Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Voštani zvončić  - Kirengeshoma palmata
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Voštani zvončić - Kirengeshoma palmata

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
FLORAMYE View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 14 Siječanj 2011
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1321
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FLORAMYE Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Voštani zvončić - Kirengeshoma palmata
    Objavljeno: 22 Rujan 2012 u 20:35
Kirengeshoma palmata ili voštani zvončić
 
Uspravna trajnica zaobljenih, režnjevitih, jarkozelenih listova, iznad kojih od kraja ljeta do jeseni nosi skupine usko ljevkastih, žućkastobijelih cvjetova. Uzgaja se u laganoj sjeni i u duboku, vlažnu tlu bet vapna. Razmnožava se u jesen ili proljeće sjemenom ili dijeljenjem.
V 1 m, Š 60 cm.
 
 
Posađena je ovog proljeća ali me ipak oduševila. Prekrasan cvjetak!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2012 u 21:21
ovu biljku prvi put vidim, a i čujem za nju, super što si nam je odlučila predstaviti Thumbs%20Up
cvijetak ne vidim najbolje, ali listovi su jako lijepog oblika i boje
pretpostavljam da je trajnica koja bez problema prezimljava ili se varam?


Na vrh
FLORAMYE View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 14 Siječanj 2011
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1321
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FLORAMYE Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2012 u 22:38
Natalija, uživo puno bolje izgleda. Ja sam kupila sadnicu ovoga proljeća i posadila ju u vrt na sjenovito mjesto. Super je narasla i ima dosta cvjetića, ne znam samo zašto su joj listovi tako oštečeni. Prezimiti će vani, samo ću ju malo zaštititi, ipak joj je ovo prva zima. Kad se otvore i ostali cvjetovi uslikati ću ponovno. Toliko me oduševila danas da sam vam ju morala predstaviti, vidim da baš i nije česti stanovnik vrtova a tako je lijepa. Zaslužuje svoju temu!
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2012 u 23:11
mislila sam da si je sijala pa me oduševilo da je već prvu sezonu tolika i cvjeta LOL
a listiće su izbušile neke bube... ima toga svugdje

imaj li cvjetovi kakav miris?

(ne znam zašto to uvijek pitam Embarrassed)
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Rujan 2012 u 07:54
Kako dobro izgleda!I prezmljava vani? 
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2012 u 21:02
nešto novo za mene
Na vrh
FLORAMYE View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 14 Siječanj 2011
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1321
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FLORAMYE Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2013 u 23:03
Evo samo da vas izvjestim!
Voštani zvončić uspješno preživio svoju prvu zimu na kontinentu!

Najsretniji ljudi ne posjeduju najbolje od svega. Oni samo naprave najbolje iz onoga, što im je na raspolaganju.
Na vrh
FLORAMYE View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 14 Siječanj 2011
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1321
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FLORAMYE Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2013 u 23:06
Natalija, mislim da cvjetovi nemaju miris.
I ne otvore se više nego što se vidi na prvoj slici, oblik cvijeta je poput uvrnute loptice za badminton, i latice su mu tvrđe, deblje, voštane. Otud vjerojatno i ime, voštani zvočić.
Najsretniji ljudi ne posjeduju najbolje od svega. Oni samo naprave najbolje iz onoga, što im je na raspolaganju.
Na vrh
FLORAMYE View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 14 Siječanj 2011
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1321
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FLORAMYE Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2013 u 22:04
Pogledajte kolika sam ja već cura!

Najsretniji ljudi ne posjeduju najbolje od svega. Oni samo naprave najbolje iz onoga, što im je na raspolaganju.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2013 u 07:03
bravo, cura i po Thumbs%20Up
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2013 u 17:02
Imam ih nekoliko godina, no nikad nisu bile više od 70-tak cm. Cvjetne stapke su čvrste i stabilne i ne treba ih vezati, bar ne u kontinentalnoj klimi.
Na vrh
FLORAMYE View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 14 Siječanj 2011
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1321
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FLORAMYE Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2013 u 20:57
Hvala Baka Bea. Nekako mi se čini da je od ovih naglih vrućina prebrzo izrasla. Pa i djeluje nekako obješeno.
Najsretniji ljudi ne posjeduju najbolje od svega. Oni samo naprave najbolje iz onoga, što im je na raspolaganju.
Na vrh
FLORAMYE View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 14 Siječanj 2011
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1321
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FLORAMYE Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2013 u 07:35
 
 
Najsretniji ljudi ne posjeduju najbolje od svega. Oni samo naprave najbolje iz onoga, što im je na raspolaganju.
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2013 u 08:09
Ovo ti draga izgleda predivno, zar je tek sada počeo cvjetati, i da li će biti zrelog sjemena?
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2013 u 09:34
U tome i je vrijednost ove biljke. Cvate u ranu jesen kad i jedić, cimicifuga, astre, jesenje anemone, ciklame. Moje kirengeshome još nisu otvorile cvjetove.
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2016 u 06:30
Zahvaljujući dragoj BB, od prošle jeseni imam i ja ovu divnu biljku u svome vrtu... Vidim da je počela stidljivo izlaziti, nadam se da će se pokrenuti kad zatopli napokon pa ću se i ja pridružiti sa svojim iskustvom i doživljajem na ovoj temi...
FLORAMY - kako se tvoj Voštani zvončić ponaša ove zadnje dvije godine?
Što sam? Tko sam? Ja sam samo sanjar...
Na vrh
janja-nja-nja View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 01 Studeni 2014
Lokacija: Predgrađe Zg-a
Status: Offline
Bodovi: 217
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje janja-nja-nja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2016 u 16:49
ajme, predivno je cvijeće. I još super izgleda u hladu 100% radujem se vašim fotkama.
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2016 u 12:47
divan cvijet pogotovo što je trajnica i prezimi kod nas....još samo da je uspijem negdje naći Tongue
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2017 u 10:51
Moja Kirengeshoma Heart


Što sam? Tko sam? Ja sam samo sanjar...
Na vrh
orhideja50 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 31 Ožujak 2017
Lokacija: međimurje
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje orhideja50 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2017 u 15:07
prvi put čujem a i vidim ovaj cvijet. Prekrasan, a još i trajnica.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.