Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Voće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pineberry
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pineberry

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
jele984 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jele984 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Pineberry
    Objavljeno: 14 Rujan 2012 u 14:28
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
jele984 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jele984 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2012 u 14:38
Pineberry je sorta jagode koja je objavljena 2009 godine u Istocnoj Njemackoj, kao Ananaserdbeere ili jagoda i ananas!
Plod je potpuno bijeli sa crvenom sjemenom po vanjski strani ploda. Od svoje crvene i do sada jedine poznate rodice, ne razlikuje se samo bjelinom već i okusom koji više podsjeća na ananas. Upravo je zato i dobila naziva pineberry ili ananas-jagoda.
Na vrh
jele984 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jele984 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2012 u 14:39
Bas me zanima da li se ovo ima negdje kod nas za nabaviti!!
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2012 u 14:45
Jele prije svega Dobrodošla!
A što se tiče Pineberry, ja ne znam da li ga ima kod nas, ali vidjela sam gdje ima sjeme za kupiti..   
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
jele984 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jele984 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2012 u 16:00
Hvala

Sta znate gdje se moze nabaviti??

Kakav bi uopce bio hrvatski naziv za to voce? Jagodananas
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2012 u 19:37
Mislim da se zove isto, prijevod na naš jezik bi bio Ananas jagoda....Ne znam kako stojiš sa naručivanjem izvana, ali znam da sam ih često viđala na Ebay-u.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
jele984 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jele984 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2012 u 22:23
Hvala, budem pogledala!
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2012 u 09:59
Nema na čemu ...
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
mikica.dm View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2010
Lokacija: Donji Miholjac
Status: Offline
Bodovi: 611
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikica.dm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2014 u 13:27
Bas mi je drago da postoji tema. Nedavno sam narucila par biljki iz Madjarske pa me zanima ako tko ima iskustva sa uzgojem da malo opise svoja iskustva, dosta su skupe pa bih rado da mi uspiju od prve
Na vrh
mikica.dm View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2010
Lokacija: Donji Miholjac
Status: Offline
Bodovi: 611
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikica.dm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2014 u 13:29
I, da, firma iz koje sam narucila naziva ih Anabella-bijele jagode...
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2014 u 00:04
Susjeda, vidim da ti samo "egzotične" biljke imaš u svom vrtu.
Svaka čast na tome, što nabavljaš ovakve za sada nam nepoznate biljke.

Vjerojatno se uzgajaju slično kao sve ostale jagode. Malo ipak bolje obratiti pozornost i sve će biti sigurno u redu.
A ako bude koji plod viška u vrt, javi da dođemo degustirati LOL
Na vrh
mikica.dm View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2010
Lokacija: Donji Miholjac
Status: Offline
Bodovi: 611
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikica.dm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2014 u 10:59
Ma i ja uglavnom imam ove "nase" vrste ali kad naidjem na nesto zanimljivo ne mogu odoljeti...inace sam pocetnik u vrtlarstvu, ali sam za ove jagode bas zagrizla...valjda ce biti nesto od njih, a za visak ne znam jer ima par malih rucica koje ce to sigurno rado obrati
Na vrh
jele984 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jele984 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2014 u 19:43
Vidim da ste iz D. Miholjca, ja sam tu blizu isto Tongue
 
Gdje točno u Mađi ste kupili sadnice i kako se zove firma gdje se mogu naći i po kojoj cjeni ak se može znati?
 
Nisu Vas zezali na granici smile51
Na vrh
mikica.dm View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2010
Lokacija: Donji Miholjac
Status: Offline
Bodovi: 611
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikica.dm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2014 u 21:37
U Budimpesti je firma, cijena je oko 90,00 kn za 4 sadnice + troskovi dostave koji su malo visi nego kod nas. Imaju svoj webshop i na hrvatskom jeziku, Sieberz vrtlarstvo. Ne znam smijem li napisati ime da ne bi bila reklama, ako ne, molim admine da obrisu post...
Na vrh
mikica.dm View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2010
Lokacija: Donji Miholjac
Status: Offline
Bodovi: 611
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikica.dm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2014 u 13:36
Stigose napokon, i to ne iz EU vec iz Lijepe nase. S Madjarima se iskompliciralo, jos uvijek cekam
Ali sam zato nabavila kod nas, i to dosta jeftinije...
Eto ih, jos neraspakirane...Cim pripremim mjesto sele u vrt.

Na vrh
jele984 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jele984 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2014 u 18:26
Weee! Od kuda, koliko love i koliko se cekaju? Molim br i sve! Hvaaalaa!!
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2014 u 19:30
smile227 Mikice! A gdje sam ja dosad bila? smile60 Upravo sam posadila pedesetak jagoda, ali ove su stvarno posebne. Kao i jele, molim i ja tih par informacijica o njima!
Na vrh
mikica.dm View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2010
Lokacija: Donji Miholjac
Status: Offline
Bodovi: 611
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikica.dm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2014 u 21:33
Nasla na njuskalu, prodavatelj se zove bakina kuhinja. Trazila sam pod Osjecko-baranjskom zup. nesto i slucajno naisla. Cijena po sadnici je 7,00 kn (vise nego 3* jeftinije nego kod Madjara )

Poslali su mi cim sam uplatila, dobila sam i nekakav vrtni huckleberry na poklon, i sjeme nekakve palme

Eto. Nadam se da pomogne.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2014 u 05:15
Hvala ti puno! Big smile I ja sam sinoć odmah išla na njuškalo i našla taj oglas, danas ću naručiti četiri komada, za probu. Approve
Na vrh
Zagi View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Studeni 2013
Status: Offline
Bodovi: 82
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zagi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2014 u 09:55
maju u MBM kod nas za kupiti sadnice,Imao sam ih i ja  ali meni nisu ukusne pa sam odustao od njih
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.