Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - wiz povrtnjak u malom
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


wiz povrtnjak u malom

 Odgovori Odgovori Stranica  123 68>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: wiz povrtnjak u malom
    Objavljeno: 21 Studeni 2012 u 03:04
Baš razmišljam, evo 2 ujutro kako bi bilo dobro da otvorim mini  wiz povrtnjakSmilenije nešto velikog kalibra al hrani nas 7, i još se nađe za susjede i dobre prijatelje.
Pa evo za sam početak jedan dio, večina slikana sa mobitela tako da nemam vrt u cjelini, i par sa fotiča.Ovo je dio ulaza u povrtnjak..
 ispred povrtnjaka
Mr.%20Tomato%20mit%20Lolly
 
 hrastov list salata
 
 
Krasapeta
drugi dio
 yv69foj2.gif
 
češnjak dalmatiner
 
 
 
    
 
puter grah od maris, samo nažalost suša ga skroz uništila, ostalo 5 sjemenki za razmnožiti iduću sezonusmile220
 slavonski stari bijeli kukuruz
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 cilindra cikla, meni najboljaruby red blitva
 
 ljubimica provjerava dal je sve u ravnini:)
 
cikla
 
 
 
ruski aromatični kopar
 mahune
 
rikula
 
nešto siromašnih paprika slonovo uho  babura i roga
 
 
..ovako izoliram rajčicu za čisto sjeme(da se ne križa sa drugim sortama)
Bee%20emoticon%20%28Bug%20and%20insect%20emoticons%29bee
 
grašak koji je obilno rodio
 
salate više vrsta
 
 cherokee purple
 
 
 taljanska svijetlo zelena blitva, enorman urod..
    
 
 
 
 
 
pastrnak i san marzano
 
bee
 
kopar sa mrkvom i peršinom
 
  grah
 
 livanjski autohtoni češnjak i grašak...
 
 bee
 
  u pozadini rajčice koje vise na špagi
 
 
                           %20red%20pepperanimation
desni red skroz prokulica zelena i crvena
 
 
  feferoni ljuti ko sam pakao..
 
white wonder krastavac (američki srara sorta, datira iz 1893g)
 
  %20carrots%20cuddling%20animation 
 
armenian cucumber
 
 
volovsko srce
 
 
 
andine
 
 
spudakee%20hedgehog%20running%20animation
 
mix%5bSlika:%203990906cdf.jpg%5d
 
 
Pol Robeson
 
 
 
 
 
Božić%20horizontalne%20linije%20s%20animiranim%20patuljak
 
 
 
                           Paul Robeson
 
 
San Marzano
 
 
pomidor,%20Albo,%20Solanum,%20lycopersicum,%20Ilustracja
 
    New Yorker
    Mariannas' peaces
 
Gelbe thun
 
 
mrkvicaAnimacije%20-%20Witch%20s%20kotlu
 
 
 
 
                               
 
..evo, to je za sada to, nadam se da će vam se dopasti ovaj moj mali povrtni kutak...pozz od wizAnimacije%20-%20Witch%20s%20kotlu
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2012 u 07:10
Krasno! Lijep vrt i bome svačeg u njemu!
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2012 u 07:16
Svaka čast! Ostajem bez riječi.
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2012 u 08:21
povrtni kutak ti je super
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2012 u 10:25
svima, samo nemogu nikako složiti da mi idu slike jedna do druge, mučim se da sredim al ne ide.
 
...za sve posjetioce jedna rojžica
 
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2012 u 11:42
Svačega lijepoga ima u tvome vrteku!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2012 u 12:07
..ima ima samo ova godina mi je bila  jako slaba, puno toga mi je podbacilo, suša je uzela svoj danak, al dobro, opet je nešto ostalo.
 
..evo još malo buće..
 
http://www.la7n-kh.com/4images/data/media/60/barra_48.gif
 
grašak
http://www.la7n-kh.com/4images/data/media/60/barra_48.gif
 
prokulica
http://www.la7n-kh.com/4images/data/media/60/barra_48.gif
 
 
blitva
 
http://www.la7n-kh.com/4images/data/media/60/barra_48.gif
 
svašta nešto
http://www.la7n-kh.com/4images/data/media/60/barra_48.gif
 
 
 
..za sad toliko, bit će toga još kad prenesem slike sa moba na komp..
čaooos...wiz
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2012 u 18:25
Dugo sam čekao tvoj povrtnjak i vidim da se   isplatilo čekati,sve je prekrasno,svaka čast na   trudu,a najviše mi se sviđaju   rajčice !
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2012 u 18:48
Wizardice ova godina je nažalost mnogima bila loša.. Dok se samo sjetim koliko sam truda uložila u sve te biljke koje sam sijala, dobila sam niti pola od toga svega. Imam dojam kao da sam cijelu sezonu prespavala ili negdje prešunjala,kao da nisam ništa radila. Opet s druge strane kao što i ti kažeš, svejedno opet se i nečega našlo, nije mi baš sve kiksnulo...Zadovoljna sam koliko mogu biti, niti previše, niti premalo, moram se pomiriti s time. Moglo je biti i gore, da ništa nemam, ali eto Hvala Bogu pa nije tako..
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2012 u 20:06
kome se ne bi svidio tvoj povrtnjak i meni se paradajz najvise dopao jer mi je to najdraze povrce,a Bogami ima se kod tebe sta i viditi
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2012 u 20:50
ja očekivao mali povrtnja kad ono ovolika divota....
svaka čast... puno truda i rada je uložno u ono
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2012 u 00:04
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

Wizardice ova godina je nažalost mnogima bila loša.. Dok se samo sjetim koliko sam truda uložila u sve te biljke koje sam sijala, dobila sam niti pola od toga svega. Imam dojam kao da sam cijelu sezonu prespavala ili negdje prešunjala,kao da nisam ništa radila. Opet s druge strane kao što i ti kažeš, svejedno opet se i nečega našlo, nije mi baš sve kiksnulo...Zadovoljna sam koliko mogu biti, niti previše, niti premalo, moram se pomiriti s time. Moglo je biti i gore, da ništa nemam, ali eto Hvala Bogu pa nije tako..
 
..znam, isto mi je i samoj, tuga me bila držala neko vrijeme, al i bolest me sriječila u mnogo čemu,
od iduče god idemo u nove pobjedeWink
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2012 u 00:06
  
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2012 u 00:14
Originalno poslano od člana administrator administrator napisao:

ja očekivao mali povrtnja kad ono ovolika divota....
svaka čast... puno truda i rada je uložno u ono
 ..hvala, hvalaSmile
..e, a da mi je sve uspijelo, a ne samo 50%, gdje bi mi bio kraj, ovako, samo pola prikazano, a da tek vidiš vočnjak, ajoojooj i tu, nema čega nema, i to ću vam  pokazatiSmile
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2012 u 00:16
Originalno poslano od člana PUSTOLOV PUSTOLOV napisao:

kome se ne bi svidio tvoj povrtnjak i meni se paradajz najvise dopao jer mi je to najdraze povrce,a Bogami ima se kod tebe sta i viditi
 
...ehehej draga pustolovčice, pa kad ću vidjet tvoje rajčice,heheh, šalim se, drago mi je da si tu, mah,mah ti šaljem, hvala ti što si u moje ime stavila one moje slikice rajčica..daisy%20and%20seeds%20%20animation
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2012 u 23:29
Konačno smo dočekali i tvoj vrt, hvala. Kaj se mene tiče, povrtnjak uopće nije mini, a bome ni urod nije uopće loš. Kaj bi tek bilo da je puni urod, da nije bilo suše. Nego, gdje si uspjela naći crvenu blitvu, ja je nisam nigdje našla kod nas, a niti u Italiji. Kakva je kad se skuha, jel' ukusna?
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2012 u 23:37
mene zanima cicoka sta od nje radis za jelo i jel je smatras ljekovitu i za sta je?
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2012 u 23:58
Originalno poslano od člana anabistrica anabistrica napisao:

Konačno smo dočekali i tvoj vrt, hvala. Kaj se mene tiče, povrtnjak uopće nije mini, a bome ni urod nije uopće loš. Kaj bi tek bilo da je puni urod, da nije bilo suše. Nego, gdje si uspjela naći crvenu blitvu, ja je nisam nigdje našla kod nas, a niti u Italiji. Kakva je kad se skuha, jel' ukusna?
 
..hehhee, kad gledam od svih vas od koliko je ari napravljen povrtnjak, moj ti dođe ko plombica za omanji šuplji zub..u tom omjeru gledam, a što se tiće toga još imam na 4 mjesta  napravljenih manjih povrtnjaka.
Kaže mm da ću uskoro preć i u vočnjak, da se širim ko epidemija,hahha.Blitvu sam naručila iz Švicaeske (onu sa skroz crvenim listovima) a ovu drugu sam kupila na aukcijama, okus..utoliko se razlikuje što nije specifičan okus blitve..mislim..meni ima obična okus po zemlji...neznam kak drugima al ove crvene su blažeg okusa ikad ih napravim kao na špinat..mmm, za poludit koliko je fino.
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2012 u 00:07
   Draga Wizardice moram se smijati ovom tvom postu, ovo za epidemiju, onda smo iste, pitanje je samo vremena kad ćemo obje prijeći u pandemiju.... Naravno samo se šalim, nemoj mi uzeti za zlo...      
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2012 u 00:12
Originalno poslano od člana PUSTOLOV PUSTOLOV napisao:

mene zanima cicoka sta od nje radis za jelo i jel je smatras ljekovitu i za sta je?
 
Pustolovčice moja, našla ja par recepata na netu, toliko mi se dopali  pa ih na taj način pripremam, evo ti  recepti pa ak ti se dopadnu...opleti po štednjaku:) -----Prvo da vidiš ljekovitost-----
 
Ljekovito djelovanje
- Bitno djelovanje inulina kod dijabetičara je da smanjuje razinu šećera u krvi, giht i reumatske bolesti
- bolesti želuca i crijeva kao dobar detoksikant i antibakterik, jer izvrsno regulira probavu i odnos bakterija u crijevnoj mikroflori
- u raznim dijetama za osteoporozu i kardiovaskularne bolesti
- jača imunitet (izvrsna dijetalna namirnica za one koji pate od anemije, srčanih oboljenja, a smanjuje i razinu kolesterola i triglicerida
- afrodizijak i spermatogenik
- dobar je antioksidant u prevenciji raznih infekcija i zloćudnih oboljenja crijeva
- pomaže kod alergija, naručito na hranu
- antisklerotik
- pomaže kod bolesti krvi i krvnih sudova te kod visokog tlaka
 
 
ZAPEČENA ČIČOKA SA DVIJE VRSTE SIRA
 
SASTOJCI
500 g čičoke
200 ml kiselog vrhnja
2 jaja
2 žlice sitno sjeckanog vlasca
1 režanj sitno sjeckanog češnjaka
sol
papar
1 žlica ribanog parmezana
1 žlica ribanog feta sira
maslinovo ulje

POSTUPAK

  • Operite i ogulite čičoke.
  • Kuhajte ih u dosta hladne vode uz prstohvat sol dok malo ne omekšaju. Pazite da ih ne prekuhate.
  • Izvadite ih iz vode i narežite ih na tanke ploške.
  • Izmiješajte kiselo vrhnje, jaja, češnjak sol, papar i vlasac.
  • Vatrostalnu posudu premažite s malo maslinovog ulja pa u nju slažite red narezanih čičoka, red kiselog vrhnja. Ponavljajte ovaj postupak dok sve ne potrošite.
  • Posipajte sve ribanim parmezanom i feta sirom te s malo vlasca.
  • Pecite u prethodno zagrijanoj pećnici pri 180 stupnjeva oko 30 minuta i poslužite dok je još vruće.
Salata od čičoke
200 g gomolja skuhamo i ogulimo koru. Izrežemo na ploške i začinimo s maslinovim ili bučinim uljem, bio vegetom ili soli.
Uputa za uporabu:
Dodaci čičokinoj salati su doista bitni te se standardno začini sa bio vegetom ili sa soli, te uljem maslinovim kod kardiovaskularnih bolesti a bučinim kod bolesti crijeva i prostate. Preporuke su uvijek da biramo začine prema trenutnim tegobama ili za jačanje imunološkog sustava
 
Pogačice od čičoke i crvene leće - ovo je prava poslastica (nama) i vrlo često je na meniu
Izribati nekoliko gomolja čičoke i pomiješati sa kuhanom crvenom lećom. Dodati jaje, suncokretovih sjemenki, sjeckanog peršinovog lista i krušnih mrvica. Sve promiješati. Ako vam je ispalo presuho dodajte ili jaje ili kiselog vrhnja, a ako je premekano onda još malo mrvica. Rukama raditi pogačice (ne prevelike) i pržiti na ulju!
Ponekad znam dodati i sitno sjeckanog poriluka ili šampinjona...
 
Čičoka u umaku od rajčice
Čičoku oprati i narezati na tanke ploške. Na ulju propirjati usitnjeni luk, češnjak i rajčicu (svježu ili pasiranu). Podliti vodom, dodati kocku za juhu i kuhati 10-ak minuta. Umiješati čičoku i začine (sol, papar, korijandar, kim) i kuhati još 10-15 minuta i poslužiti uz tjesteninu.

..za sada samo na taj način pripremam, u biti..još istražujem kaj mi se čini finoWink
 
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 68>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,336 sekundi.