Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Potunia - petunia spp
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Potunia - petunia spp

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 8>
Korisnik
Poruka
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2012 u 16:47
Prekrasne su...uistinu.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2012 u 19:12
Ove papaja potunije su mi nekako poznate i kako mi se čine pune su cvijeta kao i prije nekih mjesec dana :o)))
 
 
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Kolovoz 2012 u 22:35
Zaista lijepe kao i kad sam ih uživo vidjela
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2012 u 12:26
Fotografirano 21.10.2012. Posadila sam ih negdje početkom travnja i vrlo brzo su popunile žardinjere. Cvjetale su u izobilju, bez prestanka i evo kao što vidite ni u jesen ne prestaju, valjda dok ih mraz ne uništi. Medjutim, izgleda da nisu sve iste. Uz ove narandžaste sadila sam i bolu limuna. One su ocvale, požutile, jednostavno prošle, vidite slike:


Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2012 u 12:38
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
Fiorella View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiorella Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2012 u 13:23
zribal, prekrasne su i u kasnu jesen  Clap
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2012 u 20:27
...ulovila sam nekoliko čahurica-kuglica sa sjemenkama...nadam se da će nešto niknuti u proljeće...
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2012 u 21:57
Čitala sam da su jako zahtjevne i da ih je skoro nemoguće uzgojiti iz sjemena. Ako hoćeš ja mogu vidjeti kakvo je stanje kod mene pa da ti uberem još sjemena. Kako su natkrivene simsom krova, nisu mokre i mislim da su čahurice dostupne suhe.

Želim ti uspjeh u uzgoju.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
danica221 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje danica221 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2012 u 20:24
ja sam nova ovdje i naravno obožavam cvijeće ,ove godine sam kupila na placu prekrasne male biljčice koje mi je trgovac prodao pod petunije ali s obzirom da sam imala i petunije na balkonu ove su mi izgledale drugačije...s obzirom da sam ja plava i ne znam staviti slikice zamolila sam admina da ih stavi,nadam se da bude pa vas molim za odgovor :-)
također htjela sam vas pitati za savjet,te moje petunije bile su predivne od 4 mj-pa tamo negdje do 8 a onda su se počele jako sušiti,u čemu je greška,nisu mi djelovale bolesno već kao da su dale svoje,počele su žutjeti i sušiti se kao lišće u jesen :-(
Hvala vam na odgovoru
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2012 u 08:35
ajmo malo prepoznavanje....
 
evo i slike....
 
 da li je na balkonu petunija ili potunija
 
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2012 u 08:41
danice moje je mišljenje da je ovo mini petunija a ne potunija. iako postoji i mini potunija sa kojom bi se moglo pomjesati.
 
ali rekao bih da je 100% mini petunija. zbog oblika lista i cvijeta a i po boji . koliko je bila cijena jedne sadnice ako se sječaš???
 
 
što se tiče propadanja petunije, potunije ili sufinije tijekom osmog mjeseca. ovo je najčešći problem kod uzgoja.. zašto??
zato jer biljka postaje sve veča i veča a zemlja je sve isrpljenija i iscrpljenija... a petunije su jako "gladne " biljke..
 
tako da treba redovito prihranjivanje minimalno jednom tjedno a preporuka je barem dva pua tjedno ako ne i svaki drugi dan... sa gnojivom omjera 1-2-3 tj 10-20-30 (npk + microelementi) i naranvo svakih 14 dana dodatak tekuče željezo i da vidiš obilja :o)))
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2012 u 11:59
Originalno poslano od člana administrator administrator napisao:

ajmo malo prepoznavanje....
 
evo i slike....
 
 da li je na balkonu petunija ili potunija
 
Mislim da su potunije bar po ovoj prvoj zbog karskteristične sredine cvijeta a i petunije mislim više rastu u visinu od potunija, bez obzira da li su u visećim košarama  ili ne.
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
danica221 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje danica221 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2012 u 15:56
Originalno poslano od člana administrator administrator napisao:

danice moje je mišljenje da je ovo mini petunija a ne potunija. iako postoji i mini potunija sa kojom bi se moglo pomjesati.
 

ali rekao bih da je 100% mini petunija. zbog oblika lista i cvijeta a i po boji . koliko je bila cijena jedne sadnice ako se sječaš???

 

 

što se tiče propadanja petunije, potunije ili sufinije tijekom osmog mjeseca. ovo je najčešći problem kod uzgoja.. zašto??

zato jer biljka postaje sve veča i veča a zemlja je sve isrpljenija i iscrpljenija... a petunije su jako "gladne " biljke..

 

tako da treba redovito prihranjivanje minimalno jednom tjedno a preporuka je barem dva pua tjedno ako ne i svaki drugi dan... sa gnojivom omjera 1-2-3 tj 10-20-30 (npk + microelementi) i naranvo svakih 14 dana dodatak tekuče željezo i da vidiš obilja :o)))


hvala na brzom odgovoru :-)
koliko se sjećam platila sam ih 6 kn po sadnici ,od početka su već kao male bile nekako kuglastog rasta i ovo je slika je na početku sezone slikana ,možete si onda zamisliti kakve su bile tokom ljeta,prekrasne :-),zbilja su bile predivne,ljudi su zastajali i pitali me koja je to vrsta :-) jer nisi jako visile nego su baš nekako kao velika kugla rasle,baš sam bila tužna kada sam vidjela da se počinju sušiti :-(. nadam se da ću i iduće godine nabaviti iste jer koje sam god kupila poslije njih nisu bile toliko lijepe i bujne !
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2012 u 22:42
Za ove prve, limun žute, skoro da sam 100% sigurna da su potunie. I ja imam takve. Sudeći po izgledu ostalih biljaka u usporedbi s prvom, zaista nema nikakve bitne zrazlike. Petunije ipak imaju veći cvijet i drugačiji list. S toga zaključujem da su po mom mišljenju na slici potunie.

Zašto su u kolovozu počele žutjeti, zaista ne znam. Ja imam narandžaste i žute. Žute su se osušile negdje krajem rujna, dok narandžaste, osobito one ne južnom prozoru cvjetaju i sad kao da je sredina ljeta. Imala sam prekrasno iskustvo s ovim biljkama i mislim da ću za iduću godinu samo pormijeniti boju i opet posaditi potunie. Nezahtjevne, a prekrasne i izdašne u cvijetu.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2012 u 04:39
listao sam po katalogu i mogle bi biti potunije... mini potunija jer vidim da ima sitan cvijet.
 
a i sama cijena od 6 kn govori da ta nije petunija nego potunija ili surfinija... a kako surfinija nije sigurno onda nema druge nego potunija
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2013 u 17:16
[
ali potunije su odlične... tako da nagodinu definitivno povečavam raznovrsnost ove biljke
[/QUOTE]
 
 
admine da li ćeš ih uzgojiti samo za sebe ili u komercijalne svrhe.ja sam zainteresirana
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2013 u 17:44
...i ja sam zainteresirana...ove bih godine voljela naračasto-krem kombinaciju potunija na mojim balkonima..prošle sam ih godine bezuspješno tražila na utrinskoj tržniciConfused..možda ćemo morati zvati i VrtkaWink...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2013 u 17:10
...prezimila vaniThumbs%20Up

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2013 u 17:12
...malci

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2013 u 21:38
ovo mi ima presitan cvijet za potuniju..... vise izgleda na million bells
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 8>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.