Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Herbicid koji ne uništava travu
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Herbicid koji ne uništava travu

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Vrtlarko :) View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vrtlarko :) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Herbicid koji ne uništava travu
    Objavljeno: 10 Rujan 2012 u 19:57
Poštovani,

san mi je imati travnjak koji u kojem raste samo trava koju sam ja posadio, bez korova s kojima imam problema u velikoj mjeri. Zanima me postoji li neki herbicid ili neko sredstvo koje omogućava gore navedeno. Zbog situacije u kojoj jesam od susjeda koji ima neuređeni vrt mi napuhuje korove i više vremena provedem klečeći i čupajući te korove ručno nego što mi travnjak priušta zadovoljstvo. Zanima me kako golf tereni sve održavaju tako lijepim, znam da je potrebno puno vremena za lijep travnjak ali moj je trenutno koma i na proljeće moram zasaditi novi jer se ovaj ne može više spasiti.

Hvala
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2012 u 23:38
Herbicid bi trebao uništiti sve korov, travu, biljke i gotovo je nemoguće u njega uprogramirati *ovo daj ovo nemojLOL*

Možeš praviti i mehaničku barijeru od tog zapuštenog vrta, bar da smanjiš količinu sjemena.

A najbolji način kako preporučuju slavni i iskusni vrtlari posij livadsku travu.
Ne suprotstavljaj se prirodi nego joj se prilagodi.Smile
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Vrtlarko :) View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vrtlarko :) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2012 u 18:45
Može i tako, livadske trave ima normalno za kupiti u rasadnicima/sjemenarnama? Kako onda golf igrališta su tako pefektamentna :)
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2012 u 20:09
Vrtlarko ta trava za golf terene je sigurno profesionalno uzgojena i prodaje se u trakama koje se samo postavljaju kao tepih na očišćene i ravne terene...malo ugazi zalije i to je to...
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2012 u 20:12
Imala sam to prilike vidjeti na mađaraskoj tv, u jednoj zabavnoj emisiji...
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2012 u 01:10
E pa da i ja sam u Švedskoj vidjela, prije 18 godina, kako noću postavljaju oko zgrada gotove travnjake.
To je jako popularno u modernom svijetuWink
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Vrtlarko :) View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vrtlarko :) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2012 u 10:13
Ok, razumijem i vidio sam i sam te bale trave koje koštaju svetog Petra kajganu ali jednom kad se i ta trava zasadi tj. ugazi i nju napadaju korovi kako puše vjetar pa me interesira kako oni to rade. No dobro previše sam zagazio u golf terene :) Mogu li onda znati gdje mogu kupiti livadnu travu? Iz Rijeke sam.

Našao jedan citat sa neta:
http://www.agroklub.com/hortikultura/travnjak-u-proljece/731/

A što s korovima u travnjaku?

Često se dešava da vjetar nanese sjeme neke druge biljke koja remeti jedinstvo i finoću travnatog tepiha. Razumljivo da takve biljke treba odmah uništiti. Na manjim površinama je to lako, jer postoje posebne alatke za čupanje korova (Gardena odstranjivači korova), mada u tu svrhu može poslužiti i običan kuhinjski nož. Međutim, ukoliko se korov jako raširio unutar travnjaka tada smo primorani primjeniti herbicide za uništavanje širokolisnih korova, koji ne štete travama tankih vlati. Za ovu prigodu mogu se koristiti herbicidi koji se inače rabe za uništavanje širokolisnih korova u strnim žitima. Ali, oprez! Prije njihove primjene svakako se posavjetujte sa stručnim licima iz ove oblasti. Danas na tržištu možete pronaći i namjenske herbicide za otklanjanje korova u zelenim površinama (sportski i golf tereni, parkovi i sl.). Pakiranja su prilagođena manjim površinama i djelotvornost im je provjerena, zbog čega im treba dati prednost u korištenju.


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2012 u 00:40
Joj Vrtlarko to ti je kao da tražiš iglu u plastu sijena.
Saživi se sa prirodom i divi se svakoj travki. Thumbs%20Up
Moj teren je ovo ljeto u Gorskom kotaru ostao bez trave, sve spaljeno od sunca. Sad pomilujem i korove.

Zato se i uzima livadna trava, ona ima svačeg u sebi i to ti je ljepota.

Imaš u Rijeci u MBM-u neko pakovanje livadne trave po 80-tak kn.

Ako ti nešto od korova bode oči vadi ga, ali si ne pravi bezveze posla. Pokosi i uživaj. Na mjestima gdje imaju čistine doda se humuse zemlje i opet posije livadne trave i tako u krug.Smile
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2012 u 09:37
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Sad pomilujem i korove.
smile96
Vrtlarko, na nekom forum u sam pročitala savjet za jeftin i otporan zeleni tepih:
Iskopaj negdje busene troskota i posadi ih tamo gdje želiš da ti bude travnjak. Čupaj ostali korov. Kad se dobro zakorijene, a to će biti u proljeće, oštrim nožem unakrsno zareži zemlju tako da troskotu presječeš korijenje. Iz svakog prerezanog korijena će niknuti nova biljka i uskoro ćeš imati gusti zeleni tepih koji ne traži gotovo nikakvo održavanje, a sprječava i pojavu novih korova.
Napominjem da sam to samo pročitala, tek se spremam isprobati.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Vrtlarko :) View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vrtlarko :) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2012 u 11:29
Ok, hvala svima, na proljeće onda radovi kreću. Probati ću sa livadnom travom i tako biti stopljen sa prirodom :))))))))
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2012 u 14:07
Vidiš,vidiš Andina, sad si me malo podsjetila na ono što odavno znam, Istina je sve što kažeš za troskot,tamo gdje god se on pojavi,nema mjesta korovu, jer je on toliko gust da je gotovo pa nemoguće da ikakvi korovi mogu izrasti između njega. Sjećam se dok sam bila mala,imali smo najprije golo dvorište ( bez ijedne travke). Ubrzo je odnekud došao troskot, bilo je nekoliko samoniklih biljčica u dvorištu. Lijepo se počeo širiti i popunjavati "golo" dvorište. Poslije ga je tata kosio iako on baš ne raste puno uvis,pa je košnjom još više dobio na gustoći i dan danas imaju prekrasan gusti tepih od njega. Što da kažem, ja jednostavno obožavam tu travu, konačno se pojavila i u mom dvorištu, nakon što sam imala same neke korove. Samo moj troskot je još na samom početku,još uvjek između njega moram iskorijenjivati " divljake", a i mislim da će to potrajati još nekoliko godina, kako to obično i biva s takvim postupcima..
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2012 u 14:28
Dali je troskot - pirika smile215
''Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge i nema ljepših snova od onih što ih rađa bol.'' - IVAN CANKAR
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2012 u 16:18
Ne draga,pirika je sasvim nešto drugo, a ako misliš na vodenu piriku,onda je to opasan korov! Ja je se nikako ne mogu riješiti,koliko god sakupljala i najmanje vriježe ( širi se vriježama ispod površine zemlje i stvara mrežu) nikad s njom na zelenu granu! Mrzim je! Kod moje susjede je tako uznapredovala da je već probila i asfaltiranu stazu,onda više ništa ne moram reći za nju..a što se tiče cvijeće posaditi gdje je to zlo,ne daj Bože malo zapustiti, ona sve zarobi i preplavi svojim vriježama i jednosatvno uguši ostale biljke,iako to nije baš previsoka trava, jako je invazivna i prima se čak i iz najmanjeg djelića vriježe, zato kad je čupate nikad s njom u kompost ili gnoj, jer će preživjeti i jedva dočekati da se dočepa tla i eto opet nove napasti...
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2012 u 16:24
Evo male pomoći za sve koji ne znaju kako izgleda Troskot, a htjeli bi ga u svome dvorištu:

Evo ga:



Ovo je izgleda tek mlada biljkica ili je tek izniknuo,ponekad zna nestati preko zime, da bi se u proljeće opet pojavio,vjerojatno mu korijen prezimljuje, a nadzemni dio odumre. Viđala sam to u našem dvorištu, ostanu gole smeđe grančice, no na proljeće dok se sve ograblja i malo utopli izbiju mlade biljke na mjestima gdje su i bile,a ima ih i posvuda dalje.


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2012 u 16:53
Poznato mi je da  ovdje na jugu govore za piriku: troskot
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2012 u 18:05
Milice ja to ne bih znala, možda i troskot spada u neku vrstu pirike, ja ne mogu tvrditi ono što ne znam,ali znam da kod nas ima bar dvije vrste pirike od koje je ova gore navedena (vodena pirika), jako opasna i kao što sam rekla jako invazivna, imam je ispred kuće i stvarno već imam noćne more kad ju moram štihati i čupati oko cvijeća..
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2012 u 18:27
Ima i kod mene pirike u jednom dijelu vrta. Najbolje sam se  branila od te napasti prskanjem  preko lista . Tako se najbolje uništila.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2012 u 18:44
Mene noćna mora troskota upravo uhvatila. Izbivala sam dugo iz vrta (tri tjedna), sad čupam korove iz petnih žila i jedino vile pomažu.
Troskot je kao lijana. Možda i je dobar kad ga se redovio podrezuje,ali nedopustiti da se razbaca.Ouch
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2012 u 19:58
Ajme cure moje! Ja stalno i vodim bitku s korovima, pirika i slak izgleda da su nemoguća misija kod mene!
Smrcko u pravu si za troskot,on se također jako širi samo dok krene, stvarno je kao lijana, ali kod mojih doma je ugusto izrastao pa je kao pravi travnati tepih, meni osobno je tako jako lijep, naravno samo ako želimo travnati tepih.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.