Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Aloa Vera
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Aloa Vera

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2728293031 46>
Korisnik
Poruka
Bluebell View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 09 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 75
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Bluebell Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2010 u 08:52
Pa ja bih rekla da jeste! Jer mi se lice očistilo, ten mi je ujednačen, ako bih imala koji prištić odmah se osušio i nisu flekice ostajale. Ogrebotine bih odmah zacjelile.. Nemam više problema sa seborejom.. Pa nisam si to mogla umisliti kad su mi i drugi rekli da mi se lice poboljšalo...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2010 u 09:08
Kuma ima Alou Arborescensis desetak god staru i dobio sam mlade pred mojim očima odvojene od te biljke međutim kod mene u stanu kao da je druga biljka i slična je tvojoj
Listovi su joj krači i zeleniji od matične biljke, a sestra joj koja je odrasla kod mame u dvorištu ima izduženije listove i sivoplavkastu nijansu, a posađene su u gotovo isti supstrat
I sad ti na kraju znaj što imaš
Na drugoj strani ove teme navode se četri ljekovite Aloe, međutim na nekoliko mjesta sam naišao da je Aloe Chinensis, koja se navodi kao treča u biti variate Aloe Vere
Na vrh
Bluebell View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 09 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 75
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Bluebell Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2010 u 09:56

pročitala sam na forumu da je 15-ak vrsta ljekovitih ali samo 4 najljekovitije.. U svakom slučaju nije mi odmogla. Samo mi je žao što sam se toliko trudila i presađivala, odvajala mladice sve drugo cvijeće sam maknila s prozora samo da aloja ima svjetla... Al nema veze, nabavit ću ja pravu!

Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2010 u 12:25
Treba biti uporan, a sve u svemu nije ti ni dosadašnji trud bio uzaludan, bilo je kozmetičkog i ljekovitog učinka, a vjerujem da si uživala baveči se njima
Samo hrabro naprjed i bit će svakojakih Aloa
Na vrh
Bluebell View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 09 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 75
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Bluebell Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2010 u 15:31

Da li aloa arborescencis ima bodlje ispod lista ili samo sa strane?

Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2010 u 18:36
Na nekim slikama, sam vidio da imaju bodlje i s donje strane, te su imale zelenkaste krače listove
Na jednom njemačkom forumu sam čitao o Aloama i neki kako sam shvatio profesor botanike koji se bavi Aloama kaže da Arborescensis ima dosta variatea
E sad kome više što vjerovat
Danas sam vidio da u Konzumu imaju Aloe Arborescensis po povoljnoj cjeni
Na vrh
Bluebell View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 09 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 75
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Bluebell Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2010 u 19:30
Supika! Hitam u Konzum!!
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2010 u 22:00
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

Fermina-Daza, koje preparate radiš iz svojih aloa i za što ih koristiš ?


Aloju možeš kristiti na bezbroj načina:

-praviti kremu od aloje ili je dodavati postojećim kremama
-liječiti probleme kože kao što su akne, iritacije, perutanje, seboreja, dermatitis, psorijaza...
-liječiti rane i opekotine mažući svježi gel na njih ili dodati gel u već gotove kreme
-dodati gel u šampon, losion za tijelo, tonik ili lice i tijelo mazati svježim gelom
-praviti sirup od aloje (arborescens ) i meda za poboljšanje zdravlja, preventivu teških bolesti pa čak i kao lijek za rak
-jednostavno možeš jesti 3 male žličice aloje svaki dan što čisti krv, jača organizam, podiže imunitet i tako štiti od raznih bolesti...
( ne jesti više od 3 žličice dnevno i praviti pauze... )
I još puno toga...

Što bi griva rekla:svemir u jednoj biljci
To je aloja!
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2010 u 22:01
Originalno poslano od člana Bluebell Bluebell napisao:

Da li aloa arborescencis ima bodlje ispod lista ili samo sa strane?



Samo sa strane.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2010 u 08:41
Stvarno je čudesno koliko Aloe pomažu u lječenju i kozmetici, a relativno malo se koriste
Jednostavne i nezahtjevne su za uzgoj, malo traže, a tako puno nam daju
Na ruci sam imao bradavicu (kurje oko) s kojim sam godinama muke mučio i nakon mnogih pokušaja odstranjivanja ponovo bi narasla, nakon dva tjedna što sam je dvaput dnevno mazao čistim gelom Aloe Vere povukla se i samo se nazire gdje je bila
Prijatelj se nakon mjesec dana rješio psorijaze, neko vrjeme je prestao koristit kremu Aloe i povratila mu se u blažem obliku ali nakon ponovnog korištenja ponovo se povukla i kako koristi kremu svakodnevno više se ne pojavljuje
Na vrh
Darix View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 17 Rujan 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Darix Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2010 u 22:53
pozdrav ljudi, kupio sam aloe veru u pevecu sam što sam izgubio ime pa neznam kako se zove: http://aloeverajuice-benefits.com/wp-content/uploads/Aloe_Vera_Juice_Benefits4.jpg
Na vrh
Bluebell View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 09 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 75
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Bluebell Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Prosinac 2010 u 08:05
Zmaj, kupila sam alou u Konzumu ali je barbadensis sa pjegicama još...mlada je.
 
Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Prosinac 2010 u 08:25
U Kutini još imaju Aloe Arborescensis, starije su biljke od 50-60 cm veličine sa poprilično mladih i u dobrom su stanju
Prodaju ih pod Aloa Veru
Stavi slikicu ako ti nije problem
Ako ti Aloa treba u kozmetičke svrhe onda je Aloa Vera pogodnija od Arborescensis
Drago mi je da si nabavila što si željela
Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Prosinac 2010 u 08:28
Originalno poslano od člana Darix Darix napisao:

pozdrav ljudi, kupio sam aloe veru u pevecu sam što sam izgubio ime pa neznam kako se zove: http://aloeverajuice-benefits.com/wp-content/uploads/Aloe_Vera_Juice_Benefits4.jpg

jel ovo slika sa neta ili je to ta Aloa što si je kupio
Na vrh
Darix View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 17 Rujan 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Darix Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Prosinac 2010 u 10:44
slika je s neta, ova moja i ta s neta izgledaju slično pa nevjerujem da sam pogrešio... 
Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Prosinac 2010 u 16:50
Ako je tvoja slična toj onda si kupio odrslu Aloa Veru, Alou Barbadensis Miller koja je ljekovita
Ona kad je mlada ima pjegice po listovima i negdje oko druge godine ih gubi
Na vrh
Bluebell View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 09 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 75
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Bluebell Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Prosinac 2010 u 18:13
Zmaj, ovo je moja nova aloa barbadensis Miller iz Konzuma. Nadam se da nisam pogriješila u identifikacija molim te da mi potvrdiš.
 
Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Prosinac 2010 u 18:40
Bluebell kupila si pravu Aloa Veru, Barbadensis Miller
Kad joj nestanu pjegice bit če potpuno spremna za spravljanje pripravaka
Na vrh
Bluebell View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 09 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 75
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Bluebell Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Siječanj 2011 u 12:45

Jupi, premda ja lice mažem i s onom koja nije prava tj. s kojom sam mislila da je prava. Dok mi ova ne naraste..

Šta misliš koliko je stara? Možda oko godinu dana ha?
Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Siječanj 2011 u 17:12
Koristi tu koju si koristila i do sada, vjerojatno nije ljekovita kao Aloa Vera ali očito ima ljekovitih svojstava
Uspoređujuči ovu tvoju sa svojim Aloama mogla bi biti stara oko godinu dana, kad počne gubiti pjegice moči će se točnije znati starost, a i ovim nizozemcima je teško procjenit starost kad rastu turbo zbog umjetno stvorenih idealnih uvjeta
Sada je pusti da miruje, a kad zatopli presadi je u propusni supstrat i s prvim toplim danima privikavaj je na sunce pa če ljepo napredovat
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2728293031 46>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.