Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Gljive
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Koje gljive
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Koje gljive

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 9>
Korisnik
Poruka
cordyceps View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 155
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cordyceps Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2008 u 16:19
Jug Dalmacije mi gljivarski uopće nije poznat (ja sam sa sjevera Hrvatske) pa će biti jako zanimljivo (i teško) dok nešto pronađeš to determinirati. Ali veselim se tome jer me zanima koje to gljive rastu na jugu, da ne kažem u mediteranskoj klimi.
 
A evo nekoliko odličnih linkova uglavnom samo sa slikama gljiva, rijetko gdje se nađu dobri tekstovi (kao ovaj prvi link npr.).
 
 
 
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2008 u 23:37
Originalno poslano od člana Fermina-Daza Fermina-Daza napisao:

Blago vam se što poznajete gljive.Mene to godinama golica.Probala sam nešto o tome i naučiti ali ne ide.smile138
 
Baš lijepo da imamo vas.
Cordyceps, bit ćeš tražen(a) na ovoj temi.
 

----
 
Nadajmo se da Cordyceps nije masovni ubojica, da nebude
 smile180smile48smile39.
Šalim se. Cordycepsu za znanje smile211o gljivama.
Gljive su ti ono- gledaš ih i ništa ti nije jasno, i nerazumiješ kako da skontaš, a kad shvatiš kasno je.


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2008 u 23:40
..možda je cordyceps autor neke knjige o gljivama??smile134
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2008 u 23:40
..a ako nije trebao/la bi biti!!smile79
Na vrh
cordyceps View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 155
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cordyceps Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2008 u 09:15
Smrcko i griva hvala na komplimentima. Baš sam se dobro nasmijaosmile141, ovo s masovnim ubojicom je urnebesno! Nisam autor ni jedne knjige, ali nikad se ne zna, možda nekad nešto i napišem što će se objaviti smile138.
 
3 i 4 listopada, ako će sve teći prema planiranom, imam izložbu gljiva u Varaždinu. Izložba se održava u sportskoj dvorani "Graberje", u sklopu sajma lova, ribolova, turizma, prirode, zdrave hrane.... koji se održava svake godine u Varaždinu. Pa kao je netko od vas forumaša blizu ili će ići na taj sajam neka potraži i izložbu gljiva.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2008 u 13:01
Što mi je žao da mi Varaždin nije malo bliže.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2008 u 15:08
..i meni je nažalost na.drugom kraju države..... :o((

...cordyceps!! napravi knjigu o gljivama u pdf formatu, sprži ju na cd i prodavaj u knjižnicama!! :o))... sa puuuuno slika... najgore je kad stave 1 sliku za identifikaciju ....bolesno....... i desi se ovo :smile90
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2008 u 01:14
Danas planiram ići u gljive i nosim novi mobitel sa kameromsmile51, i biti ćesmile212, a ako sretnem medu
smile199 smile100smile107.
Ipak se nadam da su mi zvijezdesmile211.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2008 u 17:10
...smrčko, javite nam ako ste šta našli :O)))...smile136smile134
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2008 u 17:57
Ništa danas Cry, lov je odgođen za sutra. MM je jako umoransmile45, neda mi se samoj boriti sa medomsmile123. Sutra u jutro nadam se lovu na gljive. Thumbs%20Up
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2008 u 02:53
Bila u gljivama i Cry, samo jedan dedek i možda 2 lisičarke. Slikala sam ih ali mi komp neće instalirat program za prebacivanje slika sa mobitela, bit će sutra smile229ako ne proradi. Suprug tvrdi da lisičarke imaju poseban miris po kom su jedinstvene, a ovo nije imalo taj miris. Ipak život je draži.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
cordyceps View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 155
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cordyceps Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2008 u 10:44
Vidjet ćemo mi te lisičarke dok im staviš slike ovdje.  Nadam se da su slike uspjele.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2008 u 15:02
... ja našla 6 pečurki, 2 čavlića i 2 srednje velike biljele puhare..... tu sramotu od jada nisam niti slikala ( jer smo prešli više od 60 km do "the mjesta" za berbu.... :o) naravno autom ali i sate i sate pješke po ledenoj buri..... no..poslikala nešto bilja pa stavim to....:o)
Na vrh
dugokosa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 886
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dugokosa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2008 u 07:42
jučer smo nabrali brdo pečurki jedan dio smo doslovce smazali smile50 MM i ja, dio je u škrinji, a dio sam donesla doma dečkima i ostalim ukućanima  ove god ih beremo onak usput kad izađemo van ko da ih ima više nego inače
sutra je novi dan
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2008 u 11:59
Originalno poslano od člana dugokosa dugokosa napisao:

jučer smo nabrali brdo pečurki jedan dio smo doslovce smazali smile50 MM i ja, dio je u škrinji, a dio sam donesla doma dečkima i ostalim ukućanima  ove god ih beremo onak usput kad izađemo van ko da ih ima više nego inače




GDJE??? gdje , gdje???!!!! smile143meni je ova sezona počela jako loše.... al se nadam kao što cordyceps reče ( mislim....) da će sezona tek početi....


...gdje, u kojem dijelu države ste te silne pečurke brali.... idem bacit pogled koliko imam benzinasmile98smile50   šalim se!!!! :O))))))))))))))))))))))
Na vrh
dugokosa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 886
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dugokosa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2008 u 19:42
moslavina draga, imamo suseda sa puuuuuunoooo kravica,poneko još gnoji stajskim gnojem a nešto i mi nosmo na batama-gum.čizmama i eto poterfi se godina sa dosta pečurki
sutra je novi dan
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2008 u 22:03
...aha!!  moslavina! :o)))))))....... nisam tamo nikada bila, a možda je vrijeme smile91.... dugokosa, moram priznati da to za stajski gnoj nisam nikada čula, ali nešto mi jako interesantno, vuče mi na onu moju berbu iz fotelje!!smile199

...... no, ozbiljno... sad kad razmislim one livade gdje sam prošlih godina znala naći puno pečurki su u biti blizu seoskih imanja na kojima drže krave... i one ponekad znaju biti puštene slobodno pasti.....to uopće nisam povezala.....hmmmm nema mi druge, moram nabaviti kravu!!smile172
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2008 u 22:06
.... a pitanje za cordycesa.... da li bi imalo smisla da ja iskopam nešto micelija pečurke sa livade, pomješam sa novootkrivenim stajskim gnojem :O))))))))))))))))))))))))))))) i zasadim u vrt među salatu Wink:O)))))))))))))))))....redovito zaljevanje, neću nagaziti kao u travi.....  :O)))

šta misliš???Tongue
Na vrh
cordyceps View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 155
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cordyceps Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2008 u 10:57
Možeš probati, pa javi rezultate. Ja s tim nisam eksperimentirao. Možda bi i moglo upaliti jer su pečurke saprofitske gljive (nisu strogo vezane uz domaćina, tj. neko stablo).
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2008 u 16:13
...ok...onda ću ih probati vezati za sebe!! :O)))).... da iskopam micelij ili da i neku sakrivenu pustim ostariti zbog spora? šta bi bilo bolje? :o)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 9>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.