Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vodena palma - Cyperus alternifolius
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vodena palma - Cyperus alternifolius

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3456>
Korisnik
Poruka
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2012 u 17:28
Kvik dobro došao na forum vidim da te zanima ciperus ja sam s njim oduševljen zato mi vjerojatno i napredije.Slažem se sa svim što si rekao i kod mene je stalno u vodi,a kako Arii kaže malo stagnira u rastu ,a ja znam da je kod mene usporen taj rast jer nije u dovoljno grijanoj prostoriji.
Imao sam i na jednoj palmi i taj kat što ga spominjete,ali je završio u vodi pa ga sad nemogu pokazati,a i ova največa mi i cvjeta.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2012 u 17:30
Kvik tvoja je jako ljepa i dosta gustasmile57
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2012 u 17:36
 ovdje se malo vidi cvjet od ciperusa
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2012 u 17:39
Na vrh
kvik View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 14 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kvik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2012 u 17:45
super su ti cvjetici... volio bih da i kod mene jednom procvjeta... nije nikada! smrc...
nije bas gusta dmirce12.... ona je ocerupana, samo pola tegle je ovdje, ove godine sam ju prepolovio, bila je prepunila svoju teglu, i odsjekao sam, nakon dijeljenja, sve nize, to je inace suma, ali ovo je zimska verzija, zbog nedostatka prostora... nadam se da cu na ljeto slikati kakva zna biti, ali zauzme pola terase..... volim je pa mi vraca! Vase cvijece me odusevljava... pozdrav veliki!
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2012 u 17:57
Kvik da samo su cvjetići ttek počeli,a i necvjetaju mi sve samo slučajno ova od nekoliko njih i ta je naviša.
Za cvjetanje nezanam koje uslove treba jer su mi sve od jedne razmnožene.
Ja moje rijetko raščerupavam samoih posadim u veči kalič i to je sve i da još i to da nadodam bolje im odgovara poljevanje u podložak iako je neke poljevam i odozgo i nesmeta im samo što pazim da nezalijem stabljike.
 
Na vrh
arii View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 16 Listopad 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arii Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2012 u 18:10
dmirce,mama je svoje stavila u negrijanu sobu zajedno s kaktusima i sukulentima i tam je i procvala i čak se razrasla još više...moje su u toplom...a mi obje zaljevamo odozgo,i niš im ne smeta..ja ih zovem pijandure kak popiju sve...
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2012 u 18:18
Arii da popiju više vode za jedan dan nego ja za mjesec dana pa i ja mislim da i nesmeta hladnija prostorija jer kod mene rastu ali malo sporije od uobičajenog.
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2012 u 18:45
Moja biljka je preko zime uz vrata koja vode u baštu, znači na dosta hladnom mjestu.
Ja ih ne zalijevam, one su uvijek u vodi.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
kvik View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 14 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kvik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2012 u 01:14
Ma one trpe sve, bas su zahvalne... i dekorativne... daju dasak egzotike.Barem se meni tako cini.
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2012 u 17:52
Jeste,ali mene je ona oduševila koju sam slikao na moru ogromna je.
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2012 u 17:59
Evo našao sam slikicu te sa mora
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2012 u 18:21
Evo razlike od tog sa mora i moga sobnog
Na vrh
kvik View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 14 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kvik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2012 u 00:24
jaooooooo....super su obje slike!!!!
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2012 u 10:14
Dmirce12, fantastična ti je !
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2012 u 12:21
Kvik i mene je oduševila ta na moruThumbs%20Up
Glikica hvalaWink
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2013 u 13:13
Ovu biljku stvarno treba cijeniti, ja sam svoju skoro ubila, ostavila sam ju u hladnoj verandi, ali bez vode, zaboravila sam na nju, onda sam ju unijela na samo malo toplije, dala joj vode i ona ponovo krenula sa rastom. Svaka joj čast.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
arii View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 16 Listopad 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arii Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2013 u 13:53
moje stagniraju,ni u visinu ni u širinu...sam piju...
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2013 u 17:33
pa da ti pravo kažem i moje sad nerastu mladice izbijaju ali jako polako se probijaju prema vrhu,a valjda tako mora biti doduše malo im je sad hladnije.Big%20smile
Na vrh
arii View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 16 Listopad 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arii Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2013 u 19:58
ma znam za sad,ali počele su stagnirati još ljetos dok je toplo bilo...dobila sam 2 pelcera s mora koji su pustili mladicu bili,posadila u 7 mj,i od onda mi ništa nije izraslo od tog pelcera...i on i mladice su isti kakve sam stavila u zemlju...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3456>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.