Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - wiz povrtnjak u malom
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


wiz povrtnjak u malom

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415 68>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2012 u 00:45
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

Zar ih nikome ne prodaješ?
 
ma kakvi, neznam ti ja to, radije poklonim...bum i tebi utrpala iduću godinu..kolko ti stane u autoWink
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2012 u 00:47
Ufffff obožavam jabuke, ne samo za jesti ih kao voće, nego su mi jako fine za kolače preko zime...
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2012 u 00:48
Gibam ti sad draga, doći ću ti opet ovdje!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2012 u 00:48
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

Gibam ti sad draga, doći ću ti opet ovdje!
 
puuuuusa..pappaaaWink
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2012 u 00:55
SORTE
najbolja za štrudle "Pogačara"
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2012 u 15:22
Originalno poslano od člana wizardica wizardica napisao:









SORTE
[IMG]http://oi45.tinypic.com/2njd44.jpg" />[IMG]http://oi47.tinypic.com/293ixko.jpg" />[IMG]http://oi50.tinypic.com/24p01mg.jpg" />[IMG]http://oi46.tinypic.com/14bhlx3.jpg" />[IMG]http://oi48.tinypic.com/2hnxoxf.jpg" />[IMG]http://oi48.tinypic.com/2emmxrl.jpg" />[IMG]http://oi45.tinypic.com/23sghaf.jpg" />[IMG]http://oi45.tinypic.com/2n026hw.jpg" />najbolja za štrudle





Divne su ti jabuke!Koliko imaš stabala?






Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2012 u 22:17
Molila bih jednu, onu sa srednje slike iz gornjeg reda, baš mi privlačno izgleda.
A može i nekoliko onih za štrudlu. Treba štrudlu napraviti da nam Fiki ne padne u trans od gladi!!!
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2012 u 22:26
Originalno poslano od člana dadinica dadinica napisao:

Molila bih jednu, onu sa srednje slike iz gornjeg reda, baš mi privlačno izgleda.
A može i nekoliko onih za štrudlu. Treba štrudlu napraviti da nam Fiki ne padne u trans od gladi!!!
može,može   
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2012 u 23:25
Wiz, kod tebe pravo bogatstvo i voca i povrca, blago tebi. Kod mene, od 4 jabuke, 2 pojeli strsljeni, svih 10-ak oraha odnesla vjeverica, maline se posusile, ljesnjake pojeli djetlici, a od kruski ove godine niti jedna. No zato bu druge godine obilje.Smile
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2012 u 15:31
..evo još ova sorta mi je promakla:)slatka, sočna i mirisna, ona prva nestane..
...evo dadinica i ona iz sredine i ova za tebe:)
 
Carol...i meni su vjeverice znale pobrati lješnjake...uvijek smo mislili da nam netko od susjeda otuđmani, najradije  jedu crveni a bijelei tek na kraju.Tako smo jedne prilike iznenada došli na grunt, spustili se prema lješnjacima a kad ono torpedo iz grmova se stuštio u bijeg..naravno..tete vjeverice bile u akciji. sad ti mi njih preduhitrimo, jadne i tužne samo skakuću oko lješnjaka  ne bi li kojeg našle.
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2012 u 15:34
..peršin mi nijie je bio nešto veliki,al bilo ga je zaista puno hrastov list salata u tegli blitva-mix boja
 
 
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2012 u 15:38
 
 
blitva žuta..
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2012 u 17:35
sta danas vidih pa jel to normalno?? crvene maline se crvene zrele po drugi put!! mislim nije lose to vidjeti,ali vrijeme je pobudalilo stvarno.
Viz.dobar ti taj sitni persun imas ga more
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2012 u 19:32
Originalno poslano od člana wizardica wizardica napisao:












..peršin mi nijie je bio nešto veliki,al bilo ga je zaista puno[IMG]http://oi50.tinypic.com/ezuq8.jpg" />
[IMG]http://oi50.tinypic.com/2zod8xh.jpg" />[IMG]http://oi48.tinypic.com/5e5n5g.jpg" />
[IMG]http://oi46.tinypic.com/35cpobl.jpg" />hrastov list salata u tegli
[IMG]http://oi50.tinypic.com/29m4wep.jpg" />blitva-mix boja
 
 





Gdje si našla ovu crvenu blitvu?Ja sam prekopao sve vrtne centrove u gradu i okolici!












Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2012 u 19:40
Wiz, jabuke u ocat i sok. Sok samo istisni i pasteriziraj u flašama. Ima jedan fini gusti sok od mrkve i jabuka, za deset je. Evo recepta :

SOK OD MRKVE I JABUKA
1 kg mrkve
1 kg jabuka
Oboje očistiti i izgratati.
U to staviti dva litra vode te 10 dkg limunske kiseline (može i manje), pa ostaviti 24 sata da stoji.
Isijediti kroz gazu. Izmjeriti količinu i na litru staviti 1 kg cukra, te stavite jedan konservans. Opet ostaviti 24 sata uz povremeno miješanje. Nakon toga staviti prokuhati.
I sok je gotov, jako ukusan i puno zdravijih od onih u dućanu. Ovakav sok možete napravit i od samih jabuka samo omjer mora biti 3 kg jabuka i 1 1 litra vode.

Ovo je recept sa neta. Radila sam bistri sok, tako da sam razrijedila količinu tekućine sa šečerom do te mjera da je bio ukusan za piće i nisam kuhala. Umjesto limuntosa sam stavila dva limuna razrezana na kriške i nisam stavila konzervans.Samo sam flaširala i pasterizirala na 70 stupnjeva sat vremena.

Ćak nisam ni prešala masu, već sam samo ocjedila,a od ostatka sam napravila famozan pekmez.
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2012 u 19:47
wiz, jel ti hrastov list zeleni ili crveni, ova u tegli izgleda kao malo crvenkasta, ili me to moje oci varaju. Mi imamo u vrtu zeleni, jako mi se svida ta salatica. Sta fali tvojem persinu, ja kad ga kupujem, nikad ne biram jako debele
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2012 u 19:50
Sitni peršun je super za juhu, puniji i mirišljiviji od krupnog. Krupni je dobar za jela gdje se mora peršun dinstati, zato jer ga je lakše naribati.
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2012 u 19:53
Stavi u oglase da prodaješ jabuke, prelijepe su i šteta ih je baciti u kompost. Vjerujem da će se naći kupci za zdravo voće.
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2012 u 21:13
Originalno poslano od člana gospina trava gospina trava napisao:

Wiz, jabuke u ocat i sok. Sok samo istisni i pasteriziraj u flašama. Ima jedan fini gusti sok od mrkve i jabuka, za deset je. Evo recepta :

SOK OD MRKVE I JABUKA
1 kg mrkve
1 kg jabuka
Oboje očistiti i izgratati.
U to staviti dva litra vode te 10 dkg limunske kiseline (može i manje), pa ostaviti 24 sata da stoji.
Isijediti kroz gazu. Izmjeriti količinu i na litru staviti 1 kg cukra, te stavite jedan konservans. Opet ostaviti 24 sata uz povremeno miješanje. Nakon toga staviti prokuhati.
I sok je gotov, jako ukusan i puno zdravijih od onih u dućanu. Ovakav sok možete napravit i od samih jabuka samo omjer mora biti 3 kg jabuka i 1 1 litra vode.

Ovo je recept sa neta. Radila sam bistri sok, tako da sam razrijedila količinu tekućine sa šečerom do te mjera da je bio ukusan za piće i nisam kuhala. Umjesto limuntosa sam stavila dva limuna razrezana na kriške i nisam stavila konzervans.Samo sam flaširala i pasterizirala na 70 stupnjeva sat vremena.

Ćak nisam ni prešala masu, već sam samo ocjedila,a od ostatka sam napravila famozan pekmez.
..hvala ti na receptiću..radila sam sve to i ocat, i kašice za bebe, al imaaaaa ih ko pljeve...prodavati neeećeeeem...neznam ja to...ja radije poklonimmmmm:)a i korisno je za kompost kad već mora..
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2012 u 21:14
Originalno poslano od člana Carol Carol napisao:

wiz, jel ti hrastov list zeleni ili crveni, ova u tegli izgleda kao malo crvenkasta, ili me to moje oci varaju. Mi imamo u vrtu zeleni, jako mi se svida ta salatica. Sta fali tvojem persinu, ja kad ga kupujem, nikad ne biram jako debele
 
imam ih oba dva..u tegli je crveni..
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1112131415 68>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.