Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Cvijeće foto... > Moj grad u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bordeaux, Francuska
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bordeaux, Francuska

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Bordeaux, Francuska
    Objavljeno: 30 Kolovoz 2012 u 23:44
Ove smo se godine mm i ja zaputili u Bordeaux u posjetu prijateljima. Put nas je vodio preko Rijeke, Trsta, Venecije, Padove, Verone, Brescie, Milana, Torina, Suse, tunela Frejus. Cijeli smo taj dio prošli autoputom. Prvi grad u Francuskoj je Chambery, a slijedi Lion pa St Etienne nakon kojeg smo se s autoputa spustili na običnu cestu kako bi vidjeli predjele kroz koje se vozimo. Evo ceste
 
s koje smo na lijevoj strani ugledali lijepi kameni gradić La Valle
 
a s desne strane su stijene po kojima rastu čuvarkuće. Naravno da sam ih morala slikati
 
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2012 u 00:10
Put nas je vodio do još jednog lijepog gradića Thiers-a, smještenog visoko na brdu
 
a ispod teče rijeka na kojoj je most prepun cvijeća
 
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2012 u 00:13
Slijedeći grad Clermont Ferrand smo prošli s njegove južne strane i prošli korz Romagnat u kojem smo uz cestu spazili mali dvorac
 
s druge je strane kamena kuća, a na stupu ograde umjesto lava, lane
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2012 u 00:54
Clermont Ferrand se nalazi uz područje bivših vulkana, to je veliki turistički centar. Vidjeli smo putokaze pa smo se zaputili to vidjeti.
Turistička kuća vulkanskog područja
 
tu nisam mogla vjerovati da sada u kolovozu cvatu makovi. Stvarno cvatu
 
glavna turistička destinacija je Puy de Dome na koji vozi panoramski vlakić
 
gornja stanica gdje smo se iskrcali iz vlakića
 
Merkurov hram, njegovi ostaci
 
tv toranj na koji nije dozvoljen pristup
 
Oduševile su me livade na vrhu brda, prepune cvijeća
 
 
 
 
 
čak i ljubičice cvatu
 
 
 
 
 
 
 
 
a vjetar je puhao tak da se mora dobro držati ravnoteža
 
vulkanska brda
 
 
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2012 u 01:09
Kad smo se opet spustili u nizinu, zaputili smo se autoputom prema Bordeaux-u, odnosno njegovom predgrađu Villenave d'Ornon gdje su nas čekali prijatelji. Žive u kući s vrtom. To je veliki travnjak okružen drvećem, a cvijeće je uglavnom u teglama
 
džinovska begonija
 
ovo je cvijet malo krupnije
 
 
 
 
 
 
u dnu vrta je povrtnjak. Rekla bi da je to više koketiranje nego pravi uzgoj povrća jer je taj dio cijeli dan u hladu tak da nekih plodova baš i nema
 
ovu su biljku donijeli iz Čilea i objesili na sjenicu. Bila je mala i narasla je bez zemlje. Visi u zraku i jedino iz zraka koji ju okružuje može crpiti vlagu. Čudno, ali živi i raste ovak već par godina.
  
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2012 u 01:18
Bordeaux je grad crnih kamenih zgrada na rijeci Garoni. Blok uz samu rijeku je srušen i napravljeno je "ogledalo". Tu je voda visoka nekih 5 cm po kojoj svi gackaju i uživaju i djeca i odrasli, a okolo te površine su sve njihove cipele
 
Nakon nekog se vremena voda povuće i ostane tanki sloj u kojem se odražava slika grada. Nakon toga iz malih otvora krene maglica. Onda nastane ludnica.
 
S obadvije strane ogledala protežu se površine zasađene cvijećem i ukrasnim travama
 
 
 
 
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2012 u 07:03
Bonjour!
pREKRASNO...podsjeća na proljeće!
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2012 u 07:09
...oduševljena sam, draga anabiistrica...cvjetne padine me podsjećaju na naše, velebitske...željno očekujem nastavak reportaže...idemo na put s anombistricomWink...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2012 u 07:44
Isuse, mene je ovo očaralo doslovno, sve mi se srčeko nekak stiskalo dok sam šetala kroz tvoje komentare i divne fotografije koje si podijelila s nama. Zaista je čarobno. Znam da je ružno biti zavidan- ali ja bih ipak malčice bila Embarrassed
belica,zagreb
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2012 u 08:17
Hvala ti na ovim slikama, baš sam lijepo "putovala".
Lošinj

Ne bojim se juga, ne bojim se bure, ne bojim se neba, dubine ni dna
Podivljali valovi me uzalud jure, na krilima vjetra poletjet ću ja...
Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2012 u 10:06
Prekrasno putovanje i reportaža Thumbs%20Up
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2012 u 11:59
Prekrasno! Hvala draga Ana što si s nama podijelila dio tog lijepog putovanja!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2012 u 12:14
Bravo,bravo,
prekrasno putovanje si nam pružila draga Anabistricasmile120
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2012 u 20:36
predivna reportaža
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2012 u 21:56
Idemo dalje, ima još toga.
Odveli su me u Jardiland gdje se prodaje bilje, oprema za vrtove, tegle ... nešto kao naš Bauhaus ali samo onaj vrtni dio. Mogu vam reći, niš kaj nema i kod nas, možda bi se našla kakva dobra tegla za verandu ili terasu, ali nije niš bilo smile227. To su bile kućne biljke. Kaj se tiče sjemenja, svaki proizvođač ima svoj pano i samo T&M ima nekog cvijeća koje kod nas nisam vidla. A onda smo izašli u vanjski dio s vrtnim biljem. E, tu mi je srčeko stalo. Iz prave raskoši izdvojila bi močvarne hibiskuse, silne vrste hortenzija i salviju hot lips. Tak sam se oduševila da se nisam odmah sjetila da bi trebala sve slikati. Napravila sam samo par slikica jer su ostali već nestrpljivo cupkali.
Močvarce sam vidla prvi puta u životu, a poslije sam ih vidla i u jednom vrtu iz auta u prolazu, a nije bilo zgodno mjesto za stati da ih slikam. Ovi su u Jardilandu.
 
 
 
 
I ovo mi se dopalo ali ne znam kak se zove, nisam zapisala
 
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2012 u 22:10
Isti smo dan išli do St Emilliona, slikovitog gradića s kamenim kućama, lijepim crkvama, kulama ... a poznat je po vrhunskim vinima i makaronima (kolačićima koje mi zovemo poljupci ili puslice)
 
 
 
ovo je crkva isklesana u monolitnom kamenu. Unutra je visoka i prostrana ali nismo smjeli slikati.
 
 
tu su nekad žene prale veš
 
 
 
 
kad smo se popeli na kulu, vidjeli smo da je gradić usred vinograda. Vinogradi su veliki i zauzimaju površine ko žitna polja u Slavoniji
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2012 u 22:24
Ovo je dvorac Bonaguil. Impozantan je
 
 
 
 
 
Kad smo se vozili do tog dvorca, svratili smo pogledati Latour Marliac, botanički vrt s lopočima, rekla bi lopočarnik. Sreća da je bio ponedjeljak pa nije bil otvoren za posjetioce, inače nebi vidli dvorac. To je najstariji lopočarnik na svijetu sa 300 vrsta rustikalnih i tropskih lopoča, a prostire se na 2,5 ha i ima muzej, jezero, japansko jezerce, šumu bambusa, vodopad ...
Ovo sam uspjela slikati preko plota
 
 
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2012 u 22:32
Blizu Atlantika je jezero Lacanau s vikend naseljima. Tu smo proveli jedan dan i kupali se.
 
 
 
 
na žalost, taj je dan bio veliki požar koji su gasila dva kanadera
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2012 u 22:37
Prekrasan put Ana,nadam se da si se lijepo provela i uživala sam u slikama koje si podijelila s nama.
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2012 u 00:37
Dobro mi došli svi u moj auto, putujte dalje samnom, još nije kraj puta.
 
Jezero je uz Atlantik pa smo otišli na obalu s pješčanom plažom dugom 200tinjak kilometara
 
a po oceanu se valjaju veliki valovi
 
već je 8 sati prošlo (navečer) a plaža je još puna. Svi čekaju zalazak sunca
 
ovaj je sigurno napravio lijepu sliku
 
a meni je i ova lijepa
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.