Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vodena palma - Cyperus alternifolius
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vodena palma - Cyperus alternifolius

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 456
Korisnik
Poruka
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2013 u 22:14
Ako se one dobro drže i zelene se onda nek stoje pa češ vidjeti u proljeće mislim da bi trebale krenuti,a s mora još nisam donosio pa neznam možda su neke drugačije vrste.Ja imam onu difuzus koja se razlikuje od alternifoliusa pa mi isto preko zime skoro sva propadne dok se u ljeto sasvim oporavi.Idem je sad slikati da je vidiš.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2013 u 22:20
Evo ovako ta druga izgleda sada
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2013 u 22:23
Na vrh
arii View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 16 Listopad 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arii Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2013 u 22:42
dmirce,meni to isto zgleda...
stara je donesla s mora jer su bile veeelike i u cvatu,a kak naše nisu uopće cvale(njezine sad prvi put cvatu)mislila da je neka druga vrsta...pa smo i njih zasadile...njene su se dobro razrasle i tak male procvale,moje jedva mrdnule...
čovječe,pa di ti to sve držiš?...ti čudo toga imaš...samo za ove palme ti treba posebna soba kolike su...
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2013 u 17:02
Arii možda izgleda na prvi pogled isto ali nije ova ti ima i dole pri zemlji čuperak kao da se je posadila sa vrhom.
A imaš pravo velike su sve,a ima ih tri velike i dvje manje i jedna od tih je i cvjetala mislim da one cvjetaju onako slučajno.Wink
Na vrh
arii View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 16 Listopad 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arii Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2013 u 22:00
slatka...di bi to mogla nabaviti?...da imam i takvu...
Na vrh
arii View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 16 Listopad 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arii Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2013 u 22:05
nego,baš čitam tu u knjizi,veli da ta druga brzo cvate...jel ti cvala?...
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2013 u 22:40
Arii pa kad dođe proljeće i kad se malo popravi mogu ti poslati koju grančicu.
A malo nešto je,ali nije puno jer inače mi je malo lošija od ove standardne.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2013 u 22:52
Dmirce,daj jednu grančicu uberi i stavi naopako u vodu, neka pusti žilice do naše kavice, ok ?
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2013 u 22:57
Ma može samo od koje ova niska mi je jako slaba,a kako se dogovaramo za kavicu taman će narasti metar
Na vrh
arii View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 16 Listopad 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arii Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2013 u 11:15
dmirce,hvala na ponudi...bumo vidli na proljeće...
Na vrh
arii View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 16 Listopad 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arii Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2013 u 11:49
oživil mi je mob pa evo slikica mojih...

vrhovi joj se jako suše...
ima i bebe ali ovak su od jeseni...

a ove su one s mora kaj stoje ovak prek pol godine,ne rastu...
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2013 u 17:55
Nevidim problem kod palmica i kod mene je sad u zimskom periodu ista situacija samo što sam ja navikao pa se nesekiram jer meni je bitno da prebrode zimu i eto ih vani rastu ko iz vodeLOL
Arii samo ti mene podsjeti kad ova mala bude malo došla sebi da ti pošaljem koju grančicu.
 
Na vrh
arii View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 16 Listopad 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arii Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2013 u 00:12
ma mene je samo strah da mi ne umre nekaj pa se na sitnice uzrujavam...
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2013 u 22:06
Nebrini one sasvim dobro izgledaju
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2016 u 20:51
dmirce12, palmice su ti super. Kako su sada?
Imam jednu već nekih 15-20 godina. Sada je u negrijanom hodniku i sva je požutila. Moram je ošišati. Na proljeće opet van ispod barsa (brajda od grožđa). Probudi se, zazeleni cijela kanta i procvjeta.
Ja sam je zakorjenjivala i obično i naopako. Pustila da se napravi dobar busen korjenčića i mladica, pa u teglu.
Krasna biljčica koja ne može bez vode.
Baš ću jednu pustiti u vrtu kraj fontane da vidim dal će prezimiti.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 456
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.