Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - moj prvi vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


moj prvi vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  123 16>
Korisnik
Poruka
mikica.dm View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2010
Lokacija: Donji Miholjac
Status: Offline
Bodovi: 611
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikica.dm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: moj prvi vrt
    Objavljeno: 25 Lipanj 2012 u 18:14
Nakon sto sam godinama gledala vase price, doslo je vrijema da zapocnem svoju. Nedavno sam dobila od svojih na poklon komad zemlje u blizini starog toka Drave. Zadnjih 30-ak i vise godina tamo nije uzgajano nista osim kukuruza, tako da je bio pravi izazov pokusati stvoriti nesto sto bi jednog dana moglo biti lijepo odmoriste za moju obitelj. Na povrsini od oko pola jutra ( oko 800 cetvornih hvati ) zamislili smo napraviti malu nadstresnicu s rostiljem, vocnjak i povrtnjak.
Ovako je to izgledalo na pocetku...

Prvo je trebalo izbusiti bunar...

...pa su poceli radovi...



S obzirom da vecinu posla na nadstresnici obavlja suprug kad nadje vremena, ide sporije nego smo ocekivali...
Unatoc trstenki koja na ovom pjeskovitom tlu napreduje najbrze, ipak sam uspjela uzgojiti i ponesto jestivo





Nadje se i poneki cvijetak, za sada jos mali i skroman, ali to je tek pocetak...



Kisa me potjerala prije nego sam sve uspjela poslikati, ali za pocetak je i ovo dovoljno

Pozdrav!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2012 u 19:58
svaka čast na   trudu.sve je   super!!!biljčice će ti dati    puno više   nego ti njima!!
Na vrh
svesa View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje svesa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2012 u 20:04
mikica,dobro došla.želim ti da ostvariš sve snove za sebe i svoju obitelj.lijepo je i veliko mjesto,samo polako smile113
Na vrh
lorica10 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 21 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 740
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lorica10 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2012 u 20:09
dobro došla,smile113
Ruka koja daje uvijek je iznad one koja prima.

Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2012 u 20:41
Dobro došla! 
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
anđelkad View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 2719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelkad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2012 u 21:16
Dobro došla mikica, bitno je da imaš dosta ljubavi prema tome što radiš a s vrimenom će i biljke rasti širiti se i cvitati
Na vrh
ANTHEA View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 12 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ANTHEA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2012 u 21:27
smile57dobrodošla!
Nije dovoljno ljubav posaditi, treba je i zalijevati.
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2012 u 21:28
dobro došla sredit ćeš ti to s vremenom bitna je volja i ljubav prema biljkamasmile57
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
mikica.dm View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2010
Lokacija: Donji Miholjac
Status: Offline
Bodovi: 611
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikica.dm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2012 u 21:53
Hvala svima na toplim rijecima

Danas sam opet malo slikala



Malo sam se zaigrala s tikvicama pa vise ne znam koje su jestive a koje ukrasne
One zadnje bi trebale biti Hokaido?Ili pak one prve...
Tu su i neki neobični paradajzi...

a i prve paprike

Kadife cuvaju luk, kojeg bi uskoro trebalo i vaditi...

...a neveni mrkvu

a i cvijeća je sve više

ovo ljubicasto mi je posebno lijepo, lukovicu sam kupila proljetos u billi jer me privukla slika, sad mi je drago zbog toga

desetak metara od njive pogled zbog kojeg vrijedi zastati par minuta...

Sve u svemu, jos je puno posla ali polako se primjecuju rezultati
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2012 u 22:03
Dobro došla,
preljepo će biti navratiti do tebe,ima tu svega lijepog,a tek povrćeClap
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
mikica.dm View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2010
Lokacija: Donji Miholjac
Status: Offline
Bodovi: 611
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikica.dm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2012 u 22:08
hvala
jos sam neiskusna, ali se trudim. kad pogledam vase vrtove dobijem inspiraciju
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2012 u 22:09
prelijepo stvarno.
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2012 u 22:17
Dobro došla!
Dobra ideja, realizacija krenula, svaka čast! Želim ti puno uspjeha da ostvariš san!
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2012 u 11:56
Dobrodošla!

Bit će sve u redu- uz puno truda, ljubavi i ponešto pretumbavanja... na kraju će to biti tvoj raj na zemlji!

Ako vam je Drava tako blizu, što niste kupili neku pumpu i dosta šlaufa umjesto kopanja bunara?
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
mikica.dm View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2010
Lokacija: Donji Miholjac
Status: Offline
Bodovi: 611
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikica.dm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2012 u 16:19
Nije dopusteno. Ima ljudi koji to rade ali placaju masne pare za dozvolu. A bunar nam je kolega busio, tako da nas je izaslo vrlo povoljno. A i pumpa izgleda lijepo, uklapa se u ugodjaj koji zelim stvoriti. Cijev vodi vodu do malog bazena u koji sam stavila lopoc, jednog dana bi trebalo izgledati vrlo zgodno :)
Na vrh
mikica.dm View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2010
Lokacija: Donji Miholjac
Status: Offline
Bodovi: 611
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikica.dm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2012 u 12:24
Jucer sam se malo bavila cvijecem.Ranije sam vec napravila kamenjar, ali je smetao tamo gdje sam ga stavila, pa sam ga sada premjestila. I prosirila.


"Dobila" sam i dva stupa uz koje sam posadila ruze penjacice. Između ide mreza, a i neka klupica bi mogla tamo zavrsiti

Lubenicice rastu, njih ovih dana redovito zalijevam

Toliko za sada
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2012 u 12:36
cvijeće i povrće zajednoThumbs%20Up a koja je to rijeka u blizini
Na vrh
mikica.dm View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2010
Lokacija: Donji Miholjac
Status: Offline
Bodovi: 611
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikica.dm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2012 u 13:45
To je stari tok rijeke Drave, lokalno izletište. Jedino sto nam kvari idilu su obadi i komarci.
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2012 u 14:26
Dobro došla vrijednice!
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2012 u 19:23
Dobrodošla u cvjetno društvo.Sviđa mi se tvoj početak koji obećava,a lokacija mi je mrak.Bar nećeš imati problema sa zalijevanjem.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 16>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.