Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Bolesti biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - bubice na bambusu
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


bubice na bambusu

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
Kiki View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: bubice na bambusu
    Objavljeno: 10 Prosinac 2007 u 13:48
Pojavile su mi se male bubice na bambusu i u vodi. Kako ih se rješiti?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
salel View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 44
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje salel Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2007 u 21:48
Originalno poslano od člana Kiki Kiki napisao:

Pojavile su mi se male bubice na bambusu i u vodi. Kako ih se rješiti?
 
probaj malo podrobniji opis
tkošto
Na vrh
pomme dor View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 158
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pomme dor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2007 u 22:33
Imas koju sliku ?
Pomme
http://mes.pommes.free.fr Posjetite, redovito stavljam nove stranice.
Na vrh
Kiki View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2007 u 14:46
Ne mogu ih uslikati, mikroskopske su. Uglavnom male bijele bubice. Mijenjajući vodu primjetila sam ih na posudi, korjenje mi se čini o.k., ali su neki bambusi počeli znatno žutjeti.
Pročitala sam negdje da se biljke mogu oprašiti pepelom, važi li to i u ovom slučaju.? Može li mu napraviti kakvu kontru ako pokušam?
Na vrh
Matko View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 181
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Matko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2007 u 22:45
Možda su bijele lisne uši,  trips ili možda snijet. Šta se sve dešava na biljci, listovi i stabljika i sl. Ima li kakvih promjena??
Na vrh
Kiki View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2007 u 23:01
Originalno poslano od člana Matko Matko napisao:

Možda su bijele lisne uši,  trips ili možda snijet. Šta se sve dešava na biljci, listovi i stabljika i sl. Ima li kakvih promjena??


Stabljike mi žute a bubice su unutar tečice.
Na vrh
Matko View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 181
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Matko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2007 u 23:07
Stvarno ne znam, šta bi to moglo biti. Ako su bubice u posudi a ne na biljci. Dali bubice, plivaju lete ili šta, i dali ima možda kakvih ožiljaka ili tragova na samoj biljci osim žutila?
Na vrh
Kiki View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2007 u 23:14
Originalno poslano od člana Matko Matko napisao:

Stvarno ne znam, šta bi to moglo biti. Ako su bubice u posudi a ne na biljci. Dali bubice, plivaju lete ili šta, i dali ima možda kakvih ožiljaka ili tragova na samoj biljci osim žutila?


Ne mrdaju. LOL
Na vrh
Kiki View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2007 u 23:17
Šala mala. Čekaj da provjerim još jednom...
Žute mi stabljike ćo. Imaš kakvih iskustva s tim? Imaš li lucky bamboo??
Na vrh
Matko View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 181
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Matko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2007 u 23:32

Ne uzgajam bambus ali uglavnom su bolesti i nametnici u biljaka isti. Pa zato pitam kakvi su i šta sve rade.

Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2007 u 23:36
Ok,ovak,znači pričamo o bamboo(draceni).  U vodi i na korjenu su te napasti? Taj bamboo možeš i rezati. Ne znam koliko je velik no ja sam svoje odrezala na pola(tak da ih više imam) Ako je u vodi,promijeni vodu,posudu operi,korjen dobro operi i vrati u čistu vodu. Odreži je ali te stavi posebno,ako se opet mušice pojave tako da ti sve ne napadnu.
E da,to kaj listovi žute ne mora biti od tih napasti,možda im je samo presuh zrak
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2007 u 23:37
Matko vidiš da su u vodi,napasti,znači plivajuLOL
Na vrh
Matko View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 181
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Matko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2007 u 23:42
ma čudno mi je malo, da nema nikakvih "ožiljaka" od buba a da biljka vene.
 
Možda da ih je probati utopiti, navečer dok spavaju.
Na vrh
jelsa View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 64
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jelsa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2007 u 20:12
Kiki, tvoj problem nisu bubice.l.bamboo se drži u vodi i ljudi misle da je to dovoljno.I njemu je potrebna prihrana.U vodu se nakapa nekoliko kapi tekućeg gnoiva za lisnate biljke.Poželjno ga je izložiti jutarnjem suncu jer nije biljka duboke sjene... U koliko i postoje "bubice",promjeni vodu,operi posudu,istuširaj biljku mlakom vodom i "bube" odoše.
Na vrh
Kiki View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2007 u 20:21
Upravo sam svoju grupicu bambusa pregupirala pa sam dobila 5, 3 i 1 svaka u svojoj posudici. Svaki sam odrezala cca. 2 cm od korjena.
Preostaje mi čekanje, samo me brinu žućkaste stabljike. Listovi su zeleni.
Na vrh
jelsa View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 64
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jelsa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2007 u 20:50
Žučenje stabljike može biti znak odumiranja biljke.Postupak rezanja nije dobra ideja.Obnavljanje korjenovog sistema kod neuhranjene biljke jako je problematično.Biljke će ti vjerovatno uginuti.Sorry na prognozi.
Na vrh
Kiki View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 22
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2007 u 21:02
smile43ali, nada još uvijek postoji..
Na vrh
Nimloth View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 24 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 34
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nimloth Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2008 u 17:06

Trebala bih pomoc. Moje biljke stalno napadaju neke musice koje se zavlace i u zemlju, a nikako ih se ne mogu rijesiti. Osim toga ima i nekih malih bijelih stvorenjaca koja gmizu po zemlji i u zemlji, a ne znam ni sto su. U kojem god mi se cvijetu pojave, taj ubrzo pocne venuti. Kako da ih se rijesim?

El adhe Alqualonde
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2008 u 19:33
Nimloth,koju zemlju koristiš???
Ja sam tih mušica imala ali samo kad bi kupila u baumaxu zemlju.E sad točan naziv zemlje ne znam,no sa nijednom drugom zemljom mi se te mušice nisu pojavile.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2008 u 20:18
Najbolje bi bilo kada bi stavila sliku pa da vidimo o kakvoj se gamadi radi!!!
 
A ovako ugrubo za rjesavanje mušica, najednostavnije je staviti žute ljepljive plocice-papire koje ima za kupiti u svakoj poljoprivrednoapoteci.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.