Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Aloa Vera
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Aloa Vera

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 46>
Korisnik
Poruka
batata View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 02 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 70
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje batata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2008 u 13:04
thanks turbinicarpus!,     potrudit ću se da ne izgnjili 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
addalucija View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 37
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje addalucija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2008 u 16:28
 
i ja imam ovakvu samo je malo "ofucana" stavila sam je van na sunce i postala je kao "poparena" omekšala je?? (možda joj je bilo prejako sunce)
kada sam je vratila u sobu pocela se oporavljat kada malo ojaca stavim slike, sada me sramEmbarrassed kak izgleda.
 
frendica mi ju je dala za rođendan a dobila ju je iz amerikeSmile
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2008 u 22:24
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Dugo nitko ništa o aloi, ali kako moja cvijet, valjda je zaslužila ovdje mjesto.
 
 
Imala sam ovakvu aloe veru,donijela sam je iz San Rema,ali sam pogrijesila sto sam je stavila u dvoriste u martu,par noci je bilo hladno i uginula je..ostavila je par"djecice"iza sebe ali nisu bas nesto!!CryCry
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2008 u 22:27
Drago mi je da si vidjela moju. Sada ne cvjeta, ali je i dalje lijepa, no nije nešto narasla. Moja je stalno vani, no valjda u Rijeci može prezimiti. Ako bude trebalo zaštiti ću je kartonom, slamom ili striroporom.
Nemam kamo to sve spremiti po zimi.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2008 u 22:34
..ali imam i ovu aloe veru..Neko zna Kako se zove?
Pokusala sam je razmnozit ali nisam uspjela odvojiti mlade od majke pa sam je ostavila tako kako jest,samo sam je presadila u zemljanu vaznu.
PS.Na drugoj slici na vrhu je poprimila crvenkastu boju...eh to je tako jer je bila naslonjena na passifloru i eto rezultat..ali srecom nastavila je rasti!
Hvala!
 
Aloe Vera "2"
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2008 u 22:40
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Drago mi je da si vidjela moju. Sada ne cvjeta, ali je i dalje lijepa, no nije nešto narasla. Moja je stalno vani, no valjda u Rijeci može prezimiti. Ako bude trebalo zaštiti ću je kartonom, slamom ili striroporom.
Nemam kamo to sve spremiti po zimi.
 
Fantasticna je tvoja!!ClapClap
Ma ja sam moju malo i zaljevala,kako su mi savjetovali,uspjela sam je i razmnozit i greskom na proljece je iznesem napolje(zimi je bila u stanu)..nisam se nadala hladnom vremenu koji je doslo negdje krajem aprila pocetkom maja mjeseca-iznenada i to ju je i unistiloCryCry..Zao mi ju je jer volim ih strasno..Tongue..Sad u avgustu nisam htjela kupovati drugu kad sam bila u San Remu jer mi je zao kako je prosla prethodna..Cry..
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
addalucija View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 37
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje addalucija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2008 u 18:44
evo ovo je moja aloja, još uvjek ofucana sirota
 
dali je to ta ljekovita ili ne? koja je to?
 
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2008 u 12:46
Dzomba, to nije aloe vera.
A koja je najbolje ćeš pronaći na ovom linku,kao i o uvjetima uzgoja svih mogućih aloja:
http://www.desert-tropicals.com/Plants/Asphodelaceae/Aloe.html

Addalucija, to je prava aloe vera ili Aloe barbadensis Mill., najljekovitija od svih aloja.Čuvaj jesmile127.Oporavit će se ona, ne brini.Sada je mlada pa još ima pjegice.Kako bude rasla gubit će pjegice i početi rasti u krug.Tada (nakon 1.5-2 god) će se moći upotrijebiti u ljekovite svrhe.A nakon cca 5 god će izgledati ovako kao ova moja, s tim da sam se ja već nabrala listova s nje.



Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2008 u 13:02
Addalucija, kad se aloja naglo iznese vani iz kuće na sunce ona promijeni boju.To je njena obrana, dok se ne adaptira.Nisi je trebala vraćati u kuću.Ono što se može učiniti je postepeno je navikavati na sunce.Dakle, polu-sunčano iz početka a onda sasvim sunčano, to je njeno prirodno okruženje.
U kuću se unosi samo kad temperatura padne ispod nule.Na -5 može uginutismile85.
Ne smije se previše zalijevati, a da se cijelo ljeto ne zalije ne bi uginula.
Voda se mora dobro drenirati, zato se u humus obavezno doda 1/3 pjeska.U podlošku ne smije stalno biti vode.
Na vrh
addalucija View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 37
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje addalucija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2008 u 14:11
A HA! hvala na savjetima
 sada sam si sva važna kaj imam tu ljekovitu tj aloja veru
smile99 
mazit cu je i pazit! stime da moji cucki više znaju o uzgoju bilja od mne ocekujte puuuuno pitanja!
 
 
pa evo prvog :)
 
dali je dobro da u ovo vrijeme ju presadim, malo da pomješam pjesak sa zemljom?
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2008 u 23:32
Samo naprijed.Slobodno pitaj, tu smo da pomognemo jedni drugima.
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2008 u 22:47
geko,jel to znači da se kod tebe ne može žic žic? Wink
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2008 u 09:16
Originalno poslano od člana addalucija addalucija napisao:

A HA! hvala na savjetima
 sada sam si sva važna kaj imam tu ljekovitu tj aloja veru
smile99 
mazit cu je i pazit! stime da moji cucki više znaju o uzgoju bilja od mne ocekujte puuuuno pitanja!
 
 
pa evo prvog :)
 
dali je dobro da u ovo vrijeme ju presadim, malo da pomješam pjesak sa zemljom?
Dok je god toplo aloja se može presađivati.Najbolje je da kupiš gotovu mješavinu zemlje za sukulente i kaktuse tako sigurno nećeš pogriješiti.
Aloja ne treba duboki pitar.Žile su joj plitke (10-ak cm ) pa se može posaditi i u plitku posudu s kojom je lakše baratati, unositi je i iznositi iz kuće.Zimi je jako malo zalijevati a sada je dosta 1x tjedno.
Kad se počne koristiti u terapijske svrhe ne prihranjivati je umjetnim gnojivom.
Na vrh
addalucija View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 37
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje addalucija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2008 u 09:51
ja živim na trecem katu Cry 
Tako da je jedino mogu iznjet na prozor, gdje je sunce od svanuca pa negdje do 4-4,30 Kaktus i surfinije uživaju, barem mi tako kažu svojim izgledom i cvjetovima a jeli to dobro i za nju?
Tražim stan u zg gdje je dozvoljeno držanje pasa :)
ako tko ima javite se na pm
Na vrh
dora View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 125
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2008 u 10:15
Imam i ja ovu alou (imam i druge vrste al sad se prica o ovoj ;)).
 
Uglavnom, nemam ju dugo, al napreduje ko luda.
Ne drzim ju na izravnom suncu, nego u nekoj polusjeni.
Dok je bila na suncu sfurili su joj se listovi, tako da vise ne eksperimentiram.
Imam ju od kakvog treceg mjeseca ove godine i vec imam hrpice mladih oko nje, tako da zakljucujem da joj mjesto odgovara.
Rijetko je zalijevam-kad je zemlja suha i prehranjujem ko kaktuse.
 
Evo to je ona:
 
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2008 u 18:19
Dora,krasna ti je alojasmile64.Naravno, drži je tu gdje joj odgovara.
Ja ih imam više, neke na sunčanom neke polusunčanom mjestu.Sve dobro rastu.Samo nagla promjena iz sjene na sunce može napravi taj izgled sfurenosti ali nakon nekon vremena to prođe.
Na vrh
dora View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 125
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2008 u 18:31
Fermina-Daza kad ti odvajas mladice?
Kad su velike recimo ko ova moja na fotki ili manje ili vece?
U koje godisnje doba to radis?
Jel ih ja mogu ostavit uz nju (jel joj to smeta)?
 
E sad sto se ljekovitosti tice... sta ti radis s tim njezinim listovima (ako mi padne na um da probam, kad bude dovoljno stara ili pak kad ih bude previse LOL)?
Jel imas neki sajt sa ''receptima'' Smile?
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2008 u 14:59
Mladice se odvajaju dok je god toplo i biljka radi.
Ne odvajati zimi.Jednom sam to učinila i nijedna se nije primila.
Ne odvajati sasvim male mladice.Ove tvoje su već za odvajanje.

Možeš ih ostaviti i uz matičnu biljku ali će one usporavati njen rast.
Osim toga ako želiš aloju koristiti u ljekovite i kozmetičke svrhe, trebaš ih imati barem 2-3.
O ljekovitosti se već dosta tu govorilo.Vrati se malo nazad i pročitaj stare postove.Također sam već pisala kako je koristim u kozmetici.
Ali, evo ukratko:
Kad oguliš list aloje (skineš koru lista) dobiješ gel.S njime možeš svašta činiti, pun je minerala i vitamina.
Možeš ga jesti (1-3 žličice dnevno ) ali je goraksmile181.
Možeš ga stavljati u sve kozmetičke preparate koje koristiš (šampon, kreme za lice, losion za tijelo, krema za ruke...).

Možeš praviti svoje preparate u kojima će jedan od sastojaka biti aloja.
U svim slučajevima rezultat će biti brzo vidljiv.

Aloja hidranizira kožu, daje joj neophodnu vlagu a njeni ljekoviti sastojci prodiru u kožu 8x dublje od drugih kozmetičkih pripravaka.
Osim toga, prirodni je proizvod bez kemije i konzervansa, jeftin a učinkovit.
Zašto onda ne bismo udovoljili svojoj koži umjesto da podupiremo farmaceutsku i kozmetičku industriju.Embarrassed

O recptima bi trebalo otvoriti novu temu, ili je već ima?

Na vrh
dora View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 125
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2008 u 13:32
Ako i ima tema - ja ju nisam nasla.
Hvala za ostale savjete Smile
 
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2008 u 22:28
ja dobila dve mjušne bebice aloe vere( rekoše mi da je)...i evo sad ju slikala da mi kažete ako možete prepoznati ako je....čitajući forum zagrizla na nju:O))

...daklem, imala je pjegice al su nestale ( majbe nema dosta sunca...ili ima previše... dala m to jedna baka na kontinentu i zasadila ju u plodnu crnicu pomješanu sa gnojem....miiiiliiimm...da to ne bu tako dobro za moju.... možda ta baka ima čarobne ruke pa joj sve uspijeva...ali meni va nekako jedva izdržava...u ovakvom je stanju cca mj dana....

...daklem planirala, pa me ispravite ako griješim
1. presaditi u zemlju za sekulente , pisalo se da je dobro
2. u manju posudu jer što će joj toliko zemlje, ispatit će se šireći korjenje
3. napraviti plan zaljevanja????, 1 x tjedno?...za sad je 2-3 xtjedno...
4. naći joj bolje mjesto jer joj možda ovo ne paše pa pomoć molim ... sad je sa unutrašnja strane pvc prozora gdje sunce rijetko tuče direktno, na drvenom podlošku..jer je ispod mramor.... bojala se da joj je hladno...taj prostor se inače nikada ne grije... šta da radim sa njom zimi??

 
 i eto je, majušna beba, nedonošće moje :O)


Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 46>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.