Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vodena palma - Cyperus alternifolius
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vodena palma - Cyperus alternifolius

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456>
Korisnik
Poruka
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2011 u 20:57
dali ona može preživjeti na vrlo hladnoj kontinentalnoj klimi?
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2011 u 21:01
Vodena palma je lijepa biljka. Čini mi se da je prije nekoliko godina bila više zastupljena nego sada. Mislim da ju je imao svaki ljubitelj cvijeća a onda je malo prestalo zanimanje pa sada opet počinje. Možda nisam u pravu, ja tako mislim.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2011 u 06:37

Triša, "palmica" ne podnosi negativce.
Vjerovatno bi trebala odletjeti na jug i vratiti se na proljeće.    

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2011 u 07:18
Hvala najljepša, dakle moje jezerce neće imati palmicu, a drugo mjesto nemam.
Neka ostane u morskim krajevima!
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2011 u 07:26
3ša, možeš je držati u tegli samo joj moraš osigurati dosta vlage i vode.
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2012 u 10:51
Kada je najbolje vrijeme za razmnožavanje novih mladica?
Neka se sve zeleni
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2012 u 22:50
Klimatis vodenu palmu možeš razmnožavati tokom cijele godine potopljene u vodi i toplom prostoru.
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2012 u 19:32
Puno hvala Dmirce! Probat ćemo.
Neka se sve zeleni
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2012 u 00:14
Puno sreče ti želim i nadamo se rezultatima.
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2012 u 09:50
Evo stajale palmice u vodi 2 tjedna i već su pune korjenčića. Hvala na savjetima!!
Neka se sve zeleni
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2012 u 23:21
Kako jednostavno sad nek budu još neko vreme u vodi dok se malo ne rašire pa ih posadi,ako ima starih listova savij ih prema dolje i zakopaj u zemlju i naravno dalje ih održavaj vlažne.
Na vrh
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2012 u 23:21
 Evo moje tj potomak Dmirčeve palme, na očigled raste  Heart


Hvala još jednom  smile78
''Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge i nema ljepših snova od onih što ih rađa bol.'' - IVAN CANKAR
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2012 u 23:43
Ksan drago mije da si zadovoljna
Na vrh
kvik View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 14 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kvik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2012 u 02:53

Pozdrav svima!
Vise od 15 godina ne pustam ovu biljku iz svoje skromne kolekcije. Izuzetno je vazno da je uvijek u vodi, stoga je kod mene u ovoj posudi koja je uvijek barem do pola nalivena vodom.Jedino sto sam primjetio da ne voli, je da se zalijeva odozgo, tada trunu mladice... zato samo sipati vodu direktno u posudu, pored tegle i nema frke...Kod mene je ljeti na juznoj terasi, pored klima uredjaja...jaaaako joj je toplo, ali tada stoji u plsticnom buretu u koje curi vode od klime, ponekad i pliva u toj vodi (to nije preporucljivo Smile). U jesen je unosim (zivim na kontinentu), ali zalijevanje ne prestaje...
Kad popuni teglu, jednostavno je razdvojim...pola nazad u teglu, a pola prijateljima...Voli jaku zemlju, puno sunca i puno vode.Ako vam se desi da je sunce sprzi, sacekajte da niknu novi listovi (adaptirani na sunce), a stare odstranite (i zakorijenite).
Ovu na fotki je djelimicno obasjalo sunce, nije pozutila (mada se i to nekad desi, ali onda skare u ruke Wink).
Novi sam ovdje, bilo bi mi drago da nekome pomognem, i time se oduzim sto ste vi meni pomagali, jer vas godinama pratim.
Pozdrav!Smile
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2012 u 08:49
Kvik, dobro nam došao i hvala ti lijepa na iscrpnim informacijama.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
arii View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 16 Listopad 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arii Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2012 u 09:13
kvik,poz...ja ih isto imam...do prije nekoliko mj su rasle naočigled a sad stagniraju,jednostavno su prestale rasti...i malo su se vrhovi počeli sušiti...mamine su u cvatu već neko vrijeme a moje neće...
jel znaš možda zašto je to tak?...
baci pogled na galeriju od dmirce12,ogromne su mu...
Na vrh
kvik View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 14 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kvik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2012 u 18:42
Andina, hvala lijepo!
Arii... nemam pojma sta bi moglo biti... mozda je samo promjena mjesta ili zimsko mirovanje... meni nikad ne cvjetaju, ali kad ostare, ibacuju mlade biljke iz kisobrana, pa imam palme na kat!
Kako pronaci neciju galeriju? Pun sam glupih pitanja, ovo je tek pocetak!
Na vrh
arii View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 16 Listopad 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arii Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2012 u 19:45
na kat?...prvi put čujem ovo...kak moje onda imaju zimsko mirovanje a njezine ne?...svašta...tu na forumu pogledaš u cvijeće foto...
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2012 u 19:48
moram priznati da sam ovo vidjela kod jedne gospodje u starigradu....iz tih kisobrancica rastu nove palme...bas kao "na kat"Confused
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
kvik View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 14 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kvik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2012 u 23:34
arii... skuzio sam, hvala ti...pa tamo je prasuma! Super je! nemam fotku da ti pokazem, ali ako bude opet ovih na kat, slikacu.
i moje sad miruju, ne rastu, mada ima mladih, ali mislim da i oni miruju... nesto nisu aktivni, pa sam pomislio da je tako i kod tebe. Mozda mama ima neku tajnu, ...salim se, naravno.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,170 sekundi.