Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Molim pomoc,  odnosno savjet
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Molim pomoc, odnosno savjet

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Molim pomoc, odnosno savjet
    Objavljeno: 10 Srpanj 2012 u 08:50
Mozda negdje i pise ali nisam pronasla. Da li mi netko od znalaca moze reci da li se i kada palmama orezuje lisce ( odnosno grane) i da li samo onda kada se osuse donji listovi odnosno grane ?  Hvala na odgovoru !
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2012 u 10:26
Mlade palme bolje je ne orezivati, prekomjerno rezanje listova usporava rast palme, tj. šteti joj. Kod starijih palmi mogu se rezati listovi (iz estetskih razloga ili zato što smetaju) i ne mora se čekati da se listovi osuše. Kod rezidbe treba paziti kako se to radi, da bi se dobilo lijepo deblo.
Lošinj

Ne bojim se juga, ne bojim se bure, ne bojim se neba, dubine ni dna
Podivljali valovi me uzalud jure, na krilima vjetra poletjet ću ja...
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2012 u 10:49
Otok,  hvala na odgovoru, Ovo sam pitala  zato sto su se  posusile doljnje grane na nasim palmama koje smo sadili jesenas u nasem juznom vrtu.Zeleni se samo srednji dio iz kojeg rastu nove grane a one suhe ruzno izgledaju.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2012 u 11:45
evo ova moja palma koju vidiš na slici....šišam ju kadgod se sitin...i liti i zimi.....ako mi se koja lepeza ne sviđa jer se oštetio ijedan list ili ako mi smeta za proči kroz stazu ja samo odrežem i baš mi je lipa i zdrava

što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2012 u 12:07
11111, hvala na savjetu.... Svaki savjet je dobro dosao.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
astrid7 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 09 Travanj 2012
Lokacija: Sesvete, Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 23
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje astrid7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2012 u 09:06
Dobar dan..imam šilj i mačak ga je poćeo grickat...dali smije?
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.