Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Potunia - petunia spp
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Potunia - petunia spp

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 8>
Korisnik
Poruka
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2013 u 10:29
Posadila sam ljubičaste potunije prije par tjedana...i otkako sam ih posadila...nisu uopće napredovale! Sve ostalo fino raste, ali ovo kao da stoji! 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2013 u 10:47
Pa jel ima pupoljaka, prihranjivas ih?
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2013 u 10:50
ima pupoljaka...ima cvijeta, ali zelenilo je isto! Prihranjujem ih kao i surfinije i ostale potunije....zasađene su u identinu zemlju....kupila sam ih od iste osobe...baš mi nije jasno zašto ne napreduju....

Na manjoj sam sada pokidala cvjetove u nadi da će zelenilo krenuti...
Na vrh
zvončica3 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Svibanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 99
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvončica3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2013 u 18:04
Originalno poslano od člana Lu Lei Lu Lei napisao:

Zvončice,prekrasne su ti Clap ove bijelo žute su u visečoj košari ili? Narančaste su posebno lijepe....


Ne, nisu u visećoj košari...to je jedna veća okrugla tegla koja se nalazi na jednom panju oko kojeg posadim bijele alyssume, kad se sve razraste super izgleda...
Mudar čovjek s jednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede.
Konfucije
Na vrh
zvončica3 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Svibanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 99
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvončica3 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2013 u 18:07
Originalno poslano od člana Majdaaa Majdaaa napisao:

ima pupoljaka...ima cvijeta, ali zelenilo je isto! Prihranjujem ih kao i surfinije i ostale potunije....zasađene su u identinu zemlju....kupila sam ih od iste osobe...baš mi nije jasno zašto ne napreduju....

Na manjoj sam sada pokidala cvjetove u nadi da će zelenilo krenuti...


Moje potunije su posađene 30.04. i za sada super napreduju. Uvijek miješam kupovnu zemlju sa šumskom jer se kupovna zemlja prebrzo isušuje. Možda ne napreduju sve potunije isto. To sam primijetila kod surfinija, nisu sve iste i ne razrastu se isto, u istim uvjetima.
Mudar čovjek s jednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede.
Konfucije
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2013 u 19:59
pa, možda...imam svjetlo ljubičastu...ta je bila sitna, ali baš je lijepo napredovala....ali ove imaju cvijeta, ali listova jednako koliko je bilo i prije 3 tjedna....
Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2013 u 13:16
Originalno poslano od člana Majdaaa Majdaaa napisao:

pa, možda...imam svjetlo ljubičastu...ta je bila sitna, ali baš je lijepo napredovala....ali ove imaju cvijeta, ali listova jednako koliko je bilo i prije 3 tjedna....
Majdaa ima li ikakvih pomaka u rastu ?
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2013 u 13:43
Nikakvih! Samo idu pupovi, ali list nikako! Ne znam jel da se patim s njom ili da jednostavno kupim druge i zamjenim!
Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2013 u 13:56
A imas kakvu fotku mozda da vidimo?
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2013 u 14:13
Evo....ova se s mjesta nije maknula otkako sam je presadila ....pokidala sam sve pupove u nadi da će potaknuti rast zelenila....

druga svjetlo ljubičasta je bolja od prve....ali ni ona nije ništa rasla otkako sam je presadila i čak ima sitnije cvjetiće od ove prve....za usporedbu....ova ljubičasta u kombinaciji s žutom je bila manja od ove prve kad sam ih presadila....razlika je tjedan dana....

Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2013 u 14:57
Ma bas cudno izgleda, stvarno. To se dogodilo i sa moje 2 tegle ( zardinjere ), jednostavno se nikud ne micu, dok ostale cvatu i napreduju super. Ali ja mislim da sam ih ubila vodom ili ne znam kaj im se dogodilo. Znaci sve si probala i nikakvih pomaka nema?
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2013 u 15:12
Nema! Čak sam sada na ovoj manjoj razgrebla zemlju da se posuši....i meni je palo na pamet da sam ih možda previše zalijevala....ali možda bi onda požutila...e, stvarno ne znam....
Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2013 u 15:35
Hm pazi, moje uopce nisu pozutile. A zadnji put sam ih zalila prije cca 10-tak dana i jos je zemlja vlazna. Inace su smjestene na terasi pod krovom, tak da ih sunce bas i ne moze grijati puno, osim popodne malo. Ove na drugoj strani koje su cijeli dan na suncu su super. Sad sam ove " bolesne" iznijela van u dvoriste, pa mozda se oporave
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2013 u 17:12
A, moje jesu na suncu....zadnja 2 tjedna i nije bilo jako puno sunca...nešto ne valjda! kako ove žute i ljubičaste napreduju, a ove nikako....neću ih zalijevati sada jedno vrijeme....iako, kad one ne troše vodu to znači da su bolesne! U subotu ću ja kupiti zamjenu, a ove neka se pate iza kuće :D
Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2013 u 18:26
Nakraju cu i ja tako, ako ne vidim nikakav napredak kroz par dana :-)
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2013 u 15:38
Kupila sam danas nove potunije...ove su mi ljepše i boja mi ide uz surfinije :D Uzgajivač mi je rekao da potunija ne raste ako ima previše vode....tako da je ipak to problem izgleda.
Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2013 u 21:28
Koju boju si uzela? A moje su dobile par pupova, pa se nadam da su krenule, ali vidjet cemo:-) znaci, ubile smo ih vodom? :-(((
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2013 u 21:47
Moje jesu imale pupove i cvjetove redovno....ali nije zelenilo raslo!...uzela sam tamnije roza :D
Na vrh
Lu Lei View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: Križevci
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lu Lei Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2013 u 22:00
Moje su pak bile zelene a bez pupoljaka, no al danas sam primjetila da imaju par mladih pupova i cak je zemlja bila suha, pa sam im dala par kapi vodice danas :-)
Na vrh
Majdaaa View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 19 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majdaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2013 u 22:38
Znači da su krenule! :) meni se boja ovih novih više sviđa! :D stare sam prebacila u drugu saksiju :)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 8>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,344 sekundi.