Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Mahune
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Mahune

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
chucky View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje chucky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Mahune
    Objavljeno: 24 Srpanj 2012 u 14:56
Imam problem s mahunama.
Imam nisku i visoku vrstu. Obje su lijepo niknule i razvile se. Visoke su oko 2m u visinu.
Zemlja je pognojena i malčirana te ih redovito zalijevam.

Problem je što nemaju niti jedan plod.
Da li netko zna mogući razlog što nemaju plod?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2012 u 22:51
imam isti problem razlog je prejaka susha
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2012 u 23:53
Chucky da dobro ti je Pustolov rekla,prevelika suša,kod mene je isti problem s visokim grahom,uopće niti raste niti cvate,a o plodu onda da i ne sanjam!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
ljiljus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2012 u 09:30
Pridružujem se problemu, kod mene ista stvar Unhappy
Lipik
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2012 u 22:25
I kod mene je isto. Biljke su lijepo izrasle i vidim da imaju dosta pupoljaka - ali niti jedan još nije procvjetao pa nema niti "m" od mahuna.

Da li netko ima iskustva što će dalje biti. Ima li šanse da ipak bude nešto mahuna ili da ih jednostavno počupam?
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2012 u 22:37
Nemoj čupati Cimcifuga! Bila bi to velika šteta. Mahune su jako čudna biljka koja se jako često "zamladi" kad nakon suše dobije malo kiše i malo se temperatura spusti. Nerijetko se mahune zamlade i kasnije u jesen, tako da ja svoje nikada ne čupam do mraza. Evo moje koje su skoro posve izgorile od sunca, danas vidim ponovo bacaju pupove, a palo je samo malo kiše.
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2012 u 10:22

Hvala na savjetu. Moje inače sasvim dobro izgledaju, samo je nešto donjih listova požutilo i otpalo. Ostavit ću ih onda i vidjeti što će se dalje događati.
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2012 u 10:41
Ne zahvaljuj! Vjerojatno na njima neće biti prebogat urod, kako bi bio u dobroj godini, ali će ih ipak biti. Bar koliko da plate uložen trud
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2012 u 14:27

Ma kada izračunam da sam plastificirane metalne štapove platila po 20 kn komad, pa sjeme koje je bilo kao vrag skupo jer se radi o nekakvim jako širokim i mesnatim mahunama... mogla sam kupiti 20 kilograma mahuna!!! Ovako sam od sijanja do sada petljala oko njih, zalijevala, okopavala... a ono niti jedne mahune na vidiku. Zbilja je čovjek ponekad malo i blesav... ali kada ti nešto čini zadovoljstvo, pristaneš biti i blesav na kraju!
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2012 u 20:27
Ne jedi se draga moja, ova je godina vanrednog stanja. Ništa se ne može ove godine ocjenjivati, jer ne upada ni u kakav prosjek. Da je godina bila dobra, vjerovatno bi psovala zato đto ne bi znala kud bi s tolikim mahunama
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2012 u 23:51
obe godine je sve ured podbacilo pa tako i mahune.ti plastificirani stapovi ti vrijede sij i sljedecih godina i isplatit ce ti se cim prvi put dobro rodi.
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2012 u 23:03
Kako ne zalijevam, moje mahune su velikim dijelom izgubile lišće, a neke su se i posušile.
Jučer sam ugledala DVIJE mahune na njima. Dakle, ne mogu reći da su baš sto posto podbacile! LOL
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2012 u 16:25
ko je ove godine vidio pet mahuna na motki nek digne dva prsta
samo dzabe sijali nema nista.
Na vrh
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2012 u 17:02
Originalno poslano od člana PUSTOLOV PUSTOLOV napisao:

ko je ove godine vidio pet mahuna na motki nek digne dva prsta
samo dzabe sijali nema nista.


Potpisujem, ništa ne dižem smile185
''Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge i nema ljepših snova od onih što ih rađa bol.'' - IVAN CANKAR
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2012 u 17:17
meni nek ima paradajza ravno mi do mora.kad su samo kise mahune rode ne znas kud ces sa njima,a paradajz napadne plemenjaca.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2012 u 20:58
Ja nabrala jednu vrečicu,ali samo niskih! Za visoke bolje da ništa ne govorim...
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
petit View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Siječanj 2013
Lokacija: s
Status: Offline
Bodovi: 349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje petit Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2013 u 23:53
Može li netko dati savjet - sijala sam mahune, niske žute i niske zelene. Cvjetale su i imaju ploda zaista puno malih mahunica. No poblem je što su duge max 3 cm i nikuda se ne miču, ne rastu.  Kada ih se otkine ne mogu se prelomiti jer su jednostavno nekako kožaste tj. suhe, nemaju konac.
Zalijevala sam ih i mislim da imaju dosta vlage, a nije niti presušno, listovi su im zeleni. Zašto u tako kožaste i što je za raditi da im se pomogne.
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2013 u 23:57
Za početak,,,,kakve je kvalitete tlo?,,možda je to čimbenik! 
Na vrh
petit View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Siječanj 2013
Lokacija: s
Status: Offline
Bodovi: 349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje petit Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2013 u 21:43
zemlja je dosta pjeskovita, no stavila sam prošlogodišnji kompost i organsko gnojivo (pokušavam što više organski-biodinamični pristup) tak da mislim da je o.k. I sad ponegdje cvjetaju a mahunice stoje i stoje.
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2013 u 00:11
Po svemu sudeći....mahune obožavaju vlagu,,,pjeskovita zemlja je drenirana,,,,,voda ishlapi,,,,trebaš i svaki dan zalijevati još sada ljeti,,,mahune bez vode su žilave,,,nerastu,,,,načisto propadaju!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.