Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Povrtlarska brbljaonica
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Povrtlarska brbljaonica

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 297298299300301 381>
Korisnik
Poruka
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2013 u 16:22
Curke, ako će kome pomoći, ovi " lukovi" koje je Ajči navela..ma vjerojatno znate svi "lukovi" ili kako kod nas neki kažu tuneli ili leje, svejedno je kako im rekli, bitno je da svi znaju o čemu je riječ....Dok nisam imala plastenik i mi smo to pravili....Ali jednostavnije i praktičnije, uzeli smo  one plastične uže bijele cijevi ( ravne, ne one naregane )  koje se koriste za struju, mislim da ih ima i svim malo većim trgovačkim centrima, trebalo bi ih biti...Idealne su, mogu potrajati i nekoliko godina, a da se baš i poneka mora zamjeniti, nisu skupe....

Evo ih, nešto slično ovome, samo ih ima i ravnih, gotovih, izrezanih......Uglavnom savitljive su, daju se rezati  pa ih lako možete saviti ili odrezati po svojoj želji, ovisno, želite li šire a niže lukove ili uže a više lukove....


 

Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2013 u 16:34
o pa ti si se osuvremenila...nikad mi te cijevi nebi pale na pamet.praktično.
ja sam govorila o dobu od prije dost godina.tada nije bilo plastike za svakakve stvari.
no dobri su ti tuneli,ali još bolje tko si može priuštiti plastenik
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2013 u 16:35
Ja sam kupila  pocinčanu žicu, malo deblju  i preko toga "paučinu" i dobro je poslužilo za salatu. Ta žica je isto čini mi se dobra i imam ju već nekoliko godina. To se moglo kupiti na metre, izmjeri koliko želiš metara a onda smota i sve izvaže a nije baš teško i onda nije ni skupo. Lako se reže na koju želiš dužinu i saviješ po potrebi koliki želiš tunel.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2013 u 16:52
Ooooo Ajči moja, znam ja i za to doba kad nije bilo plastike..... Pa moji su sadili nekoliko leja duhana, a tada su se lukovi radili iz onih savitljivih vrbovih šiba....ili u svakom slučaju ako je netko imao onu vrstu žute vrbe od koje se pletu košare i korpe, tima je bilo lakše nego onima koji su morali ići nekamo u kakav poljski jarak ili čak u šumu po šibe....Ili kako bi kod nas ljudi rekli tim šibama " lucnjevi, lucanj "... ( luk )  Smile


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2013 u 16:52
   
    Milice , moram priznati i ovo ti je super ideja! ClapClapThumbs Up


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2013 u 17:40
  
          http://www.24sata.hr/cudne-vijesti/sve-za-klikove-i-slavu-mladic-bez-pardona-pojeo-cijeli-kaktus-329034    AAaaaaa svašta, budaleeeee !  Dala bi mu ja smile42 po glavi ! smile206 Jadan kaktus....CryCryCry


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2013 u 23:05
  
            LOLLOLLOL


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
huskybucka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2010
Lokacija: VelikoTrgovišće
Status: Offline
Bodovi: 234
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje huskybucka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2013 u 20:16
Eh cure moje...
Ja kao sto sam rekla imam vrt u dvoristu, ali nije ogradeno, niti 20m od kuce...dvoriste mi je ogromno...preko 2000m2...
I danas ja kazem, 10ak metara od kuce idem vidjeti buce, i buce fale...tj. hokaide, i muskatna tikva....
Eh kad ga uhvatim tko je progutat ce je cijelu...
Za proljece se moram pripremiti jer na cijelu parcelu cu saditi cesnjak, ma za glavicu cesnjaka sam spremna nekoga....
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2013 u 20:20
     Pa majku im lopovsku, zar su sad i tikve na meti ?  Pa ovo je strašno !  AngryAngry Buckić dođi po mene pa idemo napraviti zasjedu,a koga uhvatimo jadna mu majka.....smile51smile206
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2013 u 20:25
Mene opet muči ovo blentavo vrijeme, i kako sad čujem kiša, kiša, kiša....kog vr...će mi sada kiša !? Gdje je bila kad je stvarno bila potrebna? Sad kad treba krumpir povaditi, sad se ona pojavila !  AngryAngry Sad mi je samo napravila problem, pa ću vjerojatno sad otići snositi moje cvjetiće na terasu, već su se dovoljno napili vode, i previše čak !     
 
                                                             

      
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2013 u 20:26
bucka grozno.to je netko iz tvoje okoline tko zna šta imaš i gdje to imaš.ljudi su baš bezobrazni
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2013 u 20:28
 
                Bit će koji od bližih susjeda.....ErmmQuestion  Buckić vjerojatno i ti imaš tako " dobre i drage " susjede kao i ja....ConfusedConfusedOuch


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2013 u 20:30
mons hoćeš reći da je kod tebe jako padalo.kod nas toliko da bi ju mogla popiti.
bar da hoće kod nas,jer neznam kako ćemo povaditi krumpir,jako je suho i tvrdo.
ne mogu više niti napolijevati cvijeće,ma da mislim da je malo živnulo od kad je zahladilo
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
huskybucka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2010
Lokacija: VelikoTrgovišće
Status: Offline
Bodovi: 234
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje huskybucka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2013 u 20:37
Ma sumnjam na jednog lika, par kuca dalje....nema svoj vrt...a jednom prije godinu - dvije sam ga vidjela kako ide iz polja(gdje drugi susjedi imaju vrt) nosio je tikvicu i kad je vidio muza, mene i svekrvu ubrzao korake i bjez doma...
Svekrva bi ga tad bila pitala od kuda mu tikva jer on nema vrta...
I garant je i meni uzeo...jer vrt mi je deset metara od kuce, al cesta je tu, sve se vidi,a nije ogradeno...
Smislit cu ja vec nekakvu spacku, pa kad ga ulovim progutat ce mi motiku...
Covjek se muci...al ovaj grozni osjecaj da mi je netko nesto maznuo...ja vam to ne mogu opisati...
Pa ja u zivotu nisam uzela ni tude zrno graha...

A kad smo kod graha...naknadno sam u 7mj.posijala niski grah...sad je sav u cvijetu i ima zelenih mahuna...moram ga sad cuvati...Angry
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2013 u 20:49
Stavite zamke neka se ulove kao lisice i nek' im dobro nogu odere.......
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2013 u 20:52
Ajči kod nas je cijelu prošlu noć lijevalo, evo i danas navodno ( bar tako kažu ovi naši prognostičari )  sad navečer nas čeka isto..Ljudi moji toliko se kišurine najednom izlilo, a baš danas smo mislili još nekoliko redova krumpira povaditi....kažu nam cijeli tjedan takav..pa ja ću poludjeti, MM je zato i uzeo godišnji da riješimo taj krumpir i što se još može pospremiti,a ono gle sad !  AngryAngry  


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2013 u 20:57
Buckić bilo bi dobro da ako ga primjetite da " putuje " u polje, za njim, pratiti ga i bez obzira gdje  i na čijoj zemlji će nešto ukrasti, najprije se samo uvjeriti, a onda kasnije ga uhvatiti na "djelu " i dobro izgrditi i zaprijetiti bude li još jednom takvo nešto radio da ćete mu obje noge polomiti, pa nek si misli gad jedan ! AngryAngry


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2013 u 21:00
Sad mi je krivo i žao što ja nisam uopće uspjela posijati još niski grah u 7mj.  Iako sam stalno govorila da ću ga sijati, no s obzirom kako je sve bilo užasno suho, mislim si koji bi vr..uopće niknuo u toj suhoj  i vreloj zemlji kao usred pustinje....UnhappyOuch


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
huskybucka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2010
Lokacija: VelikoTrgovišće
Status: Offline
Bodovi: 234
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje huskybucka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2013 u 21:00
Ma cekat cu da ga ulovim na svome, pa to mi je dvoriste, tak mi je mogao kroz otvoren prozor maaznut nekaj...
a ako ga ulovim, necu mu prijetiti, stvarno ce bez nogu ostati...
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2013 u 21:07
I treba takvima pokazati ! AngryAngry  Znam ja dobro takve "volove", imam ih pred nosom.....mogla bi vam štošta pisati o tome, no bolje mir, budući da je ova naša tema otvorenog tipa, tako da ........nije da se bojim bilo koga, ne bojim se nikoga, samo Boga...ali ovo što oni rade to nije za ljude.....tako se samo divlje svinje ponašaju....AngryAngryAngry






Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 297298299300301 381>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,586 sekundi.