Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Aloa Vera
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Aloa Vera

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 46>
Korisnik
Poruka
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2008 u 23:10
Aanemona, ne znam odakle si, ali ako imaš u blizini Pevec, vidjela sam neki dan tamo već lijepe velike biljčice za kupiti. Ne znam koliko su stare. Mislim da ćeš tako najprije stići do te aloe. Moje su još jako male pa ti ne mogu poslati. Želim ti sreću u potrazi, a majci brzo ozdravljenje.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2008 u 23:10

Common names
Aloe Vera, Burn plant

Botanical name
Aloe barbadensis

Poisonous parts
Latex (juices)

Toxins
Aloe-emodin

Notes
As with Aloe arborescens, ingestion of the latex can cause a cathartic (purging) reaction by irritating the large intestine. Aloe is a popular house plant due to its reputation as a healing plant for burns, cuts and other skin problems but contact dermatitis can occur in sensitive individuals. If you use Aloe, you should cut away the skin and inner layer of yellow juice leaving only the actual gel. The yellow juice, especially prominent in older plants, is the primary irritant in the cases of contact dermatitis. You should test a small area of skin, such as the inner forearm, for a reaction before more general use.

Aloe is also an air purification plant.

Upravo sam na ovo naletila. I ja sam čula samo najbolje o aloi. Doduše nisam isprobavala ljekovitost jer imam samo alou arborescens i ferox. U svakom slučaju nije loše biti mrvu oprezanpa ju dobro oguliti. Upišite na google A. barbadensis i naćićete poisonous plants


Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2008 u 23:39
Dok je mlada aloe vera ima bijele pjegice i nije formirana u krug.Nakon 1.5 -2 godine pjegice nestaju, listovi rastu u krug i tada je tek ljekovita.
Upotrebljava se sok i gel a kora samo ako se želi izazvati čišćenje (otvara ).
Dragocijena je u kozmetici ali se njeno ime puno zloupotrebljava.
Često puta proizvodi koji se reklamiraju imenom aloe vere nemaju ni "a" od aloje.Ja sam tome doskočila tako da imam svoju a. veru koju prema potrebi ubacujem u gotove kozmetičke proizvode:šampon, kupku, mlijeko i losion za tijelo i lice, kupljene kreme ili svoje home-made proizvode.
List aloje ogulim i izmiksam štapićnim mikserom kao bjelance i ubacujem gdje mi treba.Probajte u svoju kupljenu kremu za lice umiješati žličicu-dvije gela od aloje.rezultat ćete vidjeti već sutradan.smile181
Probala sam gel i jesti neko vrijeme, naravno samo 1 žličicu i zbilja sam se osjećala bolje, placebo ili...?
Ali radi svega ovoga moja aloja danas izgleda ovako,nakrivljeno,izgubila je statiku.Ali rastu bebicesmile127



Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2008 u 16:12
Gdje smjestiš alou po zimi,dosta ti je velika.
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2008 u 16:16
E sada sam sve isčitala o Aloi pa sada znam.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2008 u 23:21
Imam jedan kat kuće koji je još neuređen ali je zatvoren.Ne grije se ali nekako preživi.Aloja ne podnosi temperaturu ispod +5 a kod nas je ove zime  vani bilo nekoliko stupnjeva ispod nule.Koliko je bilo na katu ne znam ali joj je ipak malo opržilo vrhove, što se na slici vidi.

Evo jedan dobar link o svim mogućim alojama i uvjetima uzgoja.

http://www.desert-tropicals.com/Plants/Asphodelaceae/Aloe.html

Na vrh
sabaheta View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 41
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sabaheta Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2008 u 12:40
jao prelijepe su ja sam oduševljena kako ih mogu nabaviti ovdje u sarajevu i dali njima uopšte odgovara ova klima nisam nikad prije vidjela ove primjere divne su mi ,
ensar
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2008 u 23:26
Sarajevska klima nije baš za aloje.Trebala bi je držati preko zime u grijanom prostoru.Vani tek kad noću temperatura ne pada ispod +5-6°C.Ove sa net-a rastu u tropskoj klimi,zato ovako lijepo cvjetaju.I mi u Dalmaciji neke aloje moramo zimi držati u kući.
Na vrh
goshcha View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 18 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje goshcha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2008 u 10:53
imam jedno pitanje, gdje se može kupiti biljka aloe vere? hvala na odgovoru :)
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2008 u 10:55
Biljka ili proipravak?  Biljku ćeš naći u cvjećarama ili kod naših članova ....
Na vrh
goshcha View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 18 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje goshcha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2008 u 11:13

hvala na brzom odgovoru :)

treba mi biljka, pripravak već imam.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2008 u 12:34
Originalno poslano od člana goshcha goshcha napisao:

hvala na brzom odgovoru :)

treba mi biljka, pripravak već imam.
Pravi joj je naziv Aloe Barbadiensis Miller, pa je pod tim imenom traži.Mlada biljka se po izgledu dosta razlikuje od stare.Stavit ću sličicu mlade da je lakše prepoznaš u vrtnom centru jer oni su često skloni svaku aloju nazvati aloe vera (barem se meni to dogodilo ).
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2008 u 13:06
Originalno poslano od člana Fermina-Daza Fermina-Daza napisao:

Originalno poslano od člana goshcha goshcha napisao:

hvala na brzom odgovoru :)

treba mi biljka, pripravak već imam.
Pravi joj je naziv Aloe Barbadiensis Miller, pa je pod tim imenom traži.Mlada biljka se po izgledu dosta razlikuje od stare.Stavit ću sličicu mlade da je lakše prepoznaš u vrtnom centru jer oni su često skloni svaku aloju nazvati aloe vera (barem se meni to dogodilo ).
potpisujem !
Na vrh
goshcha View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 18 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje goshcha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2008 u 13:28
super, hvala ti velika. ako budem trebala još informacija, eto mene natrag :)
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2008 u 23:45
Na jednoj drugoj temi obećala sam staviti sličice Aloe vera u različitim fazama rasta.I to zato što se mlada i stara biljka popriličito razlikuju pa ju je teško prepoznati a prodavači su skloni svaku aloju prodati pod aloe vera.

Evo kako Aloe vera izgleda kao sasvim mlada biljka:



Ova je malo starija ali u dobrim rukama (moga sina )već je dala bebice:


Ova je već izgubila pjegice,raste u krug, svjetlije je boje, ima oko 2 god i već bi se mogla upotrebljavati za lijek:



Kako izgleda biljka stara 5-6 god pogledajte nekoliko postova prije.

Uradila sam ovo da ne bude dileme koja je prava aloja odnosno Aloe vera ili Aloe barbadensis miller.
Imaju još tri ljekovite aloje ali o njima drugi put na drugoj temi.


Na vrh
dugokosa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 886
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dugokosa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2008 u 06:45
havla fermina sad sam sigurna da je moja mlada aloe vera, samo da se primi
sutra je novi dan
Na vrh
batata View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 02 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 70
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje batata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2008 u 13:02
što mislite, je li ova aloja što sam je kupila na floraartu mala vera, ili neka druga aloja ?????  


Na vrh
batata View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 02 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 70
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje batata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2008 u 13:04
lol, zaboravila sam smanjit sliku  smile180

Na vrh
turbinicarpus View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje turbinicarpus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2008 u 14:34
Aloe variegata, malo se rijeđe pojavljuje od odtalih i sporije raste, također je sklona i biolestima pa često istrune, zato oprez s vodom ..osobito zimi...
Na vrh
turbinicarpus View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje turbinicarpus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2008 u 14:34
opet aloe variegata
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 46>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.