Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj podsjetnik (iliti dnevnik )
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj podsjetnik (iliti dnevnik )

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Moj podsjetnik (iliti dnevnik )
    Objavljeno: 24 Listopad 2012 u 18:16
Ovo je od sada moj cvjetni dnevnik i povrtlarski dnevnik !!  Iako sam se dugo bunila protiv da ga otvorim . . .  sada vidim da mi je lakše zapisati nego pamtiti...kada se kaj sijalo, sadilo, spremalo. .... pa da sve bude na jednom mjestu, imamo danas svečano otvorenje dnevnika iliti podsjetnika !!

Saro, tebi sam se uvijek divila na tvojem dnevniku !!

E, pa ovako:
Prekjučer sam"MORALA" po direktivi preseliti jagode !



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Pa čemo sada vidjeti kako će u proljeće roditi ! Koliko se god ja bunila da im nije sada vrijeme, da se sada nesmiju dirati, ali viša sila je pomogla da se presele !!  I izbacila sam sve jagode-penjačice, j.... ja takvu penjačicu kad je moram dizati sama !!  Počupala rajčice, paprike, brukulu, cvjetaću i divovske suncokrete koju su već sami padali na zemlju! Za zimu ptičicama nikaj nije ostalo, sve su popapale kad im nije bilo vrijeme !!  A pokoja sjemenka koja je pala, niknula je, i sada mi cvatu na livadi mini suncokreti (visoki samo 50cm)!



Uploaded with ImageShack.us
 Super za vazu samo da ne rade takav nered s peludi po stolu !Confused



Uploaded with ImageShack.us

 danas sam posadila u povrtnjaku 2 ogromne grede luka, tj mladih lučica, onog luka kaj izraste cijeli svežanj iz jedne lučice, ime mu naravno neznam !!  Izvadila mrkvu i preršin !  I nakon svega popušila dvije na mojoj klupi u povrtnjaku !

Iskopala sam bananu i za sada će biti u tegli, al kako raste, sljedeće godine ide u ležeći položaj u garažu (znam-paziti na miševe jer je obožavaju )!

A sutra vadim ciklu i radić i spremam u kčerin podrum ! Još da joj uspijem u kuću utrpat Mirinu mimozu, pokoju daturu (anđeosku trubu), veliki kaktus!  Dobro da ovo neće čitati !
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2012 u 23:10
Nikako ne vjerujem da će nočas pasti snijeg !!  Al zato kiša pada kao luda, a ja sam ovog trenutka potpuno mokra jer...ja neverovani Martin, u ovaj sat vućem tegle u podrum, da me ipak ne prevari teta Zima !!  Još samo veliki hibić, veliki adam i velika banana stoje vani pred vratima i čekaju da ih unesem !!  Al ću još da pričekam zadnju vremensku prognozu !Wink Ipak ih još samo korak dijeli od ......velikog finala !!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2012 u 01:50


ovo je bio moj zimski vrt jučer .......

Uploaded with ImageShack.us

..........A ovo je danas tj sada !!



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Slika govori više od tisuću riječi !!  I to još u ovu uru !!  Sad još malo pričekam pa vratim sve satove unatrag !!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2012 u 02:04
Ajme, zakrčila sam ulaz u kuću !!  Mislim da sam sada zbilja pretjerala !! Ubit će me moji !!



Uploaded with ImageShack.us

Al ostao mi je barem slobodan . . . . požarni put !!Embarrassed



Uploaded with ImageShack.us

Mislim da je sve cvijeće unutra, jutarnja inventura je bez računa....jer kaj je ostalo vani.....smile65   Tko je jamio-jamio je!!  Nema više !!   Iako moram priznati sama sebi, imam malo manje biljčica nego lani !! Čak je i  mala  maca  stala  u kuću !!smile96
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2012 u 05:32
Tko je jamio-jamio je......zima je došla na vrata.......kod mene pada kao ludo,a vjerujem i kod tebe.U zadnji čas si sve pospremila,bravo!
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2012 u 14:05
Ovo je " strašno ", e jesi k'o hrčak !
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2012 u 16:11
Al ....sretni hrčak !! Ne rugaj se, i ti češ završiti tako !!smile105 Ćut ću te sljedeće godine u ovo vrijeme, pa da te onda vidim !!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Listopad 2012 u 18:10

Znam koliko Lora ima vaza sa cvijećem (ali ne smijem na glas izreći tu brojku), pa me zanima koliko ih ti imaš?
Nije ni čudo da će te tvoji jednog dana upucati....
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2012 u 12:11
Nataly, ovako nabrzaka, samo za tvoje uši, do broja 400 fali još....e ne fali, zaboravila sam podrum, do 500 je još samo par komada !! Psssttt To je veća tajna od Lorine !!smile211
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2012 u 14:01
Jučer sam očistila vrt od ocvalog cvjeća i grmlja !!  Graničice očistila od žutog lišća !! Pograbljala lišće, i nakupilo se toga 7-8 punih tački !! I još nije sve gotovo, ovo su samo grublji radovi, za pljevljenje mi još treba dan dva !!  Al već sada vrt izgleda - drugačije !!



Neuništiva ruža od Korjenko, ni 2 mraza ni snijeg nisu zaustavila cvatnju !!
Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



 Al još ima biljčica koje cvatu !



Uploaded with ImageShack.us

 Jagodin centrantus, ma kako nježna biljčica bio, sav je u cvatu, ni dva mraza ga nisu uništila !!



Uploaded with ImageShack.us

 Gaurama je snjeg pokidao grane, nakon orezivanja još su uvijek prekrasne !



Uploaded with ImageShack.us

Mlječike se drže kao grofice !!


digitalis
Uploaded with ImageShack.us

A dvogodišnje cvjetnice i trajnice, baš su krasno narasle !


šestogodišnja azaleja, krasno se oporavila od presađivanja i dijeljenja, lani je dala samo 7-8 cvjetića, al sad bi se trebala iskazati !
Uploaded with ImageShack.us


Kukurjek od Lillie42 prepun pupoljaka (nisam te zaboravila Lillie42, dobit ćeš veliki grm !)
Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
Ovo je najveći raritet u mom vrtu: njegovo velelebno veličanstvo - usrani ostić !! Koliko vode, koliko brige, koliko muke oko sijanja, presađivanja, sađenja u otok - a nagrada jedan jedini pojedinačni   cvijetak!!!  E neće više biti sijanja !



Uploaded with ImageShack.us
Evo dokaza ! Ni jednog jedinog cvijeta, samo salata !!  Najsretnija bi bila da dođe Mira autom do mene, da ih sve povadim i strpam u auto (ako može kamenje može i salatu Wink) i da ih zasadi u Njivicama ili doma oko stana ! Tamo bi sada cvali kao veliki, i iako ih 2 mraza nisu sredila kod mene , -15 ili više ih sigurno hoće !!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2012 u 19:36
E baš si me nasmijala s tim ostićima, imala sam i ja slično iskustvo samo nisam sijala nego kupila sadnicu. Narastao je ko king kong, sama salata i možda tri cvijeta. Da vidiš kako sam ga prije zime z guštom počupala pa na lomaču. Bolje da u njima uživam gledajući ih kod Lantane nego da me nerviraju u mom vrtu. Ulaz zabranjen!! ;)

Šta ti ćeš ovu agavu ostaviti u vrtu??

Fascinira me ova tvoja "zimska soba" ko šipak puna.... neki dan sam u dnevni unesla na broj 6 vazi.....MM skoro dobio živčani ;), kaže da nema kuda prolaziti do zahoda, a ja mu ko iz topa: preseli se kod Free pa da vidiš što je zimska soba ;)
E da i još nešto... juke ti pod hitno trebaju frizuru i to obavezno prije snjega.
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2012 u 19:41
Korjenko,baš sam se nasmijala TM,reci ti njemu da tu ima mjesta i za naše kavice,a ne samo za prolaz.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2012 u 20:00
Korjenko, trebala si muža poslati onaj dan kad sam unosila tegle !! Pa da vidi kak MM unosi sam !! Ja napunila zimski vrt a muž garažu !!  On ne prigovara meni a ni ja njemu !!Embarrassed
A juke, još nikad u životu ih nisam frizirala prije zime !!  Samo ih svako malo otresem od snijega !!  A kako su sa južne strane kuće, hladni sjeverni vjetar ni ne osjete !!

A agava je briga MM ! On određuje kada će unutra !!Embarrassed

A muža pošalji, ljepo molim, s motorom !! Tongue
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2012 u 07:42
odlicno si to poslozila...jos je bolje ako se tu i snadjesSmile.....pozarni put je vrh, hhahhahhahhhClap
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2012 u 18:48
dobro si natrpala zimski vrt, odnosno zimsku sobuWink, bitno je da možeš proći između...preporučila bih ti da centranthus orežeš da ti se zgusne...
lijepi pozdravSmile
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2012 u 05:03
Saro, hvala na uputama za rezanje cetrantusa, nisam znala da i njega treba recnuti !!  Hoće li ga to i dići jer ....leži cijelo vrijeme !!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
kalnik52 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 03 Studeni 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kalnik52 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Studeni 2012 u 16:40
Čitam kako je Free spremila svoje mezimice za zimu koja samo što nije.Kod nas u Primorju je još jako toplo i većina biljaka još cvjeta, a koje ne i sama sam spremila. I kod mene je problem što su sva mjesta zauzeta, a još je jako puno biljaka za spremiti.Ne unosim u kuću sve, ali ih sklanjam pod natkrivene balkone da ih zaštitim od bure.I moji se ljute da nemaju mjesta za prolaz.
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2012 u 13:46
Kalnik, iz Primorja, pa još prvi post u mome dnevniku !! Heart Dobro mi došla draga Vesna, svrati još ponekad, bit ćeš mi posebno dragi gost !! smile97

E da je meni jedan balkon pod koji bi mogla sklanjati cvijeće od vaše bure !!  Daleko bre !!  Ali problem nam je svima isti, ma gdje god bili, svi imamo nešto za skloniti preko zime !!

Kalnik 52, posjeti me u temi moj vrt !!!! smile78
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2012 u 19:17
za neko vrije će ga dići, naravno, dok ne naraste, hehe...za sljedeću sezonu pripremi mu neki oslonac u nekom kutku i osiguraj mjesto bez vjetraWink...moji su u Senju svi razvaljeni i polegnuti po zemljiBig%20smile...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2012 u 17:02
Evo me i na ovim stranicama , i što sad, koliko ono reče , ma neću ni izreći jer toliko nema ni u najboljem rasadniku, i kako kaže Natay čuvaj se da te tvoji ne upucaju Ouchjer i oni trebaju mjesto pod suncem, a sve mi se čini da im je ovdje "utisno" majstorice LOL
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.