Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Aloa Vera
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Aloa Vera

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 46>
Korisnik
Poruka
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2008 u 22:29
...majbe, fermina....one tvoje su mi  super!! :O)))) 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2008 u 11:49
Sad si me potpuno stavila na muke.Ili je stvarno u lošem stanju ili je slika loša ili to nije prava.
Ipak bi rekla da jest.U svakom slučaju njeguj je pa ćemo vidjeti.
 
Ako je već izgubila pjegice onda sumnjam da je ona jer aloe vera ih izgubi tek u drugoj godini.
Pogriješila si sa substratom.Ako je nisi stavila u substrat za sukulente i kaktuse, onda joj moraš dodati pjesak (1/3 ili  1/4) jer se voda mora  dobro drenirati pa je ne smije biti ni na podlošku.
Bolje bi bilo da je vani na polu-sunčanom za početak, a kasnije na sunčanom mjestu.Ona je sukulent, prema tome voli da je ponekad  zaboraviš.
 
U kuću se unosi tek kad temp. padne ispod  +5, i to na svijetlo i po mugućnosti bar malo sunčano mjesto.
Na vrh
dora View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 125
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2008 u 12:37
Buduci da imam par alojica vera (mladih) rekla bi da ovo nije aloa vera buduci da em nema pjege (a mala je i mora ih imat) i ima nazubljene rubove (ove moje male aloe vere nemaju, imaju ravne rubove).
 
Tak da brijem da aloa vera nije.
 
Aloa je.
Koja, pojma nemam.
Ali koja god da je trebala bi joj kao sto Fermina-Daza rece dat zemlju za kaktuse, ne tako cesto zaljevat i staviti na neko svjetlo mjesto.
 
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2008 u 13:38
  buuuhuuuhuu!!

nije valjda.....ali imala je pjegice kad sam ju uzela...mislila sam možda joj je kod mene tako jako liše da ih je zbog tog izbubila....a zubiće ima..... 

šmrc a dala mi ju jedna baka koja je od nje radila onaj pripravak sa vinom,alkoholom i cinkorijom...i super joj pomoglo za gastritis i povraćanje...pila cijelu zimu i siuper se oporavvila......placbo?


...al ako već izbubila pjega i već ima zubiće...a ako vi kažete da ih ne bi trebala imati, onda nije..... tako sam tužna, a gledam ju svaki dan dal je porasla....Cry.. nema veze.... što god da je, dobit će supstrat za sekulente jer to ( valjda) je ....  :O(
Na vrh
dora View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 125
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2008 u 15:17
Nije ti samo aloa vera ljekovita!
Ima jos par vrsta uz nju koje se mogu pit/mazat/jest Big%20smile
 
Ova tvoja (meni) vise baca na alou arborescens (jer ima dugacke nazubljene listove) - koja je isto ljekovita.
 
Misim... dok ta tvoja dode do faze da postane dvoljno velika, preporucam da kupis sok od aloe u DM-u LOL
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2008 u 10:40
Griva, samo ti s njom učini kako je rečeno.Sve će se pokazati kad ona malo krene.
 
Dora, samo savim mlade biljčice nemaju nazubljene listove.To se dobro vidi i na tvojoj slici.Ova u 1. planu, mala nema zublje a majka-biljka ima.
 
Ova grivina nije aloe arborescens jer arborescens odmah raste u krug, svjetlije je boje i tanjih listova.Slikat ću popodne moju (sad sam na poslu ) pa ćemo možda biti pametnije.
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2008 u 12:11
Moja aloica (valjda vera) fino i ljepo napreduje...
sada sam imao akciju presađivanja i sređivanja pa kad sam ju izvadio iz vazice vidio sam da mi baca nešto kao mladicu al još je ispod zemlje....
uprvo sam mislio da je korijen koji se širi ali na rubu je i vrhovi su mu zeleni....
boh vidjet ćemo...
no za sada moja mala bebi ale je sretna i vesela
Na vrh
dora View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 125
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2008 u 13:53
Originalno poslano od člana Fermina-Daza Fermina-Daza napisao:

Dora, samo savim mlade biljčice nemaju nazubljene listove.To se dobro vidi i na tvojoj slici.Ova u 1. planu, mala nema zublje a majka-biljka ima.
 
Ova grivina nije aloe arborescens jer arborescens odmah raste u krug, svjetlije je boje i tanjih listova.Slikat ću popodne moju (sad sam na poslu ) pa ćemo možda biti pametnije.
Mea culpa Embarrassed
 
Cuj, ajd mi reci jel ovo arborescens:
 
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2008 u 12:41
Brbe, nažalost, to nije aloe vera.Aloe vera kao mlada biljka ima puno uže listove.I ja imam tu u vrtu.
 
Na ovoj slici možeš vidjeti aloe veru desno i tu tvoju lijevo.Dosta su različite ( pogledaj sliku ispod gerbera ).
 
Dora, ova tvoja je priličito nejasna.Raste u visinu kao stablo kao što čini arborescens...ali.volila bih da je slikaš samu.
Ili ja ću staviti sliku moje, možda ti to pomogne.
Odgonetnut ćemo nekako, ali ne zaboravi da ima najmanje 400 vrsta aloja.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2008 u 14:47
Evo aloe vera potpuno mlada odvojena od majke prije mjesec dana.


A ovo je Aloe arborescens koju još zovu Candelabre aloe, valjda zato što raste visoko (do 5 m  ) i vrlo je ljekovita.



Dora, možda ti ovo pomogne odgonetnuti tvoju ili poguglaj malo tako da joj napišeš latinski naziv.
U svakom slučaju, pazi je.
Moram još nešto ispraviti što se tiče mojih aloja.Ja ih ipak zalijevam češće sad ljeti, skoro pa svaki dan ali voda nikada ne leži na podlošku niti ga uopće držim sad dok su vani.A trebaju biti vani sve do zime (do +5 ).
Na vrh
dora View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 125
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2008 u 17:53
Jok, ova moja je samo slicna tvojoj (tako mi se cini).
Tvoja ima daleko dulje i elegantnije listove, moja ima nekako zbijenije i krace.
Istina, moja biljka je manja, al fakat mi ne izgleda ko arborescens.
 
Na jednom od foruma sam pitala kaj bi mogla bit, pa su mi rekli arborescens, al meni se cini da to arborescens nije, pa reko idem pitat ovdje vidim da se kuzis.
Stavicu fotku kad se malo razraste oko sljedeceg ljeta Smile mozda se onda bude vidjelo sta bi mogla biti.
 
 
Tvoja je predivna, stvarno mi se svida (moram ju jednom nabavit iako me brine visina/velicina al snacicu se nekako Smile).
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2008 u 18:50
Originalno poslano od člana Fermina-Daza Fermina-Daza napisao:

Brbe, nažalost, to nije aloe vera.Aloe vera kao mlada biljka ima puno uže listove.I ja imam tu u vrtu.
 
Na ovoj slici možeš vidjeti aloe veru desno i tu tvoju lijevo.Dosta su različite ( pogledaj sliku ispod gerbera ).
 
Dora, ova tvoja je priličito nejasna.Raste u visinu kao stablo kao što čini arborescens...ali.volila bih da je slikaš samu.
Ili ja ću staviti sliku moje, možda ti to pomogne.
Odgonetnut ćemo nekako, ali ne zaboravi da ima najmanje 400 vrsta aloja.
 
Ma važno da je neka Aloa.... i da raste zdravo Wink
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2008 u 23:35
Dora, aloe arborescens zbilja lijepo izgleda.Kako raste tako daje mlade grane sa strane.Ali ne brini za visinu.Toliko naraste u optimalnim, tropskim uvjetima.Kod nas nisam vidila višu od 1 m.
Stavi je vani ako je moguće.

Brbe, to je krasna aloja ali moram još istražiti koja.I ja sam ih posadila nekoliko.Kod moje prijateljice raste čak u hladovini ispod bora, brzo se širi i krasno cvjeta.
Na vrh
dora View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 125
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2008 u 23:49
Originalno poslano od člana Fermina-Daza Fermina-Daza napisao:

Dora, aloe arborescens zbilja lijepo izgleda.Kako raste tako daje mlade grane sa strane.Ali ne brini za visinu.Toliko naraste u optimalnim, tropskim uvjetima.Kod nas nisam vidila višu od 1 m.
Stavi je vani ako je moguće.
Aaa pa onda odlicno!
Brinula me njezina velicina jer ne raspolazem sa nekim supervelikim prostorom
Hvala na inforamcijama Smile
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2008 u 18:01
...b...bbbb.....tužna sam što moja nije aloa...


...ajde bok!!
Na vrh
dora View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 125
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2008 u 00:06
Kak nije kad je? LOL
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2008 u 12:37
Meni treba neka koja ne naraste jako velika, jer nemam puno prostora.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2008 u 21:35
Originalno poslano od člana dora dora napisao:

Kak nije kad je? LOL




ma je al nije ona za lišce... :O)
Na vrh
dora View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 125
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2008 u 22:45
Originalno poslano od člana griva1978 griva1978 napisao:


ma je al nije ona za lišce... :O)
 
 
Nije bed, ak ne bude problema prek zime s mojom alojom, dam ti mladicu na ljeto! Smile
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Rujan 2008 u 13:38
smile71 ooooooo!!!! dora!!!  hvala!!!


.....ja sam divljakuša, malo toga uzgajam, većinu divlje berem al ako trebš šta od ljekovitog bilja javi!!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 46>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.