Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Gljive
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Tri slične u nijansama različite... identifikacija
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Tri slične u nijansama različite... identifikacija

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
ribicatt View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 16 Listopad 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ribicatt Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Tri slične u nijansama različite... identifikacija
    Objavljeno: 17 Listopad 2012 u 15:31
Evo ovako... stavila sam novi post zbog dosta slika, admin ako nije dobro razumjet ću
 
Šetala sam sat i pol u krugu od 500m i naišla na tri vrlo zanimljive vrste gljiva
Zajedničko im je: borova, brežuljkasta šuma...
povezane s nekom zelenom il travnatom biljkom
rastu poput listova i čak su jaako uklopljene u prirodu koja ih okružuje
 
a za svaku ću napisati šta sam opazila pa vi recite nama šta je to...
znalci... Tongue
 
1. Svijetlija po rubovima..bijelja iznutra...miris vuče na (vrganj)
lijepše,školjkastije izgledaju
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
ribicatt View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 16 Listopad 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ribicatt Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2012 u 15:34
2. tamnije, mesnatije, kiselkasti miris...manje ih ima količinski
Na vrh
ribicatt View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 16 Listopad 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ribicatt Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2012 u 15:37
3. rastu razdvojene u odnosu na prve dvije, više jednolične boje i pravilnijeg klobuka...miris također kiselkast
 
 
Na vrh
ribicatt View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 16 Listopad 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ribicatt Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2012 u 15:39
Cijela šuma je mirisala na gljive...mahovina i travnjak skrivaju još pojedinačnih gljiva al njih ću staviti kasnije i usput, nabrala mislim posljednje šparuge ove god
 
Nadam se da će znalcima bit zabavno samnom...Big%20smile
Na vrh
ribicatt View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 16 Listopad 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ribicatt Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2012 u 14:41

heh al ima toga jooššš...nemojte se ljutiti... ove nisam baš htjela ubaciti u košaru...al za foto su zanimljive...

1. mislim da je to onaj jezik il jetra il kako već :-)
 
2. ne sviđa mi se ovaj vrganj jer mu je klobuk za gore...
 
3. lagano se plavio...malo se crvenio...također nisam sigurna da je dobar
 
3.lijepa za vidjedi...ali ne znam što je...bijelila se u odnosu na ostale oko nje..
 
4. lijepa za vidjeti...ali...hmm
Na vrh
ribicatt View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 16 Listopad 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 20
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ribicatt Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2012 u 14:42
hajde gljivoljupci....uskašite upomoć...nama koji učimo....
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2012 u 09:51
Dakle , ja sam isto početnik ali učim o gljivama evo treću godinu . Prvih 10-tak slika - slične nalazim u borovoj šumi , dosta je teško odrediti ih , sličnih bude i tamnijih i većih . Treba naći sasvim mladu da bude cjelovit prikaz . Ona kao crveni jezik - nikad vidjela osim na slikama .
Vrganjoliki sa izvrnutim klobukom je skupio dosta vlage - možda neki slinavac . Ovaj poslije je moguće baršunovac , to plavilo na prerezu je važna karakteristika za determinaciju ali nemam iskustva , moji nisu plavili .
Lijepa za vidjeti 3. je neka krasnica ako ima listiće ispod klobuka . Teško ih je razlikovati .
Zadnje - nije mi poznato .
Eto , čekamo stručnjaka , ovako ću i ja vježbati . Pozdrav !
povratakprirodi.blogspot.com
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.