill....
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.