Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Zahvalno vrtno cvijeće
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zahvalno vrtno cvijeće

 Odgovori Odgovori Stranica  123 5>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Afrodita View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 64
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Afrodita Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Zahvalno vrtno cvijeće
    Objavljeno: 07 Prosinac 2007 u 21:25
Znam da je malo rano za sadnju vrtnog cvijeća, ali zanima me da se informiram prije dolaska proljeća kada sadnja bude krenila jer sam potpuna neznalica i početnik.
 
Koje biljke najjednostavnije za uzgoj u vrtu? vrt je pola dana na suncu pola u laganoj sjeni!
 
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2007 u 22:12
Za neko vrtno cvece nije rano. A nije ni kasno, ako pozuris. Zemlja je jos topla i rastresita. Ako zelis, jos uvek mozes posaditi prolecne lukovicaste cvetnice: tulipane, narcise, zumbule, safrane...
Aglaja
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2007 u 00:16
Najjednostavnije su ti razne ljetnice,Afrodita.Zavisi i u kojem si kraju.Mislim da ti je najjednostavnije posijati,ili kupiti u prolječe,tagetes,prkos,gazanije,begonije(a ne znam kako se zovu,al one za van).To je sve relativno nisko cvijeće,e sad šta bi ti htjela,koliko mjesta imaš,koliko visoko ti mogu biti? Dalije su jednostavne,kane(one su visoke)....
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2007 u 11:59
Ima i dosta kamenjarki koje su jednostavne za uzgoj, a izgledaju jako lijepo... meni su najljepše one koje cvjetaju tijekom svibnja poput phloxa, rušeljki (cvjetaju stalno), alyssuma...
A od ljetnih su mi jedne od najdražih pupavice, ali one su visoke!!!
Na vrh
Ivona View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 09 Ožujak 2007
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2007 u 12:30

ja sadim ovako, na pocetku samo posadila par zimzelenih biljaka koje cine osnovu vrta. i dodala nesto trajnica i ukrasnih trava, nema puno posla oko njih, jedino s vremena na vrijem potrebno ih je ukrotiti da se previše ne rasire.

A od sezonskog cvijeća: u jesen sadim maćuhice koje budu preljepe preko zime i proljeće!!!

a u ljeto, kadife, salvije, beognije, cinerarije i slicn!!! Naj zahvalnije biljke i nema puno posla oko njih. ima ih u svim bojama i lako se kombiniraju jedna s drugim!!

Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2007 u 12:40
kada budeš sadila, ne zaboravi hortenziju
moja ljubimica
 
Na vrh
Afrodita View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 64
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Afrodita Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2007 u 17:38
Hvala na odgovorima i savijetima. Ne znam gdije bih počela. Stvarno puno posla!
Da li mi je prekasno da sada sadim maćuhice ili da ipak prićekam proljeće???
 
Inaće iz Slavonije sam, tu kod nas bi većina toga trebala uspijevati!?
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2007 u 21:16
Afrodita,aj ti za vrt pričekaj proljeće.Nije zima vrijeme za radove u vrtu.Sad počni sa sobnim biljemWink
Na vrh
salel View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 44
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje salel Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2007 u 21:34
Originalno poslano od člana Afrodita Afrodita napisao:

Hvala na odgovorima i savijetima. Ne znam gdije bih počela. Stvarno puno posla!
Da li mi je prekasno da sada sadim maćuhice ili da ipak prićekam proljeće???
 
Inaće iz Slavonije sam, tu kod nas bi većina toga trebala uspijevati!?
 
za maćuhice je kasno,trebalo bi barem 15 dana temperature iznad 8 stupnjeva,da bi se zakorjenila prije zime,a po prognozi toga više nema.Međutim ukoliko možeš maćuhice nakon sadnje pokriti agril folijim ja bih ti to preporučio,jer će ipak daleko prije krenuti nego da čekaš proljeće.Idealno vrijeme za sadnju mačuhica u vrt je oko 1.10.
 
tkošto
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2008 u 14:19
Za vrt ti svakako preporučam zvjezdane (aster) cvjetaju ti u jesen i ožive vrt... samo moras ih održavat jer kad se razmnože previše nisu mi ljepi na hrpi. Ja ih svake godine razdvajam i sadim svaku sadnicu za sebe i onda bas budu prekrasni grmići kao neke kugle... Inače ima ih u rozoj boji najviše mada sam ja vidjela da ih ima crvenkastih... Preporučila bi ti i ruže naravno one se sade u jesen ali možeš i u rano proljeće, neznam kakva je tamo ponuda ruža ali u zg ja ih uvjek kupujem u vrtlariji Horvat stvarno imaju prekrasnih vrsta... A jesam se raspisala dosta od mene...
Na vrh
nuna View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 812
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2008 u 20:36
Za zahvalne vijetnice dodajem:voštanu begoniju,kamenjarku lobeliju i ageratum.
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2008 u 19:07
Joj, ja lobeliju sadim već 3 godine i nikako mi ne uspijeva. U čemu je tajna?Cry
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2008 u 19:27
Lobelija nije nesto narucito zahtjevna, iako se zna desiti da ponekad vrlo lako propadne.
 
Voli suncano ili polusuncano mjesto, redovito zalijevanje tjekom ljeta i to je to.
 
Nego gdje ju sadis i kako. Vjerovatno joj nesto ne odgovara, ili mjesto, uvijeti ili zemlja u kojoj je posadita
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2008 u 20:24
Prvo sam probala direktno u vrt i proklijala je, ali ubrzo nakon toga je jednostavno nestala Cry
Sljedeće godine sam probala u tegle na terasi. Nisu bile na direktnom suncu, ali bilo je dosta svjetla i opet ništa.
 
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2008 u 20:26
A ti si ih sijala iz sjemena??
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2008 u 20:30
Da. ja većinu cvijeća sijem iz sjemena. Jeftinije je, a i užitak je veći kad nešto sam uzgojiš. Tako sam čak uzgojila i dvije ruže.
S obzirom da mi s lobelijama nikako nejde mislim da ću ove godine do rasadnika. sad sam se već zainatila da ću ih imati u vrtu. Angry
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2008 u 22:08
Probaj uzeti gotove iz rasadnika, to su puno bolji hibridi nego oni iz sjemena.
Ako ni te ne uspiju jednostavno im mjesto ne odgovara, i traba zamjeniti sa nekom drugom vrstom cvijeca. Mozda sa plavim allisumom, malo je nizi od lobelije ali isto simpatican... i predivno mirisi po medu!!!
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2008 u 17:06

U kojem rasadniku u Zagrebu da pogledam? Obično kupujem u Zrinjevcu, te u Baumaxu i Bauhausu.

Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2008 u 18:23
Najbolje ti je i budu uglavnom najkvalitetnijee i najsviježije cvijece je kod privatnih uzgajivaca otici kod njih osobno ili na trznicama di prodaju.
 
Jer svakodnevno se brinu i znaju o cvijeću i imaju adekvatne uvijete. dok u ovim velikim centrima je dobro kada dođu biljke a kasnije nakon dan ili dva izgubise kvalitet,jer nemaju adekvatne uvijete niti njegu...
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2008 u 18:26
Znači pravac tržnica. Na kojoj je u zagrebu najbolji izbor? do sada sam uglavno šetala po trešnjevačkom placu. tamo kupujem cvijeće za viseće tegle.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 5>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,242 sekundi.